• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lipiny Odrzańskie

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#23
Witam kolegów.
Kilka lat zbierałem sie do budowy Lipin.
I w końcu przystąpiłem do działania.
Na razie powstaje magazyn.
IMG_20220128_081348.jpg IMG_20220128_081322.jpg

Model w skali 1:120.
(proszę sie nie sugerować że nie wszystko do końca pasuje na zdjęciu bo jest tylko przyłożone w celu dopasowania i sprawdzenia ogólnego wyglądu).

Co do układu torów i map to coś mi nie gra w tych wklejonych na poprzedniej stronie.
Nie ma tam zaznaczonej rampy i toru do niej od strony asfaltowej drogi.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#27
Fajnie, że ktoś wraca z tematem...
Między innymi dzięki Tobie.
Może jutro albo w niedziele wybiore się na Lipiny. Widziałem na YT, że znowu da się wejść do środka a muszę zrobić kilka zdjęć i pomiarów, więc jest szansa.
Trzeba jak najwięcej fotografować bo stan stacji pogarsza się z roku na rok co raz bardziej.
Szkoda. Jak śpiewał Skrzypek na dachu: gdybym był bogaty... ;)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#28
Między innymi dzięki Tobie.
Może jutro albo w niedziele wybiore się na Lipiny. Widziałem na YT, że znowu da się wejść do środka a muszę zrobić kilka zdjęć i pomiarów, więc jest szansa.
Trzeba jak najwięcej fotografować bo stan stacji pogarsza się z roku na rok co raz bardziej.
Szkoda. Jak śpiewał Skrzypek na dachu: gdybym był bogaty... ;)
Rysunki budynku w Bininie to chyba mam - jest z tego co widzę lustrzanym odbiciem
https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=193&ed=0&okno=galeria
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#30
Binino nie ma też takiej wysuniętej przybudówki dla obslugi stacji. Ma też kosmetyczne różnice (np w Lipinach w magazynie była roleta a nie rozsuwane drzwi) ale generalnie to jeden projekt.
Jasne. Nojewo też ma wysunięta przybudówka gdzie była nastawnia. Nie zmienia to faktu, że mój model Nojewa powstał na bazie rysunków Binina.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#31
Mam pytanie natury technicznej.
Na dachu budynku magazynu był komin. Czy piec był w budynku magazynu czy małym pomieszczeniu pomiędzy magazynem a budynkiem głównym?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#34
A może w magazynie było wydzielone jakieś pomieszczenie biurowe i tam był ten piec?
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#35
Czasem było, ale chyba aż tak daleko nie sięgało. Muszę poszukać. Chyba w Chyprzysku w magazynie było wydzielone pomieszczenie.... Hmmm.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#37
Niestety nie mam zdjęć od strony małego pomieszczenia ale od strony magazynu wyglądało to tak:
magazyn.jpg magazyn2.jpg

Dziura w kominie jest ale jakoś tak brak śladów od pieca na ścianie.
Tak sobie myślę, że gdyby był to pewnie widoczny byłby też jego "cień" na ścianie.
Z drugiej strony jednak na podłodze leży blacha, a taką zazwyczaj sie kładzie w pobliżu drzwiczek pieca. Oczywiście to też mogą być pozostałości po szrocie samochodowym, który tam był.
Niestety nie mam zdjęć z drugiej strony ściany. Mam nadzieję, że niebawem się tam wybiorę (ostatnio wypad nie wypalił).
Może rzeczywiście jest tak jak pisał Tadeusz, stawiano tam kozę.
Swoją drogą czy ktoś z was koledzy spotkał się z taką roletą na jako drzwi na magazynie?
Ty pozostałości po mocowaniu
roleta2.jpg roleta.jpg