• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#21
Do 9V, bo to w końcu analog. Trzeba by mocno wózek przerobić bo silnik jest bezpośrednio podłączony do odbieraków prądu z kół.
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#22
Do swojego modelu Stonki, stworzyłem takie oto wagony. Ponieważ chciałem i nadal chcę:rolleyes: zbudować pociąg wiozący materiał do budowy linii kolejowej. Na ten moment posiadam już 3 wagony z ładunkiem w postaci szyn i podkładów. Skład już ma długość ponad metra a to jeszcze nie wszystkie jego elementy (wagony)... Jak już wcześniej napisałem zdaję sobie sprawę, że pewne elementy mogą odbiegać wyglądem od oryginału, a na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie dodać iż "moje tworzywo" na pewne rozwiązania poprostu nie pozwala. Założenia przy budowie wagonów były takie aby uchwycić/odtworzyć charakterystyczne szczegóły/cechy dla tego typu taboru, a nie skupiać się na konkretnym modelu. Mam nadzieję, że mi się to udało...:gwizd:

Zapraszam do galerii:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#23
Taki oto wagon z narzędziami do mojego składu:cool: Wagon jest "pożyczony" z zestawu 4563, ponieważ jeszcze nie zbudowałem platformy z burtami... Część narzędzi jest oryginalna (choć to jeszcze nie wszystko) a część zbudowana tj.: kompresor, agregat, butle z gazem (kolory mogą jeszcze ulec zmianie bo to tak na szybko z tego co miałem pod ręką).

Galeria:

1.jpg 2.jpg 3.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#25
Dziś chciałbym przedstawić swój kolejny „Lego MOC”, mianowicie model polskiej lokomotywy manewrowej SM03 tzw: „Kaczki”. „Kaczka” podobnie jak cała reszta moich modeli jest zbudowana tylko i wyłącznie z oryginalnych i dostępnych na rynku klocków Lego, bez żadnych przeróbek (docinek, klejeń, nawierceń). A jedyne modyfikacje w tym konkretnym egzemplarzu to podmalowane niektóre klocki dla lepszego efektu finalnego :cool:. „Kaczka” była budowana na wzór oryginału z nr 001, cechą charakterystyczną oryginału jest brak czerwonych świateł na czołach, nie ukrywam, że fakt ten miał znaczenie przy budowie, ponieważ nie musiałem kombinować jak te światła zrobić ;). No i oczywiście jest to pierwszy egzemplarz z serii.

Myślę, że dziś to już oczywiste ale chcę przypomnieć, że zdaję sobie doskonale sprawę z faktu, iż pewne elementy mogą znacznie odbiegać od oryginału, ponieważ w modelarstwie trzeba iść czasem na kompromis. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że „tworzywo” z jakiego wykonałem ten model niestety na pewne rozwiązania po prostu nie pozwala. Jednak mam nadzieję, że ten Kto ją zobaczy to przyzna, że przypomina popularną „Kaczkę”.

Model powstawał przez około 3 miesiące (to efekt zdobycia odpowiednich klocków na popularnym i znanym serwisie aukcyjnym oraz z innych źródeł). Budowa trwała krócej niż w przypadku „Balbiny” ale to efekt m.in. posiadania już odpowiednich elementów oraz możliwość skorzystania z doświadczenia nabytego przy budowie pierwszego modelu. „Kaczka” oczywiście jeździ. Konstrukcyjnie nie zakładam już żadnych zmian. Jedyną nie lego’wską rzeczą/elementem jaki dodam to tabliczki określające serię, typ i nr pojazdu, no ale to jeszcze potrwa. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, iż model zbudowany jest z ponad 420 elementów, w wielkości pomiędzy „ 0” a „1”.

Zapraszam do galerii (ostatnie foto przedstawiają oryginał na którym się wzorowałem):

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg SM03 001 (1).jpg SM03 001 (2).jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#26
Dawid powstają coraz ciekawsze modele-super i tak trzymać(y)
To teraz kolej na sześcioosiową lokomotywę ? :) Czy będzie to ta którą mam na myśli:podstepny: ?
BRAWO ZA INWENCJĘ TWÓRCZĄ !!
 

pojolek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Model jest bardzo ładny i wiem bardzo ciężko znaleźć odpowiednie części lego do budowy takich modeli ( sam spróbowałem swoich sił). Polecam Ci zobaczyć sm 03 z lego.
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#31
W opisie swojego modelu Stonki, napisałem, że nie zakładam już żadnych zmian konstrukcyjnych, i o ile sama konstrukcja nie uległa zmianie to już wygląd tak...:cool: A wszystko za sprawą pewnego klocka, który wpadł mi w ręce i postanowiłem go podmienić w modelu. Wydaje mi się, iż teraz imitacja wentylatora mimo, że średnica klocka jest mniejsza to prezentuje się lepiej niż poprzednio z tym szarym dyskiem...:gwizd:

Zapraszam do galerii:

1.jpg 2.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
#35
Pewnie jest, ale mi narazie o takim nie wiadomo, ja się głównie zaopatruję w necie oraz u znajomego...
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#38
Dawid z góry Ciebie przepraszam ,ale nie chcę zakładać nowego tematu a chciałem coś pokazać -może i Ciebie zainteresuje.
Dzisiaj (obiecałem to wnuczkowi !)byliśmy w Łodzi na wystawie budowli z klocków lego. Było kilka makiet kolejowych i porobiłem kilka zdjęć.
Fotki robione w półmroku obiekty za szybami więc robione bez lampy błyskowej ,ale coś tam widać;)
DSC01855.jpg DSC01857.jpg DSC01858.jpg DSC01859.jpg
DSC01860.jpg DSC01861.jpg DSC01862.jpg DSC01863.jpg
DSC01864.jpg DSC01865.jpg
Była też makietka pokazująca Górnośląskie Koleje Wąskotorowe. Z modelu lokomotywowni chodziło chyba o Rudy Raciborskie
DSC01611.JPG DSC01867.jpg DSC01894.jpg DSC01895.jpg
DSC01896.jpg
Pozdrawiam
Zbigniew:)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#39
Popieram kolegę w całej rozciągłości. Dawid włożył serce w swoje modele. Te z wystawy w Łodzi są raczej takie uproszczone - może powiedzieć ,że pokazują możliwości budowania z lego również modeli kolejowych . Druga sprawa jest taka,że wystawa jest już w którymś z kolei polskich miast i pewne elementy na modelach mogły np. poodpadać itd.
 

Podobne wątki