• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa - co polecacie?

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
W tej cenie będzie ciężko się zmieścić z Twoim i założeniami chociaż czasami idzie upolować na giełdzie w Katowicach model brawy mieszczący się w tej granicy (ja upolowałem swego czasu E 211 z brawy za 450 pln jak dobrze pamiętam )
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Solbus napisał(a):
Taurus Piko jest znakomity. Polecam.
Znakomity pod względem ceny... bo już np. stosunek ceny do jakości wypada katastrofalnie... polecam coś ze stajni Roco, jeżeli ściśle trzymamy się tych pięciu stów to może rzeczywiście coś z drugiej ręki... np allegro... :idea:
 
Reakcje
30 1 0
#12
Za ok. 400 zł można kupić lokotywę w wersji "hobby" Trixa, która jakością i solidnością przebija każde nieprofesjonalne Piko. W tej cenie ma w środku dekoder DCC, no i obudowa jest z metalu, co przy dzieciach ma niebagatelne znaczenia. Do wyboru są elektrowozy i diesle - Herculesy, te ostatnie nie trzymają wymiarów.
 
Reakcje
30 1 0
#14
Trix - to "stałoprądowe H0" Maerklina, czyli zasilanie jak najbardziej konwencjonalne. Te same modele z zasilaniem AC są produkowane pod nazwą Maerklin. Popatrz sobie w www.trix.de na modele o numerach katalogowych 2208x i 2209x oraz na zestawy startowe 2150x - jest tego trochę do wyboru w różnych malowaniach. Nie jest to bardzo "modelarski" tabor jeśli chodzi o detale zewnętrzne, za to jeździ dobrze i wygląda duuużo lepiej niż plastikowe "hobby" Piko.
 
OP
OP
D

DolphinX

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Przy dzieciach? To miał być żart? Myślisz że psuję modele? To że mam 14 lat nie znaczy, że nie umiem szanować modelu. A jeśli chodziło ci o moje dzieci to jeszcze ich nie mam :D
 
Reakcje
0 0 0
#17
Martinez
"Ile przeciętnych wagonów jest w stanie pociągnąć Ludmiła?"
kiedyś na forum Martela wspomniano o rekordzie z Bytomia - tam dwie Ludmiły miały na haku ponad sto wagonów czteroosiowych (a chyba nawet sto pięćdziesiąt - nie jestem pewien) - moja z pięćdziesiątką wagonów (różnych - dwu i czteroosiowych) pokonuje wzniesienie +8 cm ( na 180 cm) - tor układa się w odwrócone S bez mrugnięcia reflektorem - z dowolną zadaną prędkością - gorzej z wagonami - lokomotywy Roco w większości to udane modele.
 
Reakcje
0 0 0
#19
Mnie też interesuje taka lokomotywa z gniazdem dekodera lub z dekoderem w cenie do 500 złotych. Macie może jakieś propozycje np. Allegro. A może ktoś z forum ma taką lokomotywkę do sprzedania?? :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 1
Tabor 28
Tabor 7
Tabor 22

Podobne wątki