• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Listopadowe spotkanie makietowe w Wołowie

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#21
Przepraszam ale zrozumiałem ten fragment opacznie. Jeżeli chodziło o "mamy trochę taboru ale chętnie zaprosimy nowych kolegów żeby mogli się zintegrować a jak przywiozą jakiś fajny tabor to będzie super zabawa i na pewno będą mogli pojeździć ku uciesze wszystkich". Może tak trzeba było napisać.
Niestety wiedziony złymi emocjami za 500 zł przeznaczone na wyjazd kupiłem sobie SM taką jaką mają wszyscy i jeszcze się z tego cieszę.
Mam nadzieję że impreza będzie udana i pełna udanych waloryzacji. A może w przyszłym roku regulamin dopuści fabryczne modele to będę miał gotową SM.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
brian-82

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#22
Mam przyjemność przedstawić proponowany układ makiety na spotkanie. Nie jest może idealny, ale ujdzie w tłoku.
Jednocześnie zachęcam gości do zgłaszania taboru na spotkaniu i przypominam, że termin zgłaszania upływa 30 września.
Po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń zostanie opracowany rozkład jazdy i ułożone obiegi. Następnie każdy z uczestników dostanie informacje, które składy znajdą wykorzystanie na makiecie.
 

Załączniki

OP
OP
brian-82

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#23
Trochę czasu minęło. Mam przyjemność zaprezentować rozkład jazdy. Rozkład w czasie x4. Jest to rozkład na pojedynczą sesję. Na każdej jazdy będą odbywać się według tego samego rozkładu.
linia KSK-Ogrody.png
linia pętla-Żukowo.png
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#25
O widzę, że są tam chłopaki z HAZERO. Poznaję, to ich moduły i "profesionalne kanapki" :)
 
Ostatnio edytowane:

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#29
Ja jako jedyny przedstawiciel KKMK również odwiedziłem Dolny Śląsk z okazji imprezy KSK.
Jednym z ciekawszych obiektów makiety modułowej było skrzyżowanie dwupoziomowe dwóch linii dwutorowych, z łącznicą.
Było trochę "myslenic" przy rozkładaniu ale udało się.
DSCF3787.jpg


Widok sali z lotu kibica pokazuje układ makiet:
DSCF3789.jpg


Na prawo znajdowała się stacja Żukowo z KSK oraz bocznica Maciejki gości z Poznania:
DSCF3798.jpg


Za elewatorem była moja bocznica a potem moduł kiedyś Martela teraz mający 3cie życie:
DSCF3802.jpg


Pociągi jeździły zarówno górą, dołem i jak i bokiem, w zasadzie bez żadnych problemów:
DSCF3809.jpg

DSCF3865.jpg


...no może nie licząc pewnych problemów związanych z ambitną próbą zrobienia hand-made rozjazdów prostych i krzyżowych
- nawet ten prosty nie był czasem zbyt prosty do przejechania:
DSCF3846.jpg


Linia dwutorowa szła do p.odg. Kitajce, za którym była pętla do odwracania składów
DSCF3853.jpg


Druga linia dwutorowa, biegła od stacji technicznej, przez p. odg. Szczypcowo (nazwa od szczypiec uzywanych do poprawek iglic w hand-made rozjazdach), do stacji Głuszyca:
DSCF3843.jpg


Od stacji Głuszyca długi odcinek linii jednotorowej biegł do stacji technicznej Ogrody:
DSCF3814.jpg

DSCF3817.jpg

DSCF3827.jpg
 
OP
OP
brian-82

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#30
Impreza, impreza i po imprezie.
Jako współorganizator pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie.
Dziękuję serdecznie kolegom z HAZERO, którzy stawili się na spotkaniu, czyli Przemkowi, Darkowi, Hubertowi, Karolowi i Tomkowi. Ich profesjonalne uwagi z pewnością zaprocentują przy organizacji następnych spotkań, czy też przy poprawkach w na modułach.
Dziękuję też za wizytę Maćkowi z Krakowa, który pojawił się ze swoimi modułami. Dziękuję też klubowiczom, którzy przywieźli swoje moduły do Wołowa, czyli Mariuszowi, Januszowi, Grześkowi, Sabajanowi, Darkowi, Olkowi i Radkowi. Dziękuję też innym klubowiczom, którzy przyjechali ze swoimi modelami i pomagali przy montażu i demontażu modułów. Dziękuję im też za obsługę posterunków na makiecie.
Podziękowania należą się też Sebastianowi - Gor717 za pomoc przy obsłudze kwestii wyżywienia.
Specjalne podziękowania składam też panu Andrzejowi Ćwieczkowskiemu z AMC we Wrocławiu za użyczenie kolejki LGB, która stanowiła niemałą frajdę dla dzieciaków.
Wreszcie dziękuję kierownictwu OSiR w Wołowie, dzięki któremu impreza mogła się odbyć w tak dobrych warunkach.

Prywatnie dziękuję kolegom, którzy ostatnio poświęcili sporo swojego wolnego czasu pomagając przy budowie skrzyżowania.

Impreza przyniosła pozytywne efekty, bo po pierwsze dowiedzieliśmy się pożytecznych rzeczy od starszych po fachu kolegów z HAZERO, po drugie poznaliśmy nowych modelarzy z Dolnego Śląska i po trzecie zdobyliśmy motywację do dalszych działań.

PS.
Dziękuję też wszystkim fotografującym imprezę, liczę, że ich zdjęcia wkrótce zobaczymy.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#32
Głuszyca się imponująco zapowiada ;-)
Jest coś podobnego wielkością obecnie w PL_modułowej? Świerków?
Raczej chodziło Ci o Brzozów :)

Imponująco zapowiada się też Żukowo, które wzorowane jest na rzeczywistej stacji tyle że z odbiciem zwierciadlanym.
Tzn. sama stacyjka to zwykła mijanka z ładownią, ale imponująca jest jej długość użyteczna.
DSCF3792.jpg
 

Podobne wątki