• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Wózek świetny, tylko nie widzę w oryginalnym "belki" za siedzeniami. Ten pokazany z internetu ma ją ściągniętą czy tylko taka wersja występowała?
Publikując foto oryginału, opublikowałem nie do końca ten wózek, który chciałem/na którym się wzorowałem, moja pomyłka :gwizd: Z tym wpisem to nadrabiam lub zmieniam (jak Kto woli ;) ). I jak widać na foto, ten nie ma "belki", a ma burtę lub "ściankę" (jak Kto woli :gwizd: ) . A moja wersja ma "belkę".
Przy publikacji modelu wózka, nie dodałem również, że:

[...] Myślę, że dziś to już oczywiste ale chcę przypomnieć, że zdaję sobie doskonale sprawę z faktu, iż pewne elementy mogą znacznie odbiegać wyglądem od oryginału, ponieważ w modelarstwie trzeba iść czasem na kompromis. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że „tworzywo” z jakiego wykonałem ten model niestety na pewne rozwiązania po prostu nie pozwala. [...]
Chodziło mi o taki typ/rodzaj wózka:
Wózek 8.JPG

POZdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Dziś chciałbym przedstawić kilka fotek z dzisiejszych prac, z "przebudowy" oryginalnego zestawu LEGO 7822 (Railway Station, który przedstawiałem już wcześniej). Ponieważ pojawiła się ostatnio na horyzoncie opcja wystawy/wernisażu (a może nie tylko ta jedna, w pierwszym kwartale 2018r.) modeli z klocków LEGO, to oczywiście postanowiłem wziąć w niej udział... Jednak aby nie było "pusto na planie", choćby tak jak na tegorocznej imprezie Hobby (gdzie w zasadzie, to byłem pierwszy raz jako wystawca, na tak dużej imprezie), i oprócz jeżdżących po torach modeli nie miałem co pokazać, to teraz zaczynam również "rzeźbić" coś z otoczenia :). Dlatego na pierwszy ogień poszła stacja/dworzec, aby m.in. mój "Kibel" nie wyglądał na niej (w oryginale) delikatnie mówiąc śmiesznie. Oczywiście jest to, dość luźna interpretacja :gwizd:, i pewne rzeczy/elementy nigdy nie mają prawa zaistnieć na żywo... A że w modelarstwie (nawet tym z LEGO) wszystko jest możliwe :podstepny:, to na foto mamy dowód, mianowicie - polski EN57 na duńskiej stacji (oczywiście to taki JOKE :ROFL::LOL:). Oczywiście jak widać trochę pracy mnie tu jeszcze czeka (a ewentualne kolejne postępy, chętnie zaś przedstawię :gwizd:). Na dziś wygląda to tak:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Nie wiem czy znacie (widzieliście)[...]
Są też inne modele[...]
Jest tak jak Koledzy "mówią" (a w tym konkretnym przypadku piszą :gwizd:), modeli kolejowych z klocków LEGO i nie tylko, bo są i autka, i budynki i wiele, wiele innych, jest poprostu "tego" wuchta :podstepny:. Mam tu głównie na myśli te Nasze polskie, a gdzie cała reszta... :gwizd:. Wiadomo jedne są lepiej wykonane inne nieco mniej (moim skromnym zdaniem), jak to w modelarstwie. I gdybym chciał przytoczyć tu na forum tylko te MOCe, innych modelarzy, które mi się podobają, to ten temat miałby już nie 9 (jak w tym momencie) a 99 stron o_O, tyle tego wszystkiego jest...

A tak przy okazji, efekt dzisiejszych prac :gwizd:. Naturalnie to jeszcze nie koniec "modelowania" :) I jak napisałem wcześniej jest to moja luźna interpretacja ;)

Stacja (6).jpg Stacja (7).jpg

POZdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Po przerwie świąteczno-noworocznej, nareszcie mogę przedstawić swój kolejny MOC :cool:. I znów, niestety nie jest to nic takiego, co jeździ po szynach... Natomiast po peronach, już tak :podstepny:. Zatem, model który dziś przedstawiam to (znów) akumulatorowy wózek transportowy o_O. Miał/ma to być Stal 258, czy mi się udało, pozostawiam do opinii i nieodłącznej konstruktywnej krytyki... No i tym razem wózek ma już co ciągnąć :gwizd:. Sama "budowa" przebiegała dość szybko i sprawnie (nie przechwalając się, model powstał dziś w jakieś 6h. Co wg mnie jest dość dobrym wynikiem :)), ponieważ miałem troszkę czasu aby pewne rozwiązania sobie przemyśleć już wcześniej. Generalnie jestem zadowolony z efektu finalnego, choć przód wózka a konkretnie reflektory wyglądają nieco jak "żabie oczka" :ROFL::D. Na fotkach wózka bagażowego/przyczepki, widać dwa rodzaje zaczepu/dyszla. Pierwszy (dyszel jasno-ciemno szary) daje lepsze możliwości wg mnie, ustawienia "zestawu" np. do fotki, a drugi (srebrny element) wg mnie wygląda lepiej, kiedy przyczepka/wózek stoi "solo". A że nie mogłem się zdecydować, który lepszy to przedstawiam obie wersje. Myślę, że dziś to już oczywiste ale chcę przypomnieć, że zdaję sobie doskonale sprawę z faktu, iż pewne elementy mogą znacznie odbiegać wyglądem od oryginału, ponieważ w modelarstwie trzeba iść czasem na kompromis. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że „tworzywo” z jakiego wykonałem ten model niestety na pewne rozwiązania po prostu nie pozwala.

