• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Makieta była imponująca. Tabor także - zarówno ten który jeździł jak i ten który stał. Szacun za pomysły - w tym lokomotywy z oznakami brudu i rdzy (oczywiście z klocków w odpowiednim kolorze).
Miło słyszeć, że się podobało, że ta "nasza inność", tzn budowanie modeli z klocków, daje tyle frajdy nie tylko dzieciakom:cool: Mimo, że czasem (zdaję sobie z tego doskonale sprawę) trzeba wznieść się, na wyżyny wyobraźni aby jakiś model rozpoznać;) Nooo "klockowa patyna" też mi się podoboo_O

POZdrawiam;)
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Kolejna edycja imprezy Hobby już za nami.

Była to moja, pierwsza duża wystawa z Kolegami po "fachu" z stowarzyszenia zbudujmy.to i nie tylko. Swój skromy udział miałem w przygotowaniu najdłuższej jak do tej pory (bo aż około 39m długości), makiety kolejowej z klocków LEGO, w kraju. Po której jeździł głównie tabor spotykany na polskich szlakach ale i nie tylko. Makieta została zbudowana przez 6 osób. Fotek za dużo nie ma, bo nie uwierzycie ale nie było czasu ich zrobićo_O

To chyba na tyle:cool: zapraszam do galerii oraz obejrzenia filmików:

Zobacz załącznik 690184 Zobacz załącznik 690185 Zobacz załącznik 690186 Zobacz załącznik 690187 Zobacz załącznik 690188 Zobacz załącznik 690189

Były i takie atrakcjeo_O
Zobacz załącznik 690190 Zobacz załącznik 690191 Zobacz załącznik 690192



POZdrawiam;)
Nawet "Bohuny" doczekały się miniatury w LEGO :D ! Z chęcią obejrzałbym modele z bliska :) . Może w przyszłości sam bym się pokusił o zrobienie takich ;) ...
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
Fajne, ale może przydał by się spis numerów klocków potrzebnych do danego modelu, chyba że gdzies taką rozpiskę można wykopać z netu, bo takiego Kof`a chętnie bym sobie poskładał z młodym xDD
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Fajne, ale może przydał by się spis numerów klocków potrzebnych do danego modelu, chyba że gdzies taką rozpiskę można wykopać z netu, bo takiego Kof`a chętnie bym sobie poskładał z młodym xDD
Odpowiem tak, czy to zrobienie instrukcji, czy podanie dokładnej specyfikacji do budowy konkretnego modelu zajmuje troszkę czasuo_O I szczerze mówiąc, po prostu szkoda mi na to czasu. Co do Kof'a, to trzeba dobrze w necie poszukać i instrukcja jego budowy sama się znajdzie:p Jest taka strona o nazwie "bricklink" gdzie znajdziemy skatalogowane wszystkie wypuszczone na rynek klocki przez grupę TLG (The Lego Group). Dodatkowo na stronie znajdziemy spis sklepów z całego świata, takie legowe allegro. Gdzie kupujemy na sztuki potrzebne elementy, czy nawet zestawy.

POZdrawiam;)
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
no z tego co wiem to istnieje możliwość zamówienia u LEGO swojego setu wraz z instrukcją, dlatego dopytuję o spis numeracji klocków ;)
nie mówię że bym zamawiał u LEGO ale właśnie dowolność nabycia + jakieś własne małe zapasy kuszą opcją złożenia sobie co nie co ,sęk że bez listy klocków troszkę trudniej... kleję plastiki a w klockach to tak z doskoku z młodym dłubiem, ale planuję nabyć kolej do City więc ;) Kof`a bym chętnie zbudował.
Poszukam na necie jak nie znajdę będę naciskał ;)
Pozdrawiam T
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Dziś pozwolę sobie na małe przypomnienie o tym temacie, bo od ostatniej publikacji minęło już troszkę czasu...:niepewny:

Na dzień dzisiejszy na warsztacie jest parę mniejszych bądź większych rozgrzebanych tematów i żaden (tradycyjnie) nieskończonyo_O w 100%. Ostatni model nad jakim siedzę to platforma, coś na wzór 401Z. Ponieważ skoro mam już odpowiednią lokomotywę to teraz muszę coś na hak jej dobudować. Niestety temat nie taki prosty jak mi się wydawało i ciągle nie powstała jeszcze "ta" finalna wersja. Oprócz tego rzeźbię też coś przy makiecie choć jak to w koło powtarzam, określenie "makieta" w moim przypadku to bardzo duże słowo jak na razie:p Powstają również przymiarki do pierwszych budynków. Na dziś to chyba na tyle, zapraszam do galerii:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

POZdrawiam;)
 

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Dziś pozwolę sobie na małe przypomnienie o tym temacie, bo od ostatniej publikacji minęło już troszkę czasu...:niepewny:

Na dzień dzisiejszy na warsztacie jest parę mniejszych bądź większych rozgrzebanych tematów i żaden (tradycyjnie) nieskończonyo_O w 100%. Ostatni model nad jakim siedzę to platforma, coś na wzór 401Z. Ponieważ skoro mam już odpowiednią lokomotywę to teraz muszę coś na hak jej dobudować. Niestety temat nie taki prosty jak mi się wydawało i ciągle nie powstała jeszcze "ta" finalna wersja. Oprócz tego rzeźbię też coś przy makiecie choć jak to w koło powtarzam, określenie "makieta" w moim przypadku to bardzo duże słowo jak na razie:p Powstają również przymiarki do pierwszych budynków. Na dziś to chyba na tyle, zapraszam do galerii:

Zobacz załącznik 706612 Zobacz załącznik 706613 Zobacz załącznik 706615 Zobacz załącznik 706616

POZdrawiam;)
Kolego a możesz pokazać swoje pudła z klockami ?? :) Jak je segregujesz ??
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Kolego a możesz pokazać swoje pudła z klockami ?? :) Jak je segregujesz ??
W sumie to żadna tajemnica;) Tak to wygląda, a to oczywiście tylko część zbiorów...

20200217_172048 2.jpg

Dziś pierwszej modernizacji doczekała się SU46, na tę chwilę pracuję przy jednej a docelowo, oczywiście obie zostaną tak zrobione-poprawione. Został obniżony dach (o jedną płytkę) nie zrobiłem, niestety fotki dla porównania jak było a jak jest/zostanie.

20200217_122219 3.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
No to już ostatnia prosta przede mną, nareszcie:cool:.
Budynek nastawni prawie ukończony, zostało jedynie do ogarnięcia wnętrze i delikatna kosmetyka. Ściany budowałem z klocków z tzw. "drugiej ręki", bo chciałem aby budynek był zmęczony tak jak w rzeczywistościo_O, choć nie wiem czy zdjęcie to oddaje:niepewny:
20200225 1.jpg

Oczywiście nie obyło się bez kontroli jakości:LOL::LOL::LOL: (kontrolę jakości przeprowadza 3 letnia bratanica mojej Żony)
20200225 2.jpg

POZdrawiam
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Jak przychodzi do mnie, gdy coś tam robię, to słyszę tylko: "Uła ciu-fff-cia":ROFL: I muszę od razu pilnować aby wszystkie elementy na SU46 były tam gdzie mają byćo_O Bo to dyżurna lokomotywa do wszelkich moich przymiarek, a jej chyba ulubiona:ROFL::ROFL::ROFL: Co do nastawni to pochwalę się jak będzie odpowiedni na to czas :p.

POZdrawiam
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No to już ostatnia prosta przede mną, nareszcie:cool:.
Budynek nastawni prawie ukończony, zostało jedynie do ogarnięcia wnętrze i delikatna kosmetyka. Ściany budowałem z klocków z tzw. "drugiej ręki", bo chciałem aby budynek był zmęczony tak jak w rzeczywistościo_O, choć nie wiem czy zdjęcie to oddaje:niepewny:
Zobacz załącznik 710898


POZdrawiam
Już myślałem, że to Poznań Jeżyce przy Niestachowskiej - ale tamta jest dołem bardziej rozbudowana.
Efekt nierównego odcienia klocków - trochę widac więc się udało .
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Już myślałem, że to Poznań Jeżyce przy Niestachowskiej - ale tamta jest dołem bardziej rozbudowana.
Efekt nierównego odcienia klocków - trochę widac więc się udało .
Poznań troszku znom,zwłaszcza tym bardziej okolice Niestachowska, rondo obornickie, Lutycka ale, że tam dzieś nastawnia, piyrsze słysze:cool: Masz Kolego jakieś foto?
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Ostatnio pokazałem budynek strzeleckiej nastawni dysponującej, a dziś chciałbym pokazać cały moduł jaki sobie wymyśliłem, i wreszcie zbudowałem. Aby mieć ów budynek gdzie postawić na makiecie :cool:.
Budynek (niestety) nie jest idealnym odzwierciedleniem oryginału, mimo że bardzo się starałem o_O a jak wiadomo, przy moich modelach jest to już swego rodzaju normą ;). Generalnie zostało mi do odwzorowania wnętrze (bo stwierdziłem, że musi być:cool:) oraz jakaś kosmetyka ale to pewnie nastąpi dopiero za jakiś czas... Jak już wcześniej wspominałem budynek budowałem częściowo z nowych klocków a częściowo z klocków, z tzw. "drugiej ręki". Ponieważ chciałem aby fasada była po prostu "zmęczona" tak jak miało to miejsce przed remontem w 2019r.
To chyba na tyle, zapraszam do galerii oraz nieodłącznej konstruktywnej krytyki ;)

20200314 1.jpg 20200314 2.jpg 20200314 3.jpg 20200314 4.jpg

POZdrawiam ;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Podobnie jak wielu modelarzy i ja w tych "trudnych" chwilach coś tam sobie dłubię:cool: przy modelach...

Od dłuższego czasu przymierzałem się do poprawek modelu/modeli SU46. Generalnie to modele są na bieżąco "dopieszczane" ale dziś nastąpiła jak do tej pory chyba najistotniejsza zmiana, ponieważ postanowiłem obniżyć nieco dach:niepewny:. Oczywiście nie są to ostatnie naniesione poprawki, bo w kolejce już czekają wózki:ROFL:
Tak to teraz wygląda:
SU46 1.jpg SU46 2.jpg

A przy okazji chciałbym również pokazać jak wygląda moja wersja platformy, jak już wcześniej wspominałem budowanej na wzór 401Z. Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, iż model nie jest 100% odzwierciedleniem oryginału:rolleyes:. Tradycyjnie już musiałem wybierać pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością... Zależało mi aby wagony bezproblemowo pokonywały oryginalne legowe ciasne łuki oraz aby nie wyglądały, że stoją jak na szczudłach. Stąd atrapy wózków oraz same wózki budowałem inaczej niż do tej pory. Wagonów będzie więcej, bo jest już pomysł na cały skład...o_O
1a.jpg 2a.jpg 3a.jpg

POZdrawiam;)
 

Podobne wątki