• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Linki z Pesy dla DB

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#27
Jakiś dziwny "hybrydowy" ten sprzęg - wygląda jak połączenie Scharfenberga z SA-3, chociaż na pierwszym zdjęciu tej części od SA-3 nie widać. Przypuszczam, że jest to jakiś adapter, zakładany na sprzęg Scharfenberga i umożliwiający sprzęgnięcie z normalnym SA-3. Ciekawe dlaczego po prostu nie zainstalowano zwykłego SA-3, jak w całym taborze 1520 mm?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#28
- źródło: zbiory własne autora
- autor: Remaj12
- opis: "6 marca 2014 roku - Toruń Wschodni - jadący z Bydgoszcz dwuczłonowy spalinowy zespół trakcyjny o numerze 600-002, należący do OBERPFALZBAHN, zatrzymuje się na krótki postój, by po chwili ruszyć dalej w drogę do Kowalewa Pomorskiego."


DSC_0265.JPG


DSC_0289.JPG


DSC_0292.JPG


Na koniec jeszcze jedna fotografia znajomego z Solca Kujawskiego.

- źródło: http://rail.phototrans.eu/14,87292,0,PESA_223M_.html
- autor: matej_solec
- opis: "6 marca 2014 - Pociąg specjalny z Bydgoszczy Głównej do Kowalewa Pomorskiego przejeżdża przez Solec Kujawski."


 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#29
Odświeżę temat. Jako, że cały czas marzę o EZT-ach w H0 zastanawiam się, jaka jest szansa aby w najbliższych latach powstał model Linka ? W końcu posiada go DB, CD i jakiś prywaciarz z Niemiec (nie piszę o polskich przewoźnikach bo w kontekście szans na powstanie modelu nie ma to żadnego znaczenia).
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#30
Wiem, że to nie ta półka, ale po ostatnich fajerwerkach jakie PESA puściła na temat ELF'a 2 i z zestawieniem jego wizualizacji oraz SZT 611M oraz 730M stylizacja/ design zaczyna mi się wydawać jakiś bliski...

Pozdrawiam z MMz:)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#32
Tak, racja. Ja podświadomie na wszystkie zespoły mówię EZT, choć faktycznie odnosi sie to w zasadzie tylko do elektrycznych zespołów. To tak jak kiedyś na wszystkie zagraniczne samochody mówiło się ford (jak byłem mały to tak było :)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#33
Koniec roku się zbliża, a wraz z nim wejście do służby LINK-ów w barwach DB AG. W sumie będzie to już 7 przewoźnik (w tym trzeci zagraniczny) który użytkuje te zespoły. Jako, że choruję na jakiś polski zespół trakcyjny chciałbym zapytać czy może jakaś zorientowana osoba wie coś na temat planów którejś z wiodących firm w zakresie modelu tego zespołu ?
 

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#34
Witam też czekam z niecierpliwością na jakiś zespół trakcyjny zwłaszcza spalinowy ,z tego co wiem to cisza choć ponoć coś Robo planuje ale szczegółów nie znam.
 
OP
OP
E

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
137 3 0
#36
Czy ktoś się orientuje czy DB AG już uzytkuje swoje Linki ?
Nie użytkuje bo nie ma homologacji na Linki DB Regio, jest planowana na październik 2017(n) to już kolejny termin.
Pesa ma homologacje tylko na Linka NEB i tylko w wersji 2 członowej. Ostatecznie NEB zrezygnowało z wersji 3 członowej, bo tu też z homologacją był problem:oops: I pewnie nie będzie homologacji Linka 3 członowego nie dedykowanego dla DB Regio??? Tak więc Pesa jest w trakcie homologacji pojazdów dla DB Regio w wersji 2 członowej, i jeszcze w wersji 3 członowe, z homologacji jednoczłonowej zrezygnowano już ponad 2 lata temu.
"Polskie Linki" (samorządowe) nadal nie maja prawa wjazdu do DE bo są różnice konstrukcyjne w porównaniu z Linkami NEB. Podsumowując jedynie 6 Linków dwuczłonowych w barwach NEB ma możliwość poruszania się po torach w Niemczech. Każde odstępstwo w budowie konstrukcji wymaga oddzielnego procesu homologacyjnego w DE. Dodatkowo Pesa poszła w końcu po "rozum do głowy" i homologacje dla DB będzie robić z DB Systemtechnik.
 
OP
OP
E

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
137 3 0
#37
Małe sprostowanie Linków w barwach NEB jest 7
napisałem o 6 bo przeważnie jeżdżą w trakcji ukrotnionej po dwa;)
632 520, 632 521, 632 522, 632 523, 632 524, 632 525, 632 526
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 9

Podobne wątki