• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

linia kolejowa nr 937 Warszawa Okęcie - Konstancin-Jeziorna

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#43
Dalej szedłem nasypem..
IMG_20190719_192810~2.jpg

Szyny po środku chyba na zastępstwo, ale nie wiem których bo wszystkie miały te same cechy.
IMG_20190719_193951~2.jpg

IMG_20190719_192629~2.jpg

Widok na dalszą część podróży, z boku pocięte szyny z tymi samymi cechami
IMG_20190719_193747~2.jpg

IMG_20190719_193518~2.jpg
 

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
MSMK
Reakcje
843 3 0
#45
To nie wywietrznik, tylko blacha do łączenia elementów drewnianych. Te otwory które widać, to części blachy, które są wygięte pod kątem 90 stopni i wbite w podkład. Żeby się nie rozpadł..
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#46
Dziś siedząc w mieszkaniu usłyszałem kilkukrotne długie sygnały syreny kolejowej, co znaczy że jakiś pociąg jechał.

A swoją drogą, to skoro przez ileś tam tygodni pociągi nie jeździły do elektrowni, to w jaki sposób była ona zaopatrywana? Transportem drogowym, czy może wcześniej zrobiono zapasy?
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#48
/…/
A swoją drogą, to skoro przez ileś tam tygodni pociągi nie jeździły do elektrowni, to w jaki sposób była ona zaopatrywana? Transportem drogowym, czy może wcześniej zrobiono zapasy?
Kiedyś byłem na dniach otwartych EC Siekierki. Na hałdach mają zmagazynowane paliwo na minimum miesiąc zimowy (byłem tam chyba 3 lata temu jeśli coś pokręciłem to poprawcie mnie). Generalnie mają nałożony taki obowiązek (nie wiem przez kogo), aby posiadać zapas paliwa. Biorąc pod uwagę, że jest lato to zapas pewnie starczył im na dłużej bo zapotrzebowanie jest mniejsze.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#49
Na ogrzewanie na pewno mniejsze, ale na energię ze względu na duże upały a co za tym idzie dużą moc potrzebną do zasilania urządzeń klimatyzacyjnych - większe. Słyszałem nawet gdzieś, że w tym roku padł rekord zapotrzebowania na energię, właśnie ze względu na klimatyzatory.

W każdym razie dziękuję za wyjaśnienie.
 

Makases

Użytkownik
Reakcje
78 1 0
#52
24.11.2021 Konstancin-Jeziorna

M62-1875 ORION Kolej z ładownymi węglarkami za chwilę minie semafor wjazdowy stacji Jeziorna. Stąd skład z węglem zostanie zabrany przez ST48 PKP Cargo i pojedzie do EC Siekierki.

IMG_5027Maksym1.jpg
 

Podobne wątki