• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

G 1:22.5 Lokomotywa „ROCKET” z 1829 roku - skala II

OP
OP
Alek1
Reakcje
125 0 0
#22
Cieszy mnie ze ktoś docenia moją pracę, a że tak to wygląda jest w tym też i wasza zasługa. Chociażby dlatego że oglądanie waszych modeli motywuje mnie, myślę że do solidnej pracy. To prawda, że w tej skali można wiele pokazać jednak po skończeniu tego modelu planuję wrócić do 0.
 
OP
OP
Alek1
Reakcje
125 0 0
#28
Do końca jeszcze daleko, zastanowię się nad tymi śrubami. Chociaż zanim znalazłem firmę „RB model” robiłem takie śrubki z kołków mosiężnych ze starych płytek
elektronicznych. Można by też spróbować z pręta kwadratowego.

DSC_0030.JPG Ta ma wymiar M1,6
 
OP
OP
Alek1

Alek1

Użytkownik
Reakcje
125 0 0
#29
Chociaż lokomotywa jeszcze nie całkiem skończona, zacząłem budować tender. Mam też koła i ośki ale nie wstawiam zdjęć, bo są prawie takie same jak koła lokomotywy, teraz zabieram się za resory i spróbuję to poskręcać.
DSC_0031.JPG DSC_0032.JPG DSC_0033.JPG DSC_0034.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Alek1

Alek1

Użytkownik
Reakcje
125 0 0
#30
Tender prawie skończony, jeszcze tylko trochę drobnych elementów i malowanie.

DSC_0035.JPG DSC_0036.JPG DSC_0037.JPG DSC_0038.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Alek1

Alek1

Użytkownik
Reakcje
125 0 0
#32
W tej chwili będzie problem, bo lokomotywa jeszcze nieskończona i częściowo porozbierana. Zabrałem się za budowę tendra, bo byłem ciekawy jak mi będzie szła robota w drewnie (a stolarzem nie jestem), ale za kilka dni ją poskładam i pokażę.
 

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#34
Ciekaw jestem modelu w całości, widziałem podobny model pięknie pomalowany - robił niesamowite wrażenie.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#35
Tenderek pierwsza klasa ,i ktoś tu pisał, że stolarzem nie jest ;)
Jak tak wygląda tender to już można sobie wyobrazić jak fajna będzie lokomotywka .
Daj zdjęcia porozbieranej :D
 
OP
OP
Alek1

Alek1

Użytkownik
Reakcje
125 0 0
#36
Poskręcałem i tak wygląda całość. Jednak skończę tender i dopiero wezmę się dalej za lokomotywę. Brakuje tam jeszcze kilku drobnych elementów i przede wszystkim kocioł trzeba pokryć deseczkami. Najgorsze dla mnie będzie malowanie, nie mam w tym zbyt dużego doświadczenia. Wymyśliłem, aby niektóre drobne elementy po oksydować na czarno, muszę popróbować zobaczymy, co z tego wyjdzie.

DSC_0039.JPG DSC_0040.JPG DSC_0041.JPG DSC_0040.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#38
Z drewnem to sprawa nie jest trudna ,zależy czy to ma być nówka , czy nieco podstarzone , no to wtedy rzeczywiście jeśli nic nie robiłeś w tej materii to może być niespodzianką i zapewne lepiej potrenować przed właściwym malowaniem .
Zawsze można popatrzeć jak to wychodzi na prezentacjach filmowych .
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#40
Witam
Super model, a co do śrubek polecam scalehardware.com spora oferta tak mosiężnych jak i stalowych śrub nitów podkładek i inny drobiazgów.
Pozdrawiam i powodzenia w budowie
Tomasz Blaut
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:22.5 (II) 17

Podobne wątki