• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

LHS PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa

OP
OP
torowy

torowy

Znany użytkownik
To moje, rzecz jasna subiektywne zdanie. Sytuacja, gdy pasażer wychodzi z budynku dworca na peron, z którego nie odjeżdżają żadne pociągi jest dziwaczna. Rozumiem sytuację ruchową - takie usytuowanie szerokiego toru jest logiczne, ale nie dla pasażera, który po raz pierwszy korzysta z tej stacji. Może rozwiązaniem byłby spot, ale nie wiem, czy gdziekolwiek jest splot torów o tak małej różnicy rozstawu?

Oczywiście są stacje, gdzie pasażerowie mają większe łamigłówki, aby dotrzeć do peronu. Chodzi mi głównie o to, że jak jest dworzec, a przy nim peron z torem to powinno działać - to klasyka kolei. Pewnym wytłumaczeniem może być fakt, że Sędziszów dzisiaj ma się nijak do Sędziszowa nawet z okresu Peerelu, gdy potoki pasażerskie na tej stacji były wielokrotnie większe. Obecnie ruch pasażerski na stacji obsługują świętokrzyskie wagony silnikowe EN81 ... też.

Ostatnio edytowane: