• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lista - druga seria - wagony - Koleje Mazowieckie.

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#61
Jak to mówią "pożiwiom, posmatrim" czy jakoś tak.
Na razie innego pomysłu nie ma na te wagony. No chyba że ktoś wyłoży ze 30tyś i zamówi.
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
#65
Cześć,
firma HobbyTrade nadal funkcjonuje, mają nawet katalog na rok 2018. Więc może kontynuujmy inicjatywę użytkownika @gagarin737 i wpisujmy się na listę chętnych na drugą edycję wagonów Kolei mazowieckich, być może z wagonem sterowniczym? :) Będzie można łatwo zrobić pełen skład - wystarczą 2 zwykłe wagony + sterowniczy i mamy pełen skład (oczywiście dodatkowo lokomotywa Traxx od ACME bądź zapowiadana PIKOwska).
Pozdrawiam :)
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#66
Z tego, co słyszałem, to temat był ostatnio sondowany przez jednego z naszych dystrybutorów modeli, ale chyba wyszło, że jest potencjalnie za małe zainteresowanie, aby edycja była opłacalna. Może trzeba by zacząć o to wypytywać w sklepach, aby ocena zainteresowania klientów wzrosła.
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
#67
Z tego, co słyszałem, to temat był ostatnio sondowany przez jednego z naszych dystrybutorów modeli, ale chyba wyszło, że jest potencjalnie za małe zainteresowanie, aby edycja była opłacalna. Może trzeba by zacząć o to wypytywać w sklepach, aby ocena zainteresowania klientów wzrosła.
Dla mnie zainteresowanie jest bardzo duże - jeśli wagony chodzą obecnie po 1000 zł za jeden... To może zrobimy listę chętnych na nowo?
To ja zacznę. :) Piszcie kto chętny tu lub na pw.
1. SP47 - 001
2.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#68
Jaki to ma sens gdy Piko zapowiedziało swoje piętrusy KM? I co z tego że ponoć będą przy-krótkie? Obstawiam, że przez piko odpadnie wam ze 40% chętnych. Nie lepiej poczekać na wypust piko? Bo się okaże że chcecie wyważać otwarte drzwi.
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
#69
Jaki to ma sens gdy Piko zapowiedziało swoje piętrusy KM? I co z tego że ponoć będą przy-krótkie? Obstawiam, że przez piko odpadnie wam ze 40% chętnych. Nie lepiej poczekać na wypust piko? Bo się okaże że chcecie wyważać otwarte drzwi.
Piko wypuści wagony 1:100 w wersji Hobby... Te HobbyTrade za niewiele większą cenę oferują oświetlenie wnętrza + tablic oraz super wykonanie. ;) Owszem Piko może zabrać trochę klientów, ale myślę, że nie wielu jeśli będzie wybór pomiędzy czymś co jest porządnym modelem, a czymś co jest fikcją, a różnica w cenie wcale nie jest duża. :)
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#71
Tylko Piko, tylko Piko. w skali 1:100? A co tam ! Piko, tylko Piko, tylko Piko.
Uważam że przy długości w skali 1:87 Hobbytrade ma jakieś pole do popisu, które zdecydowanie byłoby mniejsze gdyby Piko zdecydowałoby się wydać w tej samej długości swój Hobby-model. Czasy gdy 1:100 było w modzie minęły dawno, wbrew pozorom jest sporo kolekcjonerów którzy zwracają uwagę na poprawną długość wagonu. Gdybym interesował się epoką VI, najpewniej kupiłbym model od Hobbytrade, ale mnie kręcą starsze piętrusy ;) bo tymi mazowieckimi prawie codziennie jeżdżę do pracy.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#72
Ja bym bardzo chętnie przygarnął wagony HobbyTrade bo w ogóle lubię piętrusy, a te w malowaniu KM bardzo ładnie się prezentują. Na pewno natomiast nie kupię modeli PYKO w stylu retro 1:100.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#74
Ceny na rynku wtórnym osiągają wysoki pułap, a nowej edycji nie ma i pewnie nie będzie. Problemem w Polsce są zbyt słabi przedstawiciele firm modelarskich, ale też zbyt słaba siła nabywcza. Myślę, że w ciemno można oszacować, że na 1 potencjalnego klienta w Polsce przypada 4 w Niemczech.
 
D

Docteur

Gość
#75
Jak czytam takie bzdury, to mi ręce opadają. Może kiedyś do niektórych dyskutantów dotrze wreszcie, że zestaw startowy PIKO Hobby jest kierowany do innego nabywcy niż np. wagon Hobbytrade. Ta właśnie drobna różnica powoduje, że PIKO robi wagon skrócony dla początkujących, a HT w pełnej długości, oświetlony itp..
Rzecz jasna za tym idzie też cena, bo wagon HT kosztuje cirkaebałt dwa razy tyle, co PIKO. Niedowiarki mogą sobie sprawdzić samodzielnie:
https://www.menzels-lokschuppen.de/...l-Ep-6.html?listtype=search&searchparam=58800 - wagon sterowniczy PIKO za 53,99 EUR
https://www.menzels-lokschuppen.de/...?listtype=manufacturer&searchmanufacturer=304 - wagon sterowniczy HT za 113,99 EUR
Stosunek cen wagonów środkowych wypada podobnie, więc tekst o "niewielkiej różnicy cen" można włożyć między bajki.
Poza tym forma dla wagonów piętrowych DB AG różni się od wersji dla KM. Dotyczy to zwłaszcza wagonu sterowniczego, środkowych w mniejszym stopniu. Więc tak naprawdę trzeba zmodyfikować formę, żeby uzyskać 100% odwzorowania, inaczej będą to tylko wagony "KM-podobne". Oczywiście trzeba pokryć koszty takich zmian, co dla odmiany spowoduje wzrost ceny jednostkowej modelu, więc szczerze wątpię, żeby udało się utrzymać cenę zestawu wagon sterowniczy+2 środkowe na poziomie wersji DB AG, czyli ok. 300 EUR.
 

Podobne wątki