• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#81
No cóż mogę poradzić o_O środkowa pętla, to oryginalny łuk lego (R40), natomiast ta zewnętrzna (po której śmiga Stonka i Kibel), jest nieco zmodyfikowana i przez co kanciasta, budowana z odcinków łuk+prosty+łuk itd (co widać, nawet na tak kiepskiej jakości filmie), jest to "najmniejszy łuk" :(, o ile można to tak nazwać po którym "Kibel" jakoś pojedzie a przy tym jakoś wygląda...
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#82
Dziś kolejna porcja fotek z dalszych postępów w pracach przy mojej jednostce :podstepny:, z powodu braku elementów (żółtych ramek okiennych, które już jadą z Holandii) potrzebnych do prac przy budowie pudeł dwóch nadal czekających członów, postanowiłem zająć się tym co jest u dołu jednostki... Na dzień dzisiejszy wygląda to tak (patrz foto:p), a najbardziej dumny ;) jestem z dwóch elementów, mianowicie: SHP oraz rury spustowej WC w "Kiblu", poprostu:ROFL:... Szare elementy u dołu wózków, mają jedynie wzmocnić konstrukcję wózka. Chciałbym podziękować Koledze Zbyszkowi Gałczyńskiemu za fotki, dzięki którym mogłem to i owo spróbować odwzorować. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewne elementy w mniejszym bądz większym stopniu odbiegają wyglądem od oryginału, ale tak to już jest z tymi klockami. Jest to nadal etap projektowania i nie wykluczam ewentualnych zmian i poprawek. Ewentualne sugestie mile widziane...

Zapraszam do galerii:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#83
Kolejny postęp ;) "aparatura" na dachu środkowego członu (zostały jeszcze do wyrzeźbienia pantografy, jak widać) oraz przegubu... Ostatnie foto pokazuje odstęp między pudłami (około 2,5 kropki/studa).

0.jpg 1.jpg 2.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#87
Tak jak w piosence: "Więc chodź, pomaluj mój świat, na żółto i na niebieskooo..."
Tom poprzypinał :podstepny::gwizd:o_O
Taki mały postęp, a ile zmienia...

20170610_193528 1.jpg

POZdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane:

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#88
Rewelacja. Dawno temu klocki nie dawały takich możliwości. Dziś jak się widzi MOCe innych to chce się wracać to tego budulca. Gratulacje za robotę.
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#89
W zasadzie swój temat na tym forum powinienem zacząć tym wpisem, oraz tymi fotkami (gotowego już modelu)...:gwizd: Dziś został ukończony w 100% mój pierwszy model, mianowicie Stonka. Nareszcie doczekała się oznaczeń ;) i jak dla mnie jest extra :podstepny: Dodam tylko, iż sam tych tabliczek nie wykonałem, a za pomoc BARDZO DZIĘKUJĘ, Komu? He, He... On wie (y) Jeszcze raz Dziękuję !!!

SM42 042 (1).jpg SM42 042 (2).jpg

POZdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#91
Model już prawie gotowy;), jeszcze ino naklejki, kalki no i jakaś kosmetykao_O. Niestety dennice nie mają koloru ścian walca a są brązowe, na ten moment niestety tego nie przeskoczę...
Dziś prezentuje się tak.

1.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#92
Działo sięo_O (foto pierwsze, prace przy pantografach), a dziś jest już tak (foto drugie).
Następny wpis, to będzie już chyba (mam taką cichą nadzieję) prezentacja gotowego modelu EN57 1803:podstepny: Teraz czekamy już ino na kalki no i oczywiście drobna kosmetyka:gwizd:...

1.jpg 2.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#95
Ponieważ cierpliwość się opłaca:gwizd: to pozwolę sobie na przysłowiowe: "odgrzanie starego kotleta":podstepny:. Mianowicie modele SM03 i WM15 doczekały się kalkomanii, i dlatego chciałbym przedstawić je ponownie już ukończone w 100%...

Zapraszam do galerii:

SM03 001 (1).jpg SM03 001 (2).jpg SM03 001 (3).jpg SM03 001 (4).jpg WM15 42 (1).jpg WM15 42 (2).jpg WM15 42 (3).jpg WM15 42 (4).jpg

;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#97
Oprócz wcześniejszych modeli (SM03 i WM15) w kalki "uzbroiłem" także mój ostatni model, a nawet dwa:podstepny:, mianowicie budując cysternę (406Ra) w malowaniu/oznakowaniu "dec" od razu powstały dwie. Niestety na pierwszej uczyłem się kleić kalki, bo robiłem to pierwszy raz w życiu i z bliska jest mało koszerna zaś druga wyszła tak jak miała, przynajmniej wg mnie;).

Zapraszam do galerii:

Cysterna 406Ra (1).jpg Cysterna 406Ra (2).jpg Cysterna 406Ra (3).jpg SM03 001 manewry (1).jpg SM03 001 manewry (3).jpg SM03 001 manewry (2).jpg 406Ra fot. Okrzesik Paweł.jpg

Oryginalne foto autorstwa: Okrzesik Paweł

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.118 0 0
#99
Tak z ciekawości. Ile użyłeś klocków do budowy tego kibelka?
Właśnie to mi zostało jeszcze do zrobienia, tzn: rozebrać, policzyć i złożyć:podstepny: Przy publikacji gotowego modelu, postaram się tę informację podać...
[DOUBLEPOST=1502463890][/DOUBLEPOST] Takie? Tzn jakie?o_O Klocki wykorzystane do budowy modeli: SM42, SM03, WM15, EN57 czy wagonów to klocki jakie są dostępne na rynku. Klocki kupuję na serwisach aukcyjnych, od innym modelarzy, a czasem trzeba coś z zagranicy zamówić...
 

Podobne wątki