• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Super maluszek. Tym bardziej, że wykonany prawie wyłącznie ze standardowych elementów. I przyczepka też de luxe.
Dzięki;)

Osobiście uważam, że klocki LEGO z lat 90 były najfajniejsze (być może dlatego, że wtedy zaczęła się moja przygoda z nimi, właśnie) te dzisiejsze są fajne, jest dużo nowych kształtów i kolorów, dających wiele nowych możliwości. Jednak (może nieskromnie powiem) już kilka razy słyszałem, że moje modele są budowane bez zbędnych udziwnień, są proste a jednocześnie uzyskuję żądany efekt:gwizd: I chyba narazie przy tym zostanę...

POZdrawiam;)
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Takie modele oddają całą genialność klocków LEGO. Moim pierwszym mini zestawem był samochód-ciągnik z przyczepką, na której umieszczono motocykl. Samochód był koloru czerwonego, a motocykl szary. Ludzik LEGO miał czarne nóżki, biały kadłubek i niebieski hełm. W późniejszych konfiguracjach wykorzystywałem go w roli pilota helikoptera wzorowanego na Błękitnym Gromie.
 
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Ładny zestaw! Motorek jest identyczny, tylko mój był szary. Przyczepka była zrobiona troszkę inaczej, a samochód przypominał bardziej ciągnik siodłowy lub półciężarówkę. I mój pamperek miał niebieski hełm, a ten ma czapeczkę. Drugim moim mini zestawem był samochód-grucha (betoniarka).
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Myślałem, że mój pierwszy klockowy parowóz to będzie taki, który sam sobie zbuduję ;) a tymczasem proszę, nie :gwizd: Ostatnio nadarzyła się okazja kupienia kompletnych zestawów LEGO (kompletność klocków, pudełko, instrukcja, naklejki), powiedziałbym takich "perełek" dla fanów LEGO. Dlatego pozwolę je sobie przedstawić w swoim temacie (może to trochę potrwać, bo wiadomo, taka ilość klocków na raz, w domu? Zaraz będzie pytanie a skąd :cool:) Także zaczynam od zestawu 7810 oraz 7862, 7864 i 7865 (trzy ostatnie to "dodatki" do systemu 12v) :podstepny:

Set 7810.jpg Zestawy.jpg

POZdrawiam;)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Pamiętam, że jako mały dzieciak zawsze marzyłem o kolejce lego. A moim pierwszym zestawem jaki miałem również był ten czerwony samochodzik z żółtą przyczepką i motocyklem. Mam go po dziś dzień :)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Tak z ciekawości: ile systemów zasilania było w LEGO?
Z tego co mi wiadomo to tak:
-4,5v (na baterie, zasilanie lokomotywy np. z specjalnego wagonu jak w zestawie 7720),
-12v (z tzw. trzecią szyną, zdjęcie wózka silnikowego, zasilacza i przykładowego toru pokazałem wcześniej, jak w zestawie 7740 czy 7760),
-9v (zasilanie wózka z metalowymi kołami z szyn, np. 4563, system z którego osobiście korzystam),
-RC/PF (Power Function, ostatni-najnowszy system LEGO /były dwie wersje tego systemu/, zasilanie na baterie, sterowanie z pilota na podczerwień, np. 7897 i nowszy 60051),
-było też coś w stylu Push-Along tzn. ile popchasz, tyle pojedzie (np. 7810)

A tu można, jeszcze coś więcej doczytać:
https://www.lego.com/pl-pl/legohistory/lego-trains

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Dziś fotka kolejnego set'a , z ostatniego zakupu :cool: Set 7760 z 1980r., system zasilania 12v (z tzw. trzecią szyną), kompletność 100%, naklejki, instrukcja i oryginalne opakowanie. Prawdziwa gratka dla fana LEGO, a tym bardziej dla kolekcjonera zestawów LEGO serii Train :gwizd:

7760.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Fotka kolejnych zestawów :) Mianowicie sety: 7818 wagon pasażerski oraz 7820 wagon pocztowy, oba z 1980r. Jest oryginalne opakowanie, instrukcja oraz naklejki, niestety te dwa sety są nieco wybrakowane, w obu przypadkach brakuje głównie drzwi oraz kilku szt. innych klocków :cry: Na szczęście da się to odbudować ;)

7818 7820.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Gdyby nie kilka braków, to wartość prawie kolekcjonerska.
Trudno się nie zgodzić (y) Paradoks polega na tym, że jeśli masz oryginalne opakowanie, instrukcję i naklejki w dobrym stanie (a te sety liczą sobie po 37 lat w tym momencie) to nawet jeśli coś zostanie podmienione, uzupełnione, to wartość i tak jest spora o_O Ponieważ niektóre klocki występują tylko i wyłącznie w tym jednym zestawie...
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Rewelacja. Gratulacje zakupu :)
Dzięki ;)
Przed zakupem, nieco się wahałem, bo wiadomo, nie codziennie w przeliczeniu na pln'y, wydaje się tyle siana na klocki LEGO. Zwłaszcza takie 37dmio letnie :cool: . Jednak jak dostałem przesyłkę, zacząłem rozpakowywać i gdy zobaczyłem w jakim stanie są sety, poszczególne klocki i cała reszta, to nie ukrywam, że bardzo się ucieszyłem :podstepny:(y) . Mogę jeszcze dodać, że było/jest kilka pozycji, które nie zostały nawet rozpakowane (i ja niestety też ich nie rozpakuję). Chyba, każdy FAN LEGO miałby takie pozytywne odczucia...

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Dziś chciałbym przedstawić swój kolejny MOC :podstepny:, już chyba ostatni w tym roku. Niestety nie jest to ani lokomotywa, ani wagon, natomiast pojazd również związany z koleją ;)
Mianowicie postanowiłem zbudować akumulatorowy wózek transportowy :gwizd: Czy mi się udało, pozostawiam do opinii i oceny jak również nieodłącznej konstruktywnej krytyki... Ogólnie jestem zadowolony z efektu finalnego, zwłaszcza, że pojazd jest mały (patrząc z perspektywy i możliwości klocków LEGO). Jednej charakterystycznej rzeczy niestety nie udało mi się "oddać", mianowicie imitacji widocznych silników między kołami (patrząc naturalnie od tyłu). Ale za to, są inne plusy :cool: jak np: skręcone przednie koła czy możliwość "ustawienia w kabinie" dwóch figurek. Oczywiście pojazd jest nieco duży względem figurek LEGO, a figurki muszą jechać w pozycji stojącej, no cóż zaś taki kompromis, coś za coś ;) Jednak mimo to postanowiłem odwzorować siedzenia bo uznałem, że prezentując sam wózek, będzie on wyglądał dużo lepiej "z" niż bez foteli. Pakę specjalnie zrobiłem raz gładką, raz studem do góry i w dół, aby była troszkę zmęczona eksploatacją, bo nie chciałem takiej nówki sztuki prosto z fabryki :ROFL: To chyba tyle :gwizd:

Zapraszam do galerii:

Wózek 1.jpg Wózek 2.jpg Wózek 3.jpg Wózek 4.jpg
Wózek 5.jpg Wózek 6.jpg

I naturalnie foto oryginału (znalezione w internetach):

Wózek 7..jpg

POZdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Dziś fotka kolejnego set'a, z ostatniego zakupu (cały czas, tego samego) :cool: Set 7822, Railway Station, również z 1980r., kompletność 100%, naklejki, instrukcja i oryginalne opakowanie. Wg mnie to, ta druga perełka z tego zakupu, pierwszą był pokazany już wcześniej set 7760. Także mam już swój pierwszy dworzec kolejowy o_O mały bo mały, ale jest :gwizd: Ma on tylko jeden "minus", mianowicie muszę mu dobudować drugi o wiele dłuższy peron aby EN57 mógł się tam na tej stacji też zatrzymywać :p

7822 1.jpg 7822 2.jpg

POZdrawiam;)
 

Podobne wątki