• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Listwa oświetleniowa Piko 56148 punkty lutownicze

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.785 14 1
Odświeżę trochę wątek o listwie fabrycznej do wagonów 120A :)

Mam pytanie czy ktoś montował do tych listew kondensatory podtrzymujące napięcie a jeśli tak to czy mógłby się podzielić wiedzą gdzie można je wlutować?

Zakupiłem ostatnio 3 takie listwy i teoretycznie jest wszystko OK, jednak irytuje mnie mruganie świateł przy przejeżdżaniu przez rozjazdy. Będę wdzięcznym za pomoc.

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.785 14 1
Pady lutownicze w WC, obok LEDów oświetlających toaletę. Minusy kondesatorów od środka PCB.

BTW - polecam tańsze zamienniki listew :D
Dzięki chociaż prosiłbym o rozwinięcie skrótu "PCB" bo nie bardzo mogę załapać jak go rozszyfrować.

Jakie tańsze zamienniki :) Na wymianę wadliwej płytki do "Warsa" czekam już od października 2022 roku tak więc jak możesz polecić kogoś solidnego kto robi takie płytki (niekoniecznie do 120A) to będę wdzięcznym :).

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.179 28 6
Dzięki chociaż prosiłbym o rozwinięcie skrótu "PCB"
PCB - printed circuit board, płytka drukowana czyli cała listwa oświetleniowa.

kogoś solidnego kto robi takie płytki (niekoniecznie do 120A) to będę wdzięcznym
Polecam siebie - bonanzy, ryflaki, Y, Z i inne wagony :D
https://forum.modelarstwo.info/threads/troll-electronics.57545
https://allegro.pl/uzytkownik/beeelectronics/h0-1-87-tabor-kolejowy-26917

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.785 14 1
Polecam siebie - bonanzy, ryflaki, Y, Z i inne wagony :D
Ehh, szkoda, że nie trafiłem wcześniej na ten wątek. Wszystkie trzy bonanzy mają już płytki PIKO i przyznam, że pluję sobie teraz w brodę. W Kolegi płytkach chociaż można wyłączać i włączać oświetlenie a w tych PIKO nie. Natomiast w wątku wyczytałem, że jest tam miejsce na montaż dekodera. Może Kolega ma lub może coś polecić? Chodzi mi w zasadzie tylko o możliwość włączenia i wyłączenia oświetlenia.

Chętnie kupię od Kolegi płytki do oświetlenia Donnerów - na początek może tych ostatnich z wagonem bagażowym ale to w przyszłym miesiącu. W tym już wydałem na tą pasję maximum budżetu a wypadało by gdzieś na majówkę jeszcze wyskoczyć :) Odezwę się przez PW jak będę potrzebował :)

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.179 28 6
Procesu myślowego nie pamiętam - ale z grubsza dokupienie dekodera nie miało dla mnie sensu ekonomicznego, więc nic nie polecę. Najpierw chciałem dorobić adapter do przełączania oryginalnej płytki, ale skończyło się jak się skończyło :D
Z dekoderem może być problem z wysokością (na krawędzi płytki dekodera - łuk dachu) - mało miejsca pod dachem, co zniechęciło mnie do eksperymentów..

Nie chcę tu uprawiać chamskiego marketingu - ale płytka DCC bonanzy 75zł, sterowana magnesem - 63zł - osobny dekoder do listwy PIKO może wyjść drożej ;)
Sterowanie końcówkami - z tego co pamiętam - w PIKO trzebaby dodatkowo szplajsy porobić, nie jest obsłużone obsadą komponentów na PCB.

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
394 1 1
Fabrycznie jest ustawione na pracę w analogu. Do pracy cyfrowej trzeba inaczej lutować zworki.
Wracam do tematu pracy z dekoderem, może kolega @MarcinM napisze jak przejść z pracy w analogu do pracy cyfrowej?
U mnie ciągle każde wyjście dekodera załącza wszystko, choć zgodnie z fabrycznym układem zworek powinno być inaczej.
Podobnie z kondensatorami, po podłączeniu we wskazane punkty C+ i C- nie działają.
Do czego służy zworka SJ1, może ona tu jest kluczowa?

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 1