• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lista - druga seria - wagony - Koleje Mazowieckie.

Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie.
Zakładam ten wątek ponieważ widać że na forum jest sporo osób zainteresowanych zakupem wagonów - Koleje Mazowieckie /komplet 3 szt/ HobbyTrade.

Cytując Corwina "Można by wyprodukować drugą serię ale musiałoby to być minimum 100 kompletów. W mniejszej ilości HobbyTrade tego nie zrobi. Bo te wagony były oryginalnie przez producenta wyprodukowane tylko numeracja i oznaczenia zmienne przez Parowozik. Więc jak znajdzie się 100 chętnych (którzy zgromadzą zaliczkę) to można będzie się zastanawiać nad produkcją. Zawsze można dorobić drugą serię z innymi numerami tak by posiadacze pierwszej mogli rozbudować skład."

Proponuję zbudować listę potencjalnych chętnych na zakup takiego modelu. Może oczywiście się okazać że temat "zdechnie," ale spróbować warto.
Proponuję wpisywać się oznaczając kolejny nr.
/Chyba że jest lepszy sposób na zbudowanie tej list.To proszę o inf lub pomoc od Administratorów/

1. Gagarin737
2. TELEJEK
3. DBmati
4. Fefander
5. Phatomiusz
 

pkpkol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Witam,
ja też jestem za zrobieniem drugiej edycji, ale mogłoby to być w 2014 roku najwcześniej, bo w tym roku kasa idzie na ACME. Jakby uzbierało się 100 chętnych to można, niekoniecznie tylko w Parowoziku, popytać się w sklepach, który właściciel podjąłby się zamówienia zestawów KM. Mam jeszcze jedną propozycję: jak wiadomo zestaw 3 wagonów (oświetlonych) Hobbytrade kosztował ok. 870 zł, a może wartoby, żeby ACME wypuściło jako przyszłoroczną nowość (może być limitowana) zestaw 4 wagonów KM (3 wagony + 1 sterowniczy), 4 wagony ACME też kosztują ok. 870 zł, jak np. "Polonia" czy "Wawel", a wagony oświetlić można u WITKOIMA.
Podsumowując, gdyby jakikolwiek właściciel sklepu zgodził się na zamówienie takiego zestawu (przy odpowiedniej liczbie chętnych na ten zestaw), a ACME zgodziłoby się na wyprodukowanie takiego zestawu to możnaby zaoszczędzić trochę kaski, a mieć nie 3 a 4 wagony.

6. pkpkol
 
OP
OP
gagarin737
Reakcje
0 0 0
#4
1. Gagarin737​
2. TELEJEK​
3. DBmati​
4. Fefander​
5. Phatomiusz​
6. pkpkol​
Proszę pilnować kolejności.:) Na razie nad tym panuję ...ale później...​
 

pkpkol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Tylko jest jeszcze jeden problem. Skoro kwietniowy Traxx jest z edycji limitowanej to napewno się szybko rozejdzie, a gdyby ACME wypuściło ten zestaw KM w przyszłym roku czy za 2 lata to mielibyśmy 4 wagony, ale bez lokomotywy.
 
D

Docteur

Gość
#10
Witam,
(...) Mam jeszcze jedną propozycję: jak wiadomo zestaw 3 wagonów (oświetlonych) Hobbytrade kosztował ok. 870 zł, a może wartoby, żeby ACME wypuściło jako przyszłoroczną nowość (może być limitowana) zestaw 4 wagonów KM (3 wagony + 1 sterowniczy), 4 wagony ACME też kosztują ok. 870 zł, jak np. "Polonia" czy "Wawel", a wagony oświetlić można u WITKOIMA.
Podsumowując, gdyby jakikolwiek właściciel sklepu zgodził się na zamówienie takiego zestawu (przy odpowiedniej liczbie chętnych na ten zestaw), a ACME zgodziłoby się na wyprodukowanie takiego zestawu to możnaby zaoszczędzić trochę kaski, a mieć nie 3 a 4 wagony.
(...)
Rozumiem, że opracowanie form wtryskowych do tych modeli dla ACME zamówisz na swój koszt, bo jakoś w ich ofercie tego typu wagonów nie widzę. Ale jeśli dysponujesz zbędnymi kilkudziesięcioma tysiącami dolarów to myślę że da się to zrobić. Tylko zrób dokładną kalkulację, czy wtedy na pewno cena 300 złotych za sztukę pokryje koszty wyprodukowania, złożenia i pomalowania 300 modeli...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#11
Też jestem chętny, ale...

