• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

mtb-model - modele lokomotyw serii 163

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#1
Witam zastanawiam się nad zakupem elektrowozu MTB model CD 163"beata". Bardzo mi się spodobała widziałem ją na bocznicy w Szczecinie. Czy ktoś z was posiada model i może pokazać kilka fotek. Czy wogłóle warto kupić,jakie jest wykonanie ?
 

KubaX_112

Użytkownik
Reakcje
4 0 0
#2
Ja mam Basie i jestem zadowolony, ciężka, rusza płynnie, w analogu na postoju zanim ruszy świecą się światła więc na stacyjce można potrzymać ją na niskim napięciu, jeździ płynnie, jedyne co to pantografy widać że są takie "mocno plastykowe" a tak to lux! No i jeszcze czasami denerwuje mnie to że ten wymiar ma błędny ciut za szeroka ale jak by mi nikt tego nie powiedział to bym żył spokojnie... Beata też się mi podoba ale nie jeździła w moich stronach Doliny Popradu. Pozdro kupować jak się podoba nie zastanawiać się!
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
Ogólnie i bez wchodzenia w szczegóły.
Ogólny wygląd ładny, naprawdę zachęcający do posiadania. Model w detale dosyć ubogi. Montaż elementów dodatkowych wzbogacających zdetalizowanie to wyzwanie dla ludzi o mocnych nerwach i precyzji, gdyż tu nic nie pasuje i trzeba używać bardzo małych wiertełek i kleju! Pantografy tak delikatne, że potrafią ulec uszkodzeniu już w transporcie, a nieumiejętne ich złapanie by podnieść wygina ślizgi z bardzo cienkiej blaszki. Pudło jest zdecydowanie za szerokie względem oryginału i lepiej nie stawiać tego modelu obok jakiegoś innego, bo od razu widać że ten jest jakby za wielki.
Fotek w sieci kilka jest i tu na forum też pewnie by się kilka znalazło jeszcze.
https://www.google.pl/search?hl=pl&.......0...1c..64.psy-ab..0.0.0....0.J5kduk8goKU
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
#4
Ja zakupie takiego modelu MTB wymieniłbym pantografy na pikowskie np takie jak ma Br371 Piko lub Br 180. Tylko pytanie czy da się zamontować.
 

KubaX_112

Użytkownik
Reakcje
4 0 0
#8
Tak patrząc na model arczi1968 przestraszyłem się że mam źle przyklejone wycieraczki w swojej Basi ale widzę że to wszystko wsio rawno oprócz dwóch na lewą stronę...
Wycieraczki 163.jpg
 
OP
OP
matidj201

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#9
Przyjechała dziś do mnie ze sklepu z Gdańska lokomotywa Basia. Jestem zadowolony z zakupu model prezentuje sie przyzwoicie a pantografy żeczywiscie delikatne. Zapoznałem sie z instrukcją obsługi i jest napisane ze lokomotywa ma wbudowany głośnik. To znaczy że jak kupię dekoder jazdy i dźwięku to wystarczy go wpiąć i będzie działać czy trzeba cos bedzie kurować itd. Dekoder znalazłem w sklepie i Karola https://shop.dcc24.eu/pl/dekodery-d...-v40-plux-22-pin-esu-56497-1234567890128.html
 

Podobne wątki