• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Liaz 100 i Tatra 148

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#21
Owszem, były :) -
(patrz 2:55)

Mimo to kojarzę Liazy głównie w kolorze niebieskim, jak już koledzy wyżej pisali. Ale np. w komunalce jeździły chyba głównie pomarańczowe.
Co do Tatr to do listy BoBiego można chyba dopisać branżę drogową (Rejony Dróg Publicznych, Przedsiębiorstwa Robót Drogowych).
A oprócz naczep dłużycowych wspomnianych przez Kamila, Tatry ciągały m.in. niskopodwoziowe naczepy N-162 oraz cysterny do cementu, jak na poniższym zdjęciu: Zobacz załącznik 445741
W kwestii napisów na drzwiach kabiny to chyba jednak rzadko zdarzały się wyjątki od reguły, tzn. według mnie zdecydowana większość pojazdów przedsiębiorstw państwowych miała na drzwiach logo lub nazwę właściciela.
Domyślam się że, że na tym filmie jest czerwony Liaz z plandeką. Niestety ten film jest blokowany za granicą i nie mogę go odtworzyć. Mam prośbę. Czy któryś z kolegów mógłby mi wysłać na priv zrzut ekranu na którym go widać, lub chociaż opisać jakiego kolor jest zderzak i plandeka?
[DOUBLEPOST=1484007855][/DOUBLEPOST]
Mam może głupie pytanie ale od dziecka mnie ciekawiło do czego służyły te okrągłe puszki na migaczami w Tatrach 148 i chyba 138 też.
Też mnie to intrygowało, ale trochę głupio mi było pytać;)
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#23
Mam może głupie pytanie ale od dziecka mnie ciekawiło do czego służyły te okrągłe puszki na migaczami w Tatrach 148 i chyba 138 też.
Ja też chętnie dowiedziałbym się do czego to służyło. Mnie również w dzieciństwie intrygował ten detal :) Zagadkowości dodawał fakt, że czasami obwiednia była wykonana z przezroczystego tworzywa sztucznego. Może była zawsze przezroczysta, tylko z czasem tworzywo traciło przejrzystość.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#25
Dzięki! :) Myślałem, że to mogły być filtry powietrza, ale jak miały działać. Teraz wczytałem się i tego typu filtr nazywa się "cyklon". W sprytny sposób odseparowuje cząstki stałe od powietrza.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.288 61 2
#26
Dzięki. Powiem szczerze nigdy bym nie wpadł że w takim miejscu zaprojektowano filtry cyklonowe powietrza. No cóż firma Tatra jest znana z niecodziennych rozwiązań
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#27
Domyślam się że, że na tym filmie jest czerwony Liaz z plandeką. Niestety ten film jest blokowany za granicą i nie mogę go odtworzyć. Mam prośbę. Czy któryś z kolegów mógłby mi wysłać na priv zrzut ekranu na którym go widać, lub chociaż opisać jakiego kolor jest zderzak i plandeka?
Proszę bardzo

Liaz czerwony.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 25
Skala 1:1 67

Podobne wątki