• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Logotypy PKP

Banish

Nowy użytkownik
Reakcje
9 1 0
#1
Witam, posiadam lokomotywę PIKO SU45-165 z żółtym czołem i teraz chce do niej dokupić wagony 120A oraz piętrowe w malowaniu niebiesko-żółtym.

Modele PIKO są do wyboru w wersji logotypu


Ja osobiście zapamiętałem te logo z obwódkami ale bardziej by mi się podobały wagony z tym logiem pierwszym - pytam bo zacząłem się zastanawiać które loga bardziej pasują do SU45 z żółtym czołem a chce wszystkie wagony kupić z jednakowym stylem logotypów i dostałem małej paranoi :)

A może to obojętne?
 
OP
OP
Banish

Banish

Nowy użytkownik
Reakcje
9 1 0
#3
No to elegancko, zamierzam stworzyć skład z lat 97-2000 także wątpliwości rozwiane
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
#4
Nie potrafię w tej chwili powiedzieć kiedy trumienki pojawiły się na taborze, ale jako logo PKP na wydawnictwach i flagach PKP widniało już w 1995 roku.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#5
Nie potrafię w tej chwili powiedzieć kiedy trumienki pojawiły się na taborze, ale jako logo PKP na wydawnictwach i flagach PKP widniało już w 1995 roku.
Tak na flagach ,wydawnictwach np odzieży ochronnej . Jeśli chodzi o tabor to tęczówki / papugi miały we wrześniu 1996 gabrycznie malowane . Natomiast reszta taboru w roku 2003 metodą na biegu w wagonowniach bez czekania na wizytę w ZNTK
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.433 72 3
#6
A w 1995 nie było 150 lat kolei na ziemiach polskich?? Było, więc marketingowo był to dobry czas na zmiany biorąc pod uwagę, że polityka się wszędzie wkrada i trzeba było pewnie przyplusować u władzy i pozorować zmiany...
Kto pamięta kto odbierał paradę parowozów na dworcu Warszawa Główna 15-6-1995??

Niestety na szybko znalazłem tylko film p. A. Mastalerza, może jak bym głębiej pogrzebał na YT to bym znalazł oficjalny film z wydawnictwa PKP.

Pozdrawiam z MMz:)
 

Kedar

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#7
Z tego co mi wiadomo, pierwsza linia kolejowa na ziemiach polskich świętowała swoje 150-lecie 22.05.1992, tablica pamiątkowa jest (a przynajmniej była 9 lat temu) na dworcu kolejowym w Oławie (dolnośląskie).
S7007091.JPG

Wiadomo, że powstała ona jako linia jednej ze spółek pruskich, ale święto było ze względu na obecne granice naszego kraju.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
#8
pierwsza linia kolejowa na ziemiach polskich świętowała swoje 150-lecie 22.05.1992
To prawda, a w 1995 roku świętowano 150 lat polskich kolei, bo za taką uznano Kolej Warszawsko-Wiedeńską - zbudowaną z inicjatywy i za pieniądze polskich przemysłowców i bankierów. Obchody 150-lecia kolei w Polsce zaczęły się od 1992 roku (150 lat linii Wrocław - Oława), a ich kulminacją były obchody 150 DŻWW Warszawa - Grodzisk Maz. 15 czerwca 1995 roku. Na paradzie na Dworcu Głównym był Prezydent RP Lech Wałęsa (którego widać na zamieszczonym wyżej filmie) i inni dostojnicy państwowi, a PKP reprezentował Dyrektor Generalny Aleksander Janiszewski. Wśród wielu pracowników PKP i miłośników kolei była też moja skromna osoba (w Oławie zresztą też). :)
 

Kedar

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#9
Ja bardzo żałuję, że z obchodów w Oławie nic nie pamiętam (miałem wtedy trzy latka i zabrał mnie dziadek). Żeby tylko się dobić nie mam ani jednego zdjęcia z tamtego dnia.
w 1995 roku świętowano 150 lat polskich kolei
Właśnie o to rozróżnienie mi chodziło. DŻWW to pierwsza polska kolej, a Wrocław - Oława to najstarsza kolej na obecnym terytorium Polski.

Wracając do pytania zadanego w temacie, Najstarsze zdjęcia jakie mam z "cyfrówki" to z 2006 roku i tam już są "trumienki" na wagonach. Zdjęcia analogowe, które mam trochę starsze, niestety są poza moim obecnym miejscem zamieszkania.
 

Podobne wątki