• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#41
W swych zbiorach, oprócz oryginalnych modeli pociągów Lego jak i tych własnej budowy, posiadam również (i szukam nadal :gwizd:) mini figurki. Tu akurat za dużo już nie pozmieniam :cry: bo figurki są oryginalne (torsy), można jedynie resztę zmienić na inny kolor oraz facjatę :LOL:.

A skoro jest tabor to przecież, ktoś to wszystko musi obsługiwać...:cool: Na ten moment, moja kolekcja przedstawia się tak:

7.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#42
Dziś chciałbym przedstawić swój kolejny „Lego MOC”, mianowicie model polskiej drezyny WM15. WM’ka podobnie jak cała reszta moich modeli jest zbudowana tylko i wyłącznie z oryginalnych i dostępnych na rynku klocków Lego, bez żadnych przeróbek (docinek, klejeń, nawierceń). Budując ten konkretny model wzorowałem się na oryginale z nr 042.

Myślę, że dziś to już oczywiste ale chcę przypomnieć, że zdaję sobie doskonale sprawę z faktu, iż pewne elementy mogą znacznie odbiegać wyglądem od oryginału, ponieważ w modelarstwie trzeba iść czasem na kompromis. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że „tworzywo” z jakiego wykonałem ten model niestety na pewne rozwiązania po prostu nie pozwala. Jednak mam nadzieję, że ten Kto ją zobaczy to przyzna, że przypomina popularną WM15.

Model powstał w kilka wieczorów, rozłożonych w odstępie około 1,5 miesiąca (to efekt zdobycia odpowiednich klocków na popularnym i znanym serwisie aukcyjnym oraz z innych źródeł). WM15 jest niestety modelem statycznym. Konstrukcyjnie nie zakładam już żadnych zmian. Jedyną nie lego’wską rzeczą/elementem jaki dodam to "tabliczki" określające serię, typ i nr pojazdu, no ale to jeszcze potrwa. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, iż model zbudowany jest z ponad 410 elementów, w wielkości pomiędzy „ 0” a „1”.

Zapraszam do galerii (ostatnie foto przedstawia oryginał na którym się wzorowałem):

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg WM15 (1).jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#48
Dziś (tj. 2.10.2016) miała miejsce moja pierwsza skromna wystawa, moich "wypocin" oraz oryginalnych zestawów kolejek z klocków Lego, które posiadam. Wystawa miała miejsce w Sosnowcu na Giełdzie organizowanej przez SMK Katowice. Być może za jakiś czas wrócę do tego momentu / fotografii i z uśmiechem na twarzy wspomnę swoje początki z klockowymi kolejkami...
(Z góry przepraszam za jakość foto, ale warunki i sprzęt były jakie były :eek:)

20161002_112559 1.jpg
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#49
Miło było poznać i pogadać, jestem pod ogromnym wrażeniem tego co do tej pory zbudowałeś, no i oczywiście kibicuję kolejnym projektom (y)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#51
Oto projekt, nad którym teraz pracuję...:cool: i już wiem, że po 1 tani nie będzie:eek:, a po 2 pewnie mi zejdzie zanim go zrobię (brak dostępności pewnych klocków od ręki...). Tak dla pobudzenia wyobraźni dwie fotki. Oczywiście jest to nadal etap projektowania...

Zapraszam do galerii:

20161024_160607.jpg 20161024_160719.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#54
Podejmując się tego projektu (EN57), chyba nie do końca zdawałem sobie sprawę z faktu ile to będzie trwałoo_O i kosztowało...:eek: Ale damy rade... Poniżej foto z minimalnego postępu w pracach. POZdrawiam

20161218_194513 2.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#55
Zdaję sobie sprawę z faktu i każdy zainteresowany wie jak wygląda pulpit w EN57, ale dla porównania oryginału z moją klockową wersją wrzucam foto znalezione w internetach:p...
Ewentualne sugestie mile widziane, jednak proszę pamiętać, iż w tej wielkości-skali klocków tak to umownie nazwijmy, trudno o bardziej wyrachowane szczegóły. Może nie będę w tym momencie skromny ale uważam, że wygląda całkiem, całkiem:cool:...
POZdrawiam

EN57 pulpit.jpg EN57 pulpit z LEGO 2.jpg
 

tomey

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#56
O ile jeszcze 10 lat temu odwzorowanie taboru PKP było ekstremalnie trudne ze względu na dobór, a właściwie brak odpowiednich części to dziś jest to bajka. Nie wychodząc z domu możemy zamówić niemal każdą część i w dowolnym kolorze jaki sobie wymarzymy. Wiadomo, że pozyskanie elementów z 30-letnich kolejek bywa trudne, ale dziś infrastrukturę w postaci torów i sterowania możemy kupić stosunkowo tanio i przystąpić do dzieła.
 

Podobne wątki