• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

linia kolejowa nr 937 Warszawa Okęcie - Konstancin-Jeziorna

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#22
Dzisiaj na "Kierszku" widziałem czerwonowiśniową Class 66 z bruttem zmierzającą do stacji Jeziorna. Coś nowego i innego na tej trasie niż Gagarin, Stonka czy Tamara..
 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#24
Jadąc od Wilanowa, aby nie stać w korku w Jeziornie do ronda, można za Biedronką skręcić w prawo i jechać właśnie przez Kierszek. Jest tam przejazd kolejowy przed którym stałem i ją widziałem z bruttem.
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#25
Jadąc od Wilanowa, aby nie stać w korku w Jeziornie do ronda, można za Biedronką skręcić w prawo i jechać właśnie przez Kierszek. Jest tam przejazd kolejowy przed którym stałem i ją widziałem z bruttem.
Muszę się tam wybrać, choć stęskniłem się za klasycznymi TEM2 na tej linii. Na Okęciu widziałem dziś ST44 z SM42 w tandemie, ale bez wagonów, które obecnie przetaczają pod wiadukt przy Dw. Cargo lotniska biorąc pod uwagę remont (demontaż?) torowisk poc. towarowych na południe od tego wiaduktu.
 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#26
Dzisiaj na Jeziornej widziałem dwa zielone Gagariny, Stonke Cargo jak i Tamarę która po pewnym czasie odjechała z cysternami do Siekierek. Po skoñczonych zakupach na stacji zostal jeden ST44 i bordowa Class 66.
Niestety brak aparatu nie pozwolił na jakieś tam ciekawe fotki..
IMAG1097.jpg
IMAG1099.jpg

Tamara w drodze do Siekierek na wale wzdluż Jeziorki, po kilku minutach gdy wyruszyła ze stacji Jeziorna.
IMAG1100.jpg
Class66 i Gagar. Ale chyba nic nie widać
 

WiktorN

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#32
węgiel, olej lekki (nie mazut) oraz od 7 grudnia biomasę.
najbliższe dostawy kolejowe biomasy do EC Siekierki: 30 gru, 3, 5, 7, 10, 12, 15, 18, 20, 23, 25, 28, 31 styczeń.
Godziny wczesnoporanne ok. 5 - 6 rano, wyjątek to 12, 20, 25 sty szacunkowo ok. 17.00
Niebawem na stałą obsługę bocznicową poza SM42, 2x SM48 dołączy ST44
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#33
węgiel, olej lekki (nie mazut) oraz od 7 grudnia biomasę.
najbliższe dostawy kolejowe biomasy do EC Siekierki: 30 gru, 3, 5, 7, 10, 12, 15, 18, 20, 23, 25, 28, 31 styczeń.
Godziny wczesnoporanne ok. 5 - 6 rano, wyjątek to 12, 20, 25 sty szacunkowo ok. 17.00
Niebawem na stałą obsługę bocznicową poza SM42, 2x SM48 dołączy ST44
Mały OT: czy zasilanie biomasą wymagało jakichś przeróbek EC Siekierki?
 

map69

Znany użytkownik
Reakcje
79 0 0
#38
Krótka fotorelacja z dzisiejszej wycieczki do stacji Jeziorna na linii kolejowej 937 obsługującej dostawy paliwa do Elektrociepłowni Siekierki.
Pogoda nie najlepsza ale trafiliśmy na spory ruch na stacji:
ST48-023 ze składem próżnych kontenerów na biomasę oraz Class 66153 ze składem próżnych węglarek oczekują na wyjazd w kierunku Warszawy Okęcia.
P1290605a_1.jpg
P1290618a_1.jpg


Od strony Siekierek przyjechała SM48-118 ze składem próżnych węglarek i robi oblot aby zabrać ładowne kontenery z biomasą.
P1290647a_1.jpg


Class 66153 z węglarkami DB, Protor i innych prywatnych przewoźników wyjechał na szlak w kierunku Okęcia.
P1290665a_1.jpg


SM48-118 po podjęciu składu z kontenerami oczekuje na wyjazd w kierunku Siekierek.
P1290688a_1.jpg

Wszystkie zdjęcia z 03.05.2017
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#39
Niedzielny spacerek z sąsiadem oraz z piwkiem w ręku zaowocował nowym filmikiem.

Gdy zaczynaliśmy spacer na wysokości Józefosławia, lokomotywa ta akurat jechała z ładownym składem w kierunku Konstancina, ale nie mogłem nagrać filmu gdyż stałem pod światło. Gdy zaś dochodziliśmy do Konstancina, ta sama maszyna właśnie odjeżdżała z zapewne pustym składem.

Z ciekawostek:
- Mimo iż maszyna ta jest ogromna, głównie w odniesieniu do długości, to ale cicha. Mimo iż była na rozruchu, silnik nie chodził głośno.
- Wagony w tych składach są interesujące, gdyż przedstawiają sobą różne typy i różnych przewoźników, a niektóre wyglądały jak zabytki.
- Jak widać na filmie, maszynista widząc iż go filmuję chyba mi pomachał. To miły gest za który dziękuję. Nie siliłem się na jakieś durne gesty wskazujące że oczekuję by zatrąbił, bo nie jestem pojebem mikolem.
- Wzdłuż toru na długim odcinku leżały przygotowane szyny i podkłady betonowe, a zatem za jakiś czas nastąpi kolejny etap modernizacji tej linii.
- Pogoda była cudowna, piwo smaczne, komary wnerwiające.

Następnym razem muszę się wybrać wreszcie kawałek dalej, to może spotkam jakąś maszynę obsługująca ruch na bocznicy elektrowni, czyli na odcinku między elektrownią a stacją Konstancin (czy tez Jeziorna, jak to piszecie).

 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#40
Jakiś czas temu miałem 2h wolnego i akurat byłem w pobliżu wiaduktu remontowanego nad Puławską. Podejżewam że obiekt jest już oddany do użytku, gdyż przejeżdzając przez Jeziornę widziałem na stacji węglarki z Elektrociepłowni.
Widok ogólny na wiadukt.
 

Podobne wątki