• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Tak to wygląda/wyglądało na ostatniej mojej wystawie:p Co prawda na "planie" nadal pusto, choć w porównaniu do Hobby 2017 jest już jakiś postęp. Zainteresowanych zapraszam do:


POZdrawiam;)
 

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
No to panowie jako że jestem z Zielonej Góry i cały czas mam sentyment do Lubuskich Kolei regionalnych, nadszedł czas żeby wykonać ten skład :) Brakuje jeszcze jednej dwójki i jedynki, czekam na klocki... Jak dojdą, montuję napęd i wio Lyntog :)

IMG_0001.JPG IMG_0002.JPG IMG_0003.JPG
LKR-Stary-Widzym.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Widziałem na własne oczy EN57, SM42 i SM03 + wagony autorstwa Pyrus86. Robi wrażenie. Jeszcze raz dziękuje
za miłą rozmowę
Bardzo mi miło i dziękuję ;)

Dla mnie jest to bardzo dziwne w pozytywnym znaczeniu, wciąz podziwiam jak kombinujecie zeby zrobić taki wagon z klocków, ile trzeba miec tych klockow ;)
No trochę trzeba mieć :p
Wpis połączony automatycznie:

Moja relacja z ostatniej imprezy: III Festiwal kolej w miniaturze, Sosnowiec 2018.

2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
A więc tak:
- raczej nie kupuję klocków na wagę (bo można się nieźle naciąć) a tylko na sztuki, a konkretnie tylko to czego w danym momencie potrzebuję,
- może kiedyś podejmę wyzwanie i spróbuję coś zrobić z przytoczonych przykładów przez Kolegę, jednak na ten moment w 2018 roku priorytetem dla mnie są/będą parowozy :p

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Pierwsze przymiarki :p. Już widzę, że czeka mnie dużo prób, zanim osiągnę zadowalający i działający poprawnie efekt :cool:.

20180401_210245.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
W tym wpisie nie będzie nic o LEGO (chyba):p
Podczas podróży na tegoroczną imprezę w Wolsztynie, miałem mały przystanek w Śmiglu :cool:, nie ukrywam, iż mam już kilka pomysłów na kolejne modele a może rozbudowę całej mojej legowej makiety...

IMG_5934.JPG Przy/pod tym zdjęciem mógłbym użyć słów: "Veni, Vidi, Vici'" :cool:



IMG_5937.JPG IMG_5942 2.jpg IMG_5943.JPG IMG_5947.JPG IMG_5949.JPG IMG_5952.JPG IMG_5956.JPG IMG_5961.JPG IMG_5970.JPG IMG_5990.JPG IMG_5993.JPG
Zdjęcia wykonał: Marcin "Kapsel" Kapica.

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Parowozy to nie moja bajka, ale wyszedł Ci świetnie.
Dzięki ;), zwłaszcza że jeszcze nie jest gotów.

Ten wpis będzie zaś tradycyjnie o LEGO :p.
Na tegorocznej imprezie w Wolsztynie, dla mnie bardzo ważną imprezą towarzyszącą była wystawa Lugpol'u. Ponieważ mogłem osobiście poznać kilku Kolegów z forum (LUGpol), zobaczyć na żywo ich MOCe, to w dodatku miałem również możliwość pokazać swój model EN57 na makiecie kolejowej, wśród licznych modeli autorstwa Macieja Drwięgi.
Tak to wyglądało:

Przy tym foto, można by użyć określenia: "Kibel wśród Rumunów":p
4.jpg
1.JPG 2.JPG 3.JPG 5.jpg 6.jpg
Oraz niektóre pozostałe prace:

7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG
Foto: Marcin "Kapsel" Kapica

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Tak jak wspominałem przy publikacji fotek ze Śmigla, o pomysłach na kolejne modele, tak dziś chciałbym przedstawić swój kolejny model, MOCo_O Jest to sześcioosiowy wagon wąskotorowy - rolbok. Może nie będę tu na forum tłumaczył do czego służy, jak działa itd, itp:p Oczywiście moja wersja jest dość uproszczona oraz odbiegająca przede wszystkim kolorami, od tych spotkanych w Śmiglu:cool:
Na razie mam wagony:) a za chwilę będzie też parowóz, ale z tym muszę jeszcze poczekać... Jak widać na fotkach udało się tak "ogarnąć" temat rozstawu szyn, że spokojnie można na wagonach postawić normalnotorowy tabor legowy:p

Zapraszam do galerii:

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg
Foto: Marcin "Kapsel" Kapica

POZdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
I już tradycyjnie:p moje modele/model przeszły mały "lifting". W pierwszej wersji rolboków, odstęp między wagonami był duży (około 3 study/kropki), dlatego musiałem nieco zmodyfikować wagony i teraz mam odstęp między wagonami około 1 studa/kropki. Jest to chyba najlepsza opcja zwłaszcza, że uporczywie obstaję przy zachowaniu imitacji sprzęgu. Chyba teraz dopiero, moje modele prezentują "pełną funkcjonalność" rolboka.

1.2.jpg 2.2.jpg 3.2.JPG

POZdrawiam;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Super te modele, aż trudno uwierzyć, że można coś takiego zrobić ze "zwykłego" Lego. Ale dla ścisłości, to nie są "rolboki" (z niemieckiego Rollbock), tylko transportery. "Rolbok" to mały wózek, najczęściej 2-osiowy (zwykle wąskotorowy), podstawiany pod oś pojazdu o (zwykle) innym rozstawie kół. Najczęściej stosowano i stosuje się je do tego samego celu, co w modelu kolegi Pyrus86, tzn. do przewożenia pojazdów normalnotorowych na torze wąskim. Ale są też takie wózki używane do przewożenia pojazdów po torze tej samej szerokości, np. z powodu uszkodzenia podwozia przewożonego pojazdu.
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Być może zaś nieco egoistycznie, ale co tam...
Kolejny "mały" sukces:eek:. Nieco ponad dwa dni temu na oficjalnym fanpage'u LEGO Polska na FB ukazał się mój MOC, model EN57 1803. I oczywiście oprócz licznych pozytywnym komentarzy jak i tzw lajków :p pole do popisu dostali nasi "eksperci", no ale cóż, tacy też muszą się trafić...

https://www.facebook.com/LEGOPolska...FyJqHZbEXDNfDjxh2Hv9jCIA8CCmwzkkhZ2pA&fref=nf

POZdrawiam;)
 

Podobne wątki