Po pierwsze, nie raz i nie dwa takie listy były robione i jak przyszło co do czego to bywało że z całej listy nagle do płacenia było zero chętnych. Tak więc pisanie że ktoś coś chce teraz jest daremne. Bo jak zawsze, każdy znajdzie powód dla którego jednak nie kupi.

Po drugie, jeśli ktoś zechce zbierać zaliczki na ten model, to widzę jeszcze więcej problemów. Jakie? Kto siedzi na tym forum dłużej i w modelach ogólnie, to już na pewno dobrze wie jakie sytuacje dziwne potrafią wynikać jak ktoś zbiera od ludzi kasę na modele.

Po trzecie, z Traxxem jeżdżą tylko i wyłącznie składy wraz z wagonami sterowniczymi (kabinowymi) na końcu składu. A zatem zestawianie 3 wagonów środkowych z Traxxem jest zupełnie nieprawidłowe. Gdy Koleje Mazowieckie nie miały jeszcze Traxxów do tych wagonów, wykorzystywały lokomotywy EU07. Ale wtedy nie wykorzystywano wagonów sterowniczych, a zatem i nie wykorzystywano głównej funkcji tych składów, czyli push-and-pull. Producent posiada w ofercie także wagony czołowe, jednak nie odpowiadają one w 100% tym eksploatowanym przez KM. Jednak myślę że chyba już lepiej by było gdyby zrobić jednak nie do końca prawidłowy, ale wagon sterowniczy, niż jedynie wagony środkowe, które w składzie z Traxxem są nieporozumieniem.

Mam jeszcze jedną propozycję: jak wiadomo zestaw 3 wagonów (oświetlonych) Hobbytrade kosztował ok. 870 zł, a może wartoby, żeby ACME wypuściło jako przyszłoroczną nowość (może być limitowana) zestaw 4 wagonów KM (3 wagony + 1 sterowniczy), 4 wagony ACME też kosztują ok. 870 zł, jak np. "Polonia" czy "Wawel".
To co piszesz to są jakieś bajki. Nic mi nie wiadomo by ACME miało w ofercie wagony tego typu, a zatem jak mieliby zatem takie zrobić dla nas w malowaniu KM? Myślisz że nawet jakby te 100 osób się uzbiera, to ACME specjalnie dla tych 100 osób opracuje od podstaw te wagony i je nam sprzeda? HobbyTrade ma takie wagony opracowane, pozostaje tylko kwestia wypuszczenia kolejnej partii w tym malowaniu.

A na wszelki wypadek:

8. CoCu
 
OP
OP
gagarin737
Reakcje
0 0 0
#12
1. Gagarin737
2. TELEJEK
3. DBmati
4. Fefander
5. Phatomiusz
6. pkpkol
7. MichałK
8. Lukasz436
9. CoCu[DOUBLEPOST=1364647852,1364646969][/DOUBLEPOST]
Też jestem chętny, ale...

Po pierwsze, nie raz i nie dwa takie listy były robione i jak przyszło co do czego to bywało że z całej listy nagle do płacenia było zero chętnych. Tak więc pisanie że ktos cos chce teraz jest daremne. Bo jak zawsze, każdy znajdzie powód dla ktorego jednak nie kupi.

Po drugie, jeśli ktoś zechce zbierać zaliczki na ten model, to widzę jeszcze więcej problemów. Jakie? Kto siedzi na tym forum dłużej i w modelach ogólnie, to juz na pewno dobrze wie jakie sytuacje dziwne potrafią wynikac jak ktoś zbiera od ludzi kasę na modele.

Po trzecie, z Traxxem jeżdżą tylko i wyłacznie składy z wagonami sterowniczymi (kabinowymi) na końcu składu. A zatem zestawianie 3 wagonów środkowych z Traxxem jest zupełnie nieprawidłowe. Gdy Koleje Mazowieckie nie miały jeszcze Traxxów do tych wagonów, wykorzystywały lokomotywy EU07. Ale wtedy nie wykorzystywano wagonów sterowniczych, a zatem i nie wykorzystywano głównej funkcji tych składów, czyli push-and-pull. Producent posiada w ofercie także wagony czołowe, jednak nie odpowiadają one w 100% tym eksploatowanym przez KM. Jednak myślę że chyba juz lepiej by było gdyby zrobić jednak nie do końca prawidłowy, ale wagon sterowniczy, niz jedynie wagony środkowe, które w składzie z Traxxem są nieporozumieniem.


