• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Listwa oświetleniowa ESU 50709

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#2
CV113-120 decyduje o konfiguracji świecenia każdej z grup LED.
Domyślnie zawierają one wartość 15. Zmień ją na 23 i będziesz miał podstawowy wariant świetlówki.
Zrób to tylko dla grup, które rzeczywiście chcesz tak zmienić.
Oczywiście dekoder oferuje więcej możliwości, ale to wymaga zmiany większej ilości CV.
 
OP
OP
G

gared

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dziękuję za szybką odpowiedz, ale jestem świeży jeśli chodzi o DCC więc czy to zrobię z poziomy aplikacji Android z21 czy w jakiś inny sposób. Dodam że posiadam centralkę z21 start czy ona pozwala na zmianę CV czy dopiero wersja czarna?
 

Albercik179

Nowy użytkownik
Reakcje
10 0 0
#5
Witam wszystkich.Czy ktoś może mi poradzić jak zmienić adres tej listwy?Mam Z21 listwa zainstalowana w wagonie reaguje prawidłowo na obsługę na adresie 3.Gdy próbuje coś zaprogramować to aplikacja Z21 zwraca komunikat że dekoder nie odpowiada.Sytuacja wygląda tak samo na torze do programowania.Może się nie dać zmienić adresu?
 

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#6
Witam, proszę o pomoc w podłączeniu pod F1.Pod wyjsciem UB,F1 jest informacja ze obciązenie wyjscia do 100mA Czyli dwie djody z rezystorami nie przekroczą podanej wartości. UB to - a F1 to + I Pod plusem daje rezystor dla każdej djody oddzielny. Dobrze kombinuję ?-bo nie chcę spalić płytki.
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#7
Wyjście UB to plus i daje pełne napięcie przychodzące z toru, F1 to minus. Ponadto to wyjście nie jest "wspomagane" podtrzymaniem z kondensatorów. Lepiej korzystać z wyjścia F1 i +5V, chociaż tam jest ograniczenie do 20 mA a rezystor już jest na płytce. Jakie masz diody?
 

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#10
Wagon pasażerski Robo ,po przymiarkach wchodzi cała listwa i wystarczy jedna dioda przy kibelku dlatego chciałem pod F1 .Diody mam wylutowane z takiej samej listwy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 5
DCC 83

Podobne wątki