• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

lok BR110. nie jeździ

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#21
A po dokładniejszym przyjrzeniu się zdjęciom stwierdzam, że od początku nie brakowało dławika, tylko przy patrzeniu (fotografowaniu) pod pewnym kątem, jednego dławika nie widać
Na pierwszy rzut oka, wyglądało, że go brakuje. Jednak poprawiłem swój wpis:
Chyba jednak dławik jest. Mało widoczny na zdjęciu ale po powiększeniu go widać.
A do @switala18 , sprawdź czy działa silnik podłączając zasilanie tak jak na zdjęciu poniżej
WP_20171119_15_46_15_Pro_1.JPG
Jak przy pierwszej próbie nie zadziała, to sprawdź to o czym pisał @KoVaL (na zdjęciu na żółto).
Do @KoVaL , szczotka jest:
Po twojej sugestii marqus silnik jest sprawny kola się kręcą.
Oraz zrób zdjęcie z tyłu silnika
WP_20171119_15_45_09_Pro_1.JPG
 
OP
OP
S

switala18

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Tomaj dziękuje Ci za wyczerpującą odpowiedz i pokazanie co i jak. Dzisiaj tak jak koledzy kazali podłączyłem zasilanie i doszedłem do tego samego wniosku.

Problem ewentualnie może polegać na tym iż blaszki zostały zakrzywione i wpuszczone w otwory ze szczotkami a prąd do silnika i tak nie dociera. Po dotknięciu samych szczotek silnik zaczyna kręcić. Więc pytanie jak ewentualnie poprawić połączenie.???

Tak na marginesie kiedyś miałem BR110 ale troszeczkę się rozsypała ale został silnik który przy okazji tez testowałem czy działa. Różnica polegała na tym że tam nie było szczotek lecz sprężynka. Po dotknięciu blaszki i dotknięciu przewodem silnika zaczynała działać.
 

Podobne wątki