Zapraszam do galerii:

Stal 258 (1).jpg Stal 258 (2).jpg Stal 258 (3).jpg Stal 258 (4).jpg Stal 258 (5).jpg

Dyszel v1:

Stal 258 (6).jpg Stal 258 (7).jpg Stal 258 (8).jpg

Dyszel v2:

Stal 258 (9).jpg Stal 258 (10).jpg Stal 258 (11).jpg

Powstało też takie foto, po minie p.Władka, domyślam się, że nie jest mu do śmiechu :ROFL:

Stal 258 (12).jpg

I naturalnie foto oryginału (znalezione w internetach):

Stal 258 (13).jpg Stal 258 (14).jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
To chyba będzie mój "znak firmowy", zaraz po np. modelu EN57 z klocków LEGO :gwizd: Tradycyjnie, nie minęły jeszcze 24h od publikacji mojego ostatniego MOCa, a ów model już doczekał się update'u o_O Różnicę widać chyba gołym okiem... :gwizd: A jeśli nie, to tak: model wózka nie ma już tych paskudnych przednich reflektorów, to po 1sze, a po 2gie udało się ogarnąć również "oparcie" kanapy (nieskromnie dodam, że bardzo mi się podoba w tej wersji). No ja to już tak mam, że najlepsze pomysły przychodzą zawsze po publikacji...
To chyba na tyle, zapraszam do galerii:

Stal 258 (15).jpg Stal 258 (16).jpg Stal 258 (17).jpg Stal 258 (18).jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Chciałbym przedstawić kilka fotek z mojej ostatniej wystawy w PCK (Powiatowe Centrum Kultury) w Strzelcach Opolskich, wystawa trwa od 2018.01.20 do 2018.02.28 (gdyby Ktoś coś :cool:). A zatem, lecimy:

Przygotowania do wystawy:
15.jpg

Już na miejscu, jak widać są "małe nowości" w porównaniu z imprezą Hobby 2017. Oczywiście kilka rzeczy jeszcze wymaga "dopieszczenia" bo dziś są tylko symboliczne i nie do końca takie jak powinny być, ale to obiecuję poprawić w przyszłości :cool::
16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.JPG 22.jpg

Prace idą pełną parą :p:
23.jpg 24.jpg 25.JPG
26.JPG 27.JPG 28.JPG 29.JPG
C.D.N. ...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
To już kolejna wystawa i kolejna "ekipa" próbująca naprawić tę nieszczęsną zwrotnicę :eek::
30.JPG 31.JPG

I moja gromada "maluszków" :LOL::
32.jpg 33.jpg
34.JPG 35.JPG

Ojj, chyba będzie rozmowa z "Panem władzą" :cool::
36.jpg
37.jpg

To narazie na tyle :cool: Jest jeszcze filmik lecz wymaga obróbki, pokażę później...

POZdrawiam;)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Lepszym określeniem wg mnie byłoby: " ... lokomotywa w skali 1:220 na torach LEGO a konkternie tzw trzeciej szynie z systemu 12v". Ale to dosłownie szczegół:cool:

POZdrawiam;)
Ja bardziej znam się na 1:220 niż na LEGO stąd nieścisłości ;) Swoja drogą trzeba ostrożenie korzystać z napięcia by jej nie usmażyć (limit 10V).

Pozdrowienia prawie z POZnania (bo w sumie z Przeźmierowa) choć teraz to z IC Kopernik - gdzieś między Iławą a Warszawą...
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Oto efekt ostatniego modelowania.
Wszystko jest na "dobrej drodze", a może lepiej powiedzieć na "dobrych torach", ku powstaniu legowej wersji parowozu Px48 :cool: Jest to pierwszy mój model, który jak do tej pory nie ma wybranego (przezemnie) swojego odpowiednika w oryginale, jednak myślę, że to nadrobię później... Oczywiście jest to wersja nadal w budowie :p

20180214_2014041.jpg

POZdrawiam;)
 

Podobne wątki