To co piszesz to są jakieś bajki. Nic mi nie wiadomo by ACME miało w ofercie wagony tego typu, a zatem jak mieliby zatem takie zrobić dla nas w malowaniu KM? Myślisz że nawet jakby te 100 osób się uzbiera, to ACME specjalnie dla tych 100 osób opracuje od podstaw te wagony i je nam sprzeda? HobbyTrade ma takie wagony opracowane, pozostaje tylko kwestia wypuszczenia kolejnej partii w tym malowaniu.

A na wszelki wypadek:

8. CoCu
Dziękuję że mimo obiekcji się dopisałeś.
Zobaczmy na razie ilu nas jest chętnych.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#14
Panowie, Hobby Trade nie wypuści wam 100 x 3 różne malowania. Mogą być może zrobić 300 wagonów w jednym malowaniu, ale cechy indywidualne musi ktoś w Polsce wykonać (dlatego robił to Parowozik bo ma doświadczenie i sprzęt). To nie jest taka prosta sprawa. A 300 wagonów w jednym malowaniu to minimum. No i jeszcze jedna ważna uwaga - wagony bazowe podrożały u Hobby Trade tak więc taki zestaw na 100% będzie droższy niż poprzednik. Ponadto potrzebujecie jeszcze 91 osób i to pod warunkiem, że wszystkie zapłacą za wagony. Nie wiem czy pamiętacie ale poprzedni set dość długo leżał w Parowoziku aż przyszedł Bombardier i wziął wszystko to co zostało. Więc tak między nami nie wróżę wam sukcesu, po prostu nie będzie wystarczającego popytu.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#16
1. Gagarin737
2. TELEJEK
3. DBmati
4. Fefander
5. Phatomiusz
6. pkpkol
7. MichałK
8. Lukasz436
9. CoCu
10. Zaqu
 
OP
OP
gagarin737
Reakcje
0 0 0
#17
Panowie, Hobby Trade nie wypuści wam 100 x 3 różne malowania. Mogą być może zrobić 300 wagonów w jednym malowaniu, ale cechy indywidualne musi ktoś w Polsce wykonać (dlatego robił to Parowozik bo ma doświadczenie i sprzęt). To nie jest taka prosta sprawa. A 300 wagonów w jednym malowaniu to minimum. No i jeszcze jedna ważna uwaga - wagony bazowe podrożały u Hobby Trade tak więc taki zestaw na 100% będzie droższy niż poprzednik. Ponadto potrzebujecie jeszcze 91 osób i to pod warunkiem, że wszystkie zapłacą za wagony. Nie wiem czy pamiętacie ale poprzedni set dość długo leżał w Parowoziku aż przyszedł Bombardier i wziął wszystko to co zostało. Więc tak między nami nie wróżę wam sukcesu, po prostu nie będzie wystarczającego popytu.
Zależało mi tylko na tym aby określić jaka jest potencjalne zapotrzebowanie na ten model..Co jakiś czas w dziale giełda pojawiają się zapytania o te wagony. W końcu nie mówimy o wypuszczeniu nowej formy i wyprodukowaniu zupełnie nowych wagonów, a jedynie o reedycji.
Na razie "bawimy" się w tą listę od 2h i jest 9 os.
Jeśli byłoby bliżej setki to może ktoś z szanownych forumowiczów z większym doświadczeniem niż ja i znajomością rynku mógłby zrobić coś w tym temacie.
Na razie to tylko "badanie" i może ktoś skorzysta z tych "danych", albo temat "zdechnie"


1. Gagarin737
2. TELEJEK
3. DBmati
4. Fefander
5. Phatomiusz
6. pkpkol
7. MichałK
8. Lukasz436
9. CoCu
10. Zaqu
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#19
No niestety mimo, że sam jestem zainteresowany tymi wagonami, to widzę to tak jak Corwin. Prawa rynku są nieubłagane. Dopóki nie znajdzie się jedna osoba która będzie w stanie zainwestować w tę pozycję, aby potem ją sprzedać z zyskiem, to czarno to widzę.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#20
chętny na 101%

1. Gagarin737
2. TELEJEK
3. DBmati
4. Fefander
5. Phatomiusz
6. pkpkol
7. MichałK
8. Lukasz436
9. CoCu
10. Zaq
11. witkoim
 

Podobne wątki