• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

G 1:22.5 LGB

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#21
do Meggido!
To nie są Twoje dokonania, tylko fabryczne tory skali"1".
Mam kolegów "robiących" w skali "1", to mam porównanie.

POKAŻCIE OGRÓD z LGB !
Jacek N.
A to gad z Jacka, użył gotowców i próbuje wmówić nam że to jego robota, pewnie wszystkie lokomotywy i wagony to tez gotowce.
Kolego chyba śledczego rzemiosła uczyłeś się w Ozorkowskiej Fabryce Detektywów, nie ośmieszaj się.
To tak króciutko bo akurat Jacka robota broni się sama.

Co do ogrodu z LGB, to Ci go nie pokażemy ponieważ że:

Nie posiadamy w nim kolejki, choć na 4000 m2 zmieściła by się nie jedna.
Mimo iż Twojemu koledze sprawia przyjemność budowanie i ujeżdżanie tego tajemniczego ogrodu, dla mnie jest to przykład jarmarcznej budowli, mającej li tylko poprawić humor właściciela.
Szkoda pieniędzy i czasu na takie "modelarstwo".
Niepotrzebnie się entuzjazmujesz, nie przekonasz nieprzekonanych, a zachwyceni już Ci liżą tyłek, bo "de gustibus non disputandum est" i każdy ma zdanie jak d*** czyli swoje.
Bawcie się dobrze i nie wymagajcie tylko zachwytów, o czym wspominałem, na tle innych ogrodowych kolejek, blado ta trochę wypada.
Już Cię nie lubimy za to że nie pozwalasz nam mieć swojego zdania, postawię talary przeciwko orzechom że jesteś miłośnikiem jedynie słusznej ideologi w Polsce.
Nie będę szukał w moim małym miasteczku Twojego kolegi, bo się nie chcę z nim kłócić i udowadniać że nie jestem wielbłądem, możemy sobie spokojnie dożywać swych dni, bo jeden o drugim nic nie wie.

No to pa, już myslałem że nic mnie dziś dodatkowo nie zirytuje, ale na bliźniego zawsze można liczyć.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#22
A to nie o poprawę humoru chodzi w hobby...?

Wybacz, ale pomijając już faktycznie nerwową i niepotrzebną odpowiedź autora, sam się również nie popisałeś. I tylko powiedz - po co...?
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#24
To nie są Twoje dokonania, tylko fabryczne tory skali"1".
Mam kolegów "robiących" w skali "1", to mam porównanie.
Nie kompromituj się. Właśnie widać jakie masz pojęcie. Nie masz bladego pojęcia o tym jak wygląda profil szyny w skali 1:22.5 popularnie zwanym LGB i profil szyny w skali 1:32. Proszę bardzo, oto porównanie.
20180718_203155.jpg


Mam rozumieć, że nic z pokazanych przeze mnie zdjęć nie jest według Ciebie moim dokonaniem? Tak? Wózek modelu lokomotywy ET22 na powyższym zdjęciu także nie? Pewnie kupiłem go na rynku za rogiem za flaszkę wódki. Zresztą takie wózki można wszędzie kupić... ;)


Dwa rozjazdy o geometrii R=4400 mm i kącie zwrotu 6 stopni także sam nie zrobiłem z profilu w skali 1:22,5. Też go kupiłem albo krasnoludki mi go zaprojektowały, docięły szyny, polutowały i zamontowały na drewnianych podkładach. Lokomotyw też sam nie zaprojektowałem i nie zrobiłem tylko kupiłem gdzieś na Aledrogo za parę groszy.....
DSC_9394.jpg


Jak sam widzisz nie zrobiłem także Bipy czy wagonów typu Eaos, ani EP09, ani SP47, ani "anglika". Wszystko kupiłem albo dostałem w prezencie... Także nie robię wagonów cystern do przewozu gazu skroplonego....
20141225_211900.jpg

20180714_201003.jpg

DSC_2012a.jpg

20170507_180541.jpg

20170618_205159.jpg

20160503_170314.jpg


Następnym razem zanim coś bezmyślnie naklepiesz na klawiaturze, to się chwilę zastanów zanim to wyślesz.
Co do ogrodu, to nawet gdybym go miał, to i tak bym Ci nie pokazał. I tak byś nie zrozumiał po co robię samemu rozjazdy. Robię, bo zabawki LGB mnie nie interesują. Nie interesuje mnie tabor, który jeździ po łukach ciaśniejszych niż łódzkie tramwaje z czymś na czole, co nie wygląda nawet jak sprzęg samoczynny tylko jak jakieś oczko. Oczywiście nie neguję tego i nie mam nic do tych, którzy się tym bawią. Ich wybór, ale jak już pokazują, to nie mają co liczyć na same "achy i ochy". Robię modele w skali 1, bo lubię, bo umiem, bo sprawia mi to przyjemność, a rozjazdy robię też samemu, bo w sprzedaży nie ma takich, po których można jeździć taborem mechanicznie aż do bólu skalowym na sprzęgach śrubowych i zderzakach tak jak w prawdziwej kolei. Może zrozumiesz mój przekaz, a jeśli nie, to zwisa mi to funtem kłaków na agrafce.

