• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Lenz V20

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Firma Lenz wprowadziła do sprzedaży lokomotywę manewrową V20. Początki jej sięgają czasów Wehrmachtu. Model bardzo ładnie wykonany i warty zakupienia.
(foto : SNM)

v20-vorne.jpg
v20-hinten.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#2
Model jest naprawdę ładny, tylko czy da się go spolonizować,czy choć jedna sztuka została po wojnie na naszych terenach. Wiem, że takie spalinówki były na stanie Afrika Korpus. Może niech w tym temacie wypowiedzą się koledzy o większej wiedzy niż moja.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#4
Tłumaczenie przez gogle to jest takie, ze nie wiele można się dowiedzieć. Podtrzymuję pytanie, czy taka spalinówka mogła się zawieruszyć na naszym terenie.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#5
Pociągnę trochę temat tego typu lokomotyw spalinowych. Poczytałem trochę w internecie, i to co napisałem powyżej mija się z prawdą, ten model ze zdjęć powyżej nie był użytkowany w Afryce, tam były wysłane modele 3 osiowe czyli WR 360. Na sąsiednim forum kolega Szwed wstawił ciekawy link, http://fotopolska.eu/Legionowo/b62515,Stacja_kolejowa_Legionowo.html i zadał pytanie, a ja je powtórzę w tym temacie, czy na tym zdjęciu pomiędzy wagonami przy tym człowieku jest lokomotywa spalinowa typu WR 360?.
Legionowa 1941.jpg
 

HMG

Aktywny użytkownik
club 0
Reakcje
757 12 1
#6
W sumie to może być V36 (czyli WR 360), są do tego co najmniej 3 przesłanki:
- dość wysoka osłona silnika, wyraźnie wyższa względem budki maszynisty niż w V20,
- osłony z boku sekcji silnikowej, widać tam charakterystyczny kształt (bardzo spłaszczony trapez), widoczny choćby na tych zdjęciach: https://hiveminer.com/Tags/analog,v36, te osłony są znacznie wyższe niż w V20,
- charakterystyczny "gwizdek" (albo coś innego, nie wiem co to jest) po prawej stronie dachu budki maszynisty.
Oczywiście może to by jakiś zupełnie inny wynalazek licznie produkowany przez niemieckie fabryki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Spalinowe 0

Podobne wątki