• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#61
Z racji faktu, iż moje dotychczas zbudowane modele to diesle, to musiała zostać wybudowana stacja:rolleyes:... Ta moja jest nieco abstrakcyjna oraz na ten moment nieco "uboga", ale z czasem coś nie coś tam "zmajstruję"...

Zapraszam do galerii:

1.jpg 2.jpg 3.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#62
"Kibel" po raz pierwszy na torach:podstepny: i szczerze powiem, troszkę pracy mnie tu czeka bo jak tu dojdą jeszcze te 2 brakujące człony, to dopiero będzie zabawa...:(

Zapraszam do galerii:

EN57 1.jpg EN57 2.jpg
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#64
Dodaję ten wpis, aby nadrobić to czego nie zrobiłem tu na forum od razu. Mianowicie przy niektórych swych klockowych modelach zamieściłem fotografie oryginałów, niestety nie swojego autorstwa. Także teraz to nadrabiam, i tak:

SM03
(foto pierwsze od prawej str.), fot: znalezione w internecie,
(foto drugie od lewej str.) fot: paw3llo.flog.pl

WM15
fot: Sebula (c)

EN57 (pulpit)
fot: filipmk1.flog.pl

Jak to mówią lepiej późno niż wcale i dlatego proszę o wyrozumiałość.
POZdrawiam
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#65
Dziś przedstawiam swój kolejny model (można by powiedzieć cała diorama:gwizd:), tym razem jest to nadgryziony zębem czasu „zapomniany skład” wąskotorowy. Taki mój pierwszy epizod z wąskotorówką :ROFL:. Model dość przyjemny dla mnie do budowania choć troszku wymagający, ponieważ wielkość jest mniejsza (skoro wąskotorówka) od wszystkich moich poprzednich modeli. Co ma przełożenie na jakość oraz ilość detali. Jednak jak to powiedział mój Kolega: „w modelarstwie redukcyjnym trzeba iść czasem na kompromis, a w budowaniu z Lego trzeba zawsze iść na kompromis”. Jak widać dodałem kilka elementów od siebie. Mimo to mam nadzieję, że udało mi się odwzorować to i owoo_O. Ile elementów? Odpowiadam nie mam pojęcia...

Model powstał w oparciu o zdjęcia Kolegi Szwed1978, zrobione w Śmiglu na terenach za lokomotywownią. Mam nadzieję, że jednak przypomina oryginał…

Zapraszam do galerii:

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.914 111 7
#68
Szkoda ze nie Robisz szerokie na 10, tak jak to jeden na blogu. Robi bardzo ladne modele starych niemieckich parowozow. Ladniej wypadaja wtedy proporcje.
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#69
Szkoda ze nie Robisz szerokie na 10, tak jak to jeden na blogu. Robi bardzo ladne modele starych niemieckich parowozow. Ladniej wypadaja wtedy proporcje.
Ja akurat buduję na 8 studów, jak większość modelarzy (naturalnie z Lego, rzecz jasna;)), a są i tacy co na 7 budują, natomiast na 10 są z reguły budowane właśnie parowozy (po to, aby układ napędowy za bardzo spod ostoi nie wystawał a model nie wyglądał pokracznie:p). Jak to w modelarstwie coś za coś, albo proporcje i wygląd albo funkcjonalności i frajda, że "to" jeździ...:gwizd:
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#70
Dziś taki mały progres w pracach, przy budowie:podstepny:

20170214_204556.jpg 20170214_204510.jpg

oraz, pierwsza katastrofa :gwizd:, dobrze, że tam nie było żadnych drzew:ROFL:...

20170214_191027.jpg

POZdrawiam
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#71
Dziś podejście pierwsze, do próby wykonania przodu (podziału szyb):eek:. Raczej nie jest to jeszcze wersja ostateczna:gwizd:, choć reflektory już mi sie podobają i tu raczej nic nie będę zmieniał...

2.jpg 1.jpg

POZdrawiam
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#72
Witam serdecznie. Wreszcie się zmobilizowałem:gwizd: i dobudowałem do swojej "śmigielskiej wąskotorówki" jeden istotny element (a nawet dwa:p), mianowicie wózki kłonicowe. Przez co cała dioramka musiała się nieco wydłużyć, a i mogłem zaś dodać coś od siebie... Czy mi wyszło pozostawiam do oceny oraz przedstawiam oryginalne foto Kolegi Szwed1978, którego wcześniej nie zamieszczałem...

Zapraszam do galerii:

8.JPG 9.JPG 12.jpg 11.jpg 13.jpg

POZdrawiam
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#74
Dziś tak z nudów, a może lepszym stwierdzeniem będzie z braku odpowiednich klocków do budowy i pracach przy "Kiblu", powstał taki oto "zmęczony" radwan. Raczej nie jest to jeszcze wersja ostateczna bo już świtają mi kolejne pomysły jak by go tu jeszcze bardziej "zmęczyć":podstepny:, a może dobudować jeszcze jednego...

Zapraszam do galerii:

20170330_144326.jpg 20170330_144259.jpg

POZdrawiam
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#75
"Próbna wersja" bryły członu rb mojej jednostki, która bardziej wygląda jakby miała być przeznaczona do kasacji niż w fazie budowy. Zrobiłem ją po to aby zobrazować sobie ile czego jeszcze potrzebuję... Człon środkowy nadal niestety jeszcze wygląda kiepsko ale i na niego przyjdzie czas:podstepny:, natomiast w ra, to wiele się już nie zmieni...

20170406_1836472.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#77
Czoło jest pokazane już u góry ;). Niestety nie mam żadnego innego pomysłu na ten moment jak je zrobić, ewentualnie inaczej/lepiej, bo teraz to chyba nie jest za bardzo koszerne :p. Może kiedyś coś wymyślę, dlatego na razie zostaje tak... a na wystawy pojadę jak "Kibla" skończę :podstepny:.

Pozdrawiam
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#78
Z cyklu: "gdy Żona w pracy...".
Taki mały rozruch :gwizd: zastanych silników w modelach.

1.jpg

Nawrotki nieco kanciaste, to niestety wymusza projekt pt: "EN57".
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.126 0 0
#79
Zdjęć swych modeli już tu trochę opublikowałem, dlatego dziś przedstawiam krótki filmik a nawet dwao_O dla tych zainteresowanych, którzy jeszcze nie widzieli moich "wypocin" na żywo z różnych względów...:gwizd: Ponieważ to mój debiut na tej płaszczyźnie (nagrywanie, publikacja) to bardzo proszę o wyrozumiałość, no i mam nadzieję że się podoba :podstepny:.


 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#80
Dawid te Twoje składy w tych ciasnych łukach z tej perspektywy wyglądają jak szybko pełzające węże :)
Ale super -takie "ożywione" klocki LEGO.(y)
 

Podobne wątki