Tych zainteresowanych zapraszam tutaj po więcej zdjęć:
https://goo.gl/photos/4GPnUpZcbRbXFbvX9

A tutaj po kilka filmików. Polecam z dźwiękiem.
https://www.youtube.com/channel/UCsZggHrBkmd5Q7GqeUoybRA
 
Ostatnio edytowane:

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
#25
Miałem nic już nie pisać, ale idę na całego. Wchodzę sobie na fora angielskojęzyczne, wszystko jedno jakie, USA, GB i wcale nie widzę żeby się tak nawzajem prali. Czy Wy Polaczki nadal się nie skapowaliście, że właśnie przez takie Wasze zachowanie Polska jest jaka jest? Nadal do Was nie dotarło? Zamiast siebie jakoś wspomagać to się Polaczki piorą ile wejdzie, wstyd!
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
#27
Jednym zdaniem kolego, kim jesteś.
.
Też Polaczkiem, dla tego mogę sobie pozwolić na takie wpisy. Paweł czy nie wpienia Ciebie że Polacy się tak żrą na forum? Mnie to nie tylko wpienia, ale serce mi się kraja. Takie wpisy odzwierciedlają tylko tą realną polską zawiść. Polacy samych swoich depczą, a imperialiści (jak to sam trafnie Napisałeś), tylko zacierają łapy i jeszcze dolewają paliwa do ognia. Kolega @jacekz zapomniał że jeśli pokazuje coś na forum, to daje prawo do wyznawania opinii przez oglądających. Kolega @Meggido miał racje do oburzenia się, ale czy nie można było inaczej sformułować wpisy? Faktycznie przebywam obecnie w imperium, znam ich historie, polityke i "kulture" ( specjalnie w cudzysłowiu, Wiesz o co chodzi;)). Dla tego napisałem-czy nadal się nie Skapowaliście? Reszta na PW jak Chcesz, bo nas zaraz wywalą za politykę.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#28
Takie pranie to nasz narodowy sport ,i dzięki temu nie zatracamy poczucia rzeczywistości jak ci z for zachodnich .:)
Tam pokażesz byle gie . i już się cieszą , czy o to chodzi .?
Inną kwestią jest uprawianie rozrywki w ogrodzie w tym np budowa tego typu kolejki.
Rozrywka zapewne przednia ale nie ma ona nic wspólnego z modelarstwem ,ot po prostu zabawa w kolejkę ,kupiłem w sklepie ułożyłem tory jak i fabryka dała i już .
Co prawda jest tu inwencja twórcza w postaci układu torowego i samego zagospodarowania przestrzennego i tego zaprzeczyć nie można .
Na jednej z imprez modelarskich jeden z kolegów pokazujący tabor w skali 1 na wstępie rozmowy stwierdził iż nie jest modelarzem a kolekcjonerem i sadzę tak to należy traktować .
 
Ostatnio edytowane:

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#30
Kolejka ogrodowa jest fajna :) Serce cieszy. To co robi @Meggido recznie z metalu jest nie z tego swiata (szczeka mi opadla jak zoaczylem obrazy CAD i modele w trakcie skladania). Mysle ze duza roznica zalezy od tego na czym sie skupiamy w hobby. Jedni puszczaniem kolejek, a drudzy skalowych modelow.

Co do ostrych zakretow, tez jestem ich winny. Ja co prawda babrze sie w malych skalach (Z i N a czasem nawet HO) i tez wole wieksze luki na torach niz minimalne z fabryki ale w niektorych wypadkach poddaje sie ograniczeniom modulu i wkladam ciasne. n.p. teraz buduje modul NTRAK (4 x 2 stopy) i chce w nim wstawic mala Polska parowozownie... no i sie okazuje ze luki 195mm sa niezbedne do wykonania tego planu. Czy do skali, raczej na pewno nie... Czy bedzie zachecac dzieci (od wieku 2 do 101 lat) do dolaczenia do klubu i zabawy w modelarstwo... jak najbardziej tak ;-)

A swoja droga, @Meggido. Czy sprzeg srubowy ktorego uzywasz to wlasnej roboty, czy tez od Marklina 1?
 
Ostatnio edytowane: