• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Moje modele to tzw MOCe, nie kupi się ich w sklepie, są budowane wg własnego pomysłu lub korzysta się z pomysłów innych modelarzy, nie muszę chyba dodawać, że modele budowane są bez instrukcji;) Czasem to trwa i trwa bo trzeba konkretny klocek w konkretnym kolorze a w danym momencie nigdzie i nikt go nie ma... To chyba wszystko z tajemnicy:gwizd:
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
I zaś to zrobiłem :ROFL: mianowicie po publikacji, wprowadziłem zmiany w modelu... Barierka, którą zrobiłem na swoich cysternach była z gotowego elementu a dziś jest już "zbudowana" (i przynajmniej dla mnie) wygląda o niebo lepiej... No a przy okazji doszedł jeszcze jeden "bardzo ważny" detal:podstepny:

Cysterna 406Ra (7).jpg

POZdrawiam;)
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Ponieważ cierpliwość się opłaca:gwizd: to pozwolę sobie na przysłowiowe: "odgrzanie starego kotleta":podstepny:. Mianowicie modele SM03 i WM15 doczekały się kalkomanii, i dlatego chciałbym przedstawić je ponownie już ukończone w 100%...

Zapraszam do galerii:

Zobacz załącznik 496730 Zobacz załącznik 496731 Zobacz załącznik 496732 Zobacz załącznik 496733 Zobacz załącznik 496734 Zobacz załącznik 496735 Zobacz załącznik 496736 Zobacz załącznik 496737

;)

ta WMka to normalnie żywcem jak z EFC :) super ..
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Nigdy bym się nie spodziewał, że z Lego można tak budować.
Śledzę temat i jako fan klocków LEGO chylę czoła przed Twoimi pracami i biję brawo :) oby więcej takich kolejowych MOC-y ;)
Bardzo mi miło :), że to co robię tzn buduję z tego oto "tworzywa" się podoba :podstepny:. Planów, pomysłów, i marzeń jest cała wuchta, ale niestety na wszystko trzeba czasu... Choć są głosy z najbliższego środowiska, że ja to bym chciał wszystko na wczoraj :gwizd:. Mam tylko nadzieję, że szybko się nie poddam...
ta WMka to normalnie żywcem jak z EFC :) super ..
Jeszcze raz dzięki ;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
Dziś chciałbym przedstawić swój kolejny model (MOC), mianowicie model polskiego EZT, EN57 tzw: „Kibla” w tradycyjnym malowaniu PKP z okresu kiedy wszedł do eksploatacji (dla mnie osobiście, najładniejszym). Jednostka podobnie jak cała reszta moich modeli jest zbudowana tylko i wyłącznie z oryginalnych i dostępnych na rynku klocków Lego, bez żadnych przeróbek (docinek, klejeń, nawierceń). A jedyne modyfikacje, na które sobie pozwoliłem w tym modelu to podmalowane niektóre klocki (jak reflektory czy koła) oraz kilka naklejek i kalkomanii z oznaczeniami dla lepszego efektu finalnego. Budując ten konkretny model wzorowałem się na oryginale z nr 1803.
Myślę, że dziś to już oczywiste ale chcę przypomnieć, że zdaję sobie doskonale sprawę z faktu, iż pewne elementy mogą znacznie odbiegać wyglądem od oryginału, ponieważ w modelarstwie trzeba iść czasem na kompromis. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że „tworzywo” z jakiego wykonałem ten model niestety na pewne rozwiązania po prostu nie pozwala. Jednak mam nadzieję, że ten Kto go zobaczy to przyzna, że przypomina popularnego „Kibla".
Model budowałem równo 10 miesięcy (to efekt zdobycia odpowiednich klocków na znanym i popularnym serwisie aukcyjnym oraz z innych źródeł). „Kibel” jest oczywiście modelem jeżdżącym. Minusem modelu, o ile można to tak nazwać jest jego długość na torach Lego, gdzie w efekcie nawrotki muszę budować metodą: łuk+prosty+łuk itd. a zwrotnice muszą być pozbawione żółtej dźwigni, jak już to napisałem: taki kompromis :gwizd:. Konstrukcyjnie nie zakładam już żadnych zmian (z wyjątkiem czoła, które kiedyś pewnie przerobię, ponieważ nie do końca mnie satysfakcjonuje). Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, iż model zbudowany jest z 3360 elementów, w wielkości pomiędzy „0” a „1”.

Zapraszam do galerii:

Zdjęcia całego składu postanowiłem zrobić na peronie stacji, na której oryginał zapewne też bywał :podstepny:

EN57 1803 (1).jpg EN57 1803 (2).jpg EN57 1803 (3).jpg

Fotki pojedynczych członów:

EN57 1803 (4).jpg EN57 1803 (5).jpg EN57 1803 (6).jpg EN57 1803 (7).jpg EN57 1803 (8).jpg EN57 1803 (9).jpg EN57 1803 (10).jpg EN57 1803 (11).jpg


c.d.n.
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Dawid sesja zdjęciowa na terenie dworca w Kędzierzynie-Koźlu to super pomysł. Twój model wpasował się tam idealnie.
Nie raz już to mówiłem -zresztą o tym wiesz;) Jesteś Mistrzem w tym co robisz BRAWO !
Koledzy swoimi wcześniejszymi wpisami też to potwierdzają:)
Czekam i zapewne nie tylko ja na kolejne Twoje modele(y)
Pozdrawiam
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0

Podobne wątki