• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Dawid podziwiam Ciebie za wytrwałość i chęć budowy swoich modeli. Fakt klocki Lego to trudny materiał na budowę i nie na wszystko pozwalają.
Patrząc na model SU46 jedna rzecz od razu rzuciła mi się w oczy. I tutaj muszę napisać,że nie pasuje do Twojego modelu.
A mianowicie -lusterka są za duże ( prawie tak jak szyba). Zrezygnuj z nich w ogóle bo psują wygląd całości. Sam napisałeś ,że trzeba pójść przy budowie na kompromis. Niech więc zatem kompromisem będzie model lokomotywy bez lusterek.
Jak znam Ciebie to zapewne wpadnie kiedyś tam w Twoje ręce mniejszy element nadający się na lusterka wówczas zamontujesz je na powrót.
Model super (y):):):)
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Dawid podziwiam Ciebie za wytrwałość i chęć budowy swoich modeli. Fakt klocki Lego to trudny materiał na budowę i nie na wszystko pozwalają.
Patrząc na model SU46 jedna rzecz od razu rzuciła mi się w oczy. I tutaj muszę napisać,że nie pasuje do Twojego modelu.
A mianowicie -lusterka są za duże ( prawie tak jak szyba). Zrezygnuj z nich w ogóle bo psują wygląd całości. Sam napisałeś ,że trzeba pójść przy budowie na kompromis. Niech więc zatem kompromisem będzie model lokomotywy bez lusterek.
Jak znam Ciebie to zapewne wpadnie kiedyś tam w Twoje ręce mniejszy element nadający się na lusterka wówczas zamontujesz je na powrót.
Model super (y):):):)
Pozdrawiam serdecznie
Panie Zbyszku, prowda, święto prowda :eek: Szczerze przyznam, że nie zwróciłem na ten motyw specjalnie większej uwagi, elementy pewnie już u mnie są :niepewny: muszę tylko oprzeć sprawę o małe piwko o_O, i następnie, kiedyś przedstawię rezultat.

Mnie się bardzo podoba. Plakat w kabinie bomba :D
Nie ukrywam, że takie miałem oczekiwania, że się spodoba :cool:

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Dziś niestety nie pokażę nic kolejowego:confused:
Ale:gwizd: wykonam taki mały ukłon w kierunku Kolegów "samochodziarzy"o_O

A tak na serio, to chciałbym pokazać jak wygląda moja wersja popularnego i kultowego już Żuka:cool: tradycyjnie z klocków LEGO... Gdy wymyśliłem jak zbudować przedni grill, to droga do zbudowania dostawczaka na makietę (dla złomiarzy) stała się już całkowicie prosta i z górki:p. Gdy zbudowałem Żuka pic-up'a to stwierdziłem, że musi również powstać kultowy "strażok". A że tak dobrze mi szło to powstała i sanitarka, i taka luźna moja konwersja Żuka-autolawetyo_O W przyszłości powstanie też Milicyjna wersja, ale najpierw muszę klocków nazbierać...
Wersja strażacka dostała kalki z kryptonimem i napisem jednostki "OSP OLSZOWA" (mojej rodzinnej), podobnie logo i napis na sanitarce.
To chyba na tyle, w takim dużym skrócieo_O

Zapraszam do galerii oraz nieodłącznej konstruktywnej krytyki:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 7.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 18.jpg

Nie mogłem się powstrzymać aby nie zrobić tej scenki:ROFL:
19.jpg

c.d.n.

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Dziś mnie tak naszło aby "zmontować" cały skład:cool: I tak to wygląda...

1.jpg 2.jpg 3.jpg
Ponieważ miałem nadmiar kalek, stąd taka kolejna moja luźna interpretacja, mianowicie ta ciemno szara cysterna. Być może w rzeczywistości takie nie występują, ale jak wiadomo w modelarstwie wszystko jest możliweo_O


Przy okazji, takie foto grupowe;) Jak to się kiedyś mawiało "drabina głupich"o_O
4.jpg 5.jpg

A ostatnie foto, to taki "złomek" na szynach. Były już klockowe wersje wagonów w krzakach, a ja mam loka...
7.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Super. Choć Żuka jako karetki nie pamiętam...
Co do sanitarki, to szukając w internetach informacji nt żuka sanitarki (gdy go budowałem), spotkałem się tylko z rzekomo jedną wersją/egzemplarzem takiego Żuka, który istnieje i znajduje się w krakowskim Muzeum Ratownictwa. Jest to/ma to być typ A-18H.

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Odświeżenie tematuo_O
W zasadzie to nic nowego nie powstało, noo prawie...
Dziś chciałbym pokazać kolejną SU46 (narazie tylko jedno foto) bo jeszcze muszę ją nieco dopieścić, więc sesja będzie nieco później:niepewny: Ta miała być nieco "zmęczona" i chyba taka jest:niepewny:?? Na ten moment jest bez napędu oraz jeszcze bez numerów, a na filmie jedzie z pomocą siostry:ROFL:
Tak to wygląda, zapraszam:

20190919_095033.jpg


Długo to trwało, ale wreszcie się zmobilizowałem i również "Kibel" doczekał się kolejnej modernizacji. Ta chyba jest najistotniejsza, ponieważ model wreszcie pokonuje oryginalne ciasne legowe łuki (r40) oraz zwrotnice. Wygląda może nieco nienaturalnie, ale to niestety cena jaką trzeba zapłacić. Zresztą co ja tam, Kolegom będę to tłumaczyło_O Jak jeździ można zobaczyć na filmiku:


POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
"Impreza "Miniaturowa Polska - świat wokół kolei 2019" już za Nami, a ja chciałbym przypomnieć jak to wyglądało na stoisku/ekspozycji z klockowymi modelami..."
Dziś fotki w nieco innej formie:p (taki eksperyment, zdjęcie jest zarazem linkiem do galerii Flickr, oby zadziałało:kawa:), zapraszam:



POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Z cyklu "przygotowania do wystawy".
Długo myślałem nad tym, jak wyeksponować pamiątkowe tabliczki z imprez, w których miałem okazję brać udział.
I postanowiłem, że tak:
20191107_181057.jpg 20191107_181131.jpg
Mam nieodparte wrażenie, że owe tabliczki były/są robione pod wymiar dla klockówo_O (bo praktycznie nie było kłopotu z ich "solidną "instalacją).
POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Kolejna edycja imprezy Hobby już za nami.

Była to moja, pierwsza duża wystawa z Kolegami po "fachu" z stowarzyszenia zbudujmy.to i nie tylko. Swój skromy udział miałem w przygotowaniu najdłuższej jak do tej pory (bo aż około 39m długości), makiety kolejowej z klocków LEGO, w kraju. Po której jeździł głównie tabor spotykany na polskich szlakach ale i nie tylko. Makieta została zbudowana przez 6 osób. Fotek za dużo nie ma, bo nie uwierzycie ale nie było czasu ich zrobićo_O

To chyba na tyle:cool: zapraszam do galerii oraz obejrzenia filmików:

1a.jpg 2a.jpg 3a.jpg 4a.jpg 5a.jpg 6a.jpg

Były i takie atrakcjeo_O
7a.jpg 8a.jpg 9a.jpg



POZdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Makieta była imponująca. Tabor także - zarówno ten który jeździł jak i ten który stał. Szacun za pomysły - w tym lokomotywy z oznakami brudu i rdzy (oczywiście z klocków w odpowiednim kolorze).
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
witam a jakie klocki potrzeba kupic do poszczególnych lokomotyw
Najlepiej, to klocki LEGO:ROFL::ROFL::ROFL:

A tak na poważnie to nie da się tego "tak" określić. Ja budując model próbuję sobie wyobrazić z jakich klocków dany element miałby wyglądać i wg mnie będzie najlepiej wyglądał czy to będzie np. czoło, dach czy burty. I tu przydaje się znajomość dostępnych klocków (a troszkę tysięcy ich jest), ale to temat rzeka... Później okazuje się, że wymyślony klocek, który będzie potrzebny np. nie występuje w danym kolorze i wtedy, nic tylko zacytować klasyka z ul. Ćwiartki 3/4, czyli "dupa, dupa, dupa Panie":ROFL::ROFL::ROFL: No i zabawa zaczyna się od nowa... To tyle w takim dużym skrócie.

POZdrawiam;)
 

Podobne wątki