• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.124 0 0
Oto kilka fotek oraz filmiki z minionej imprezy Hobby 2020. Makieta kolejowa to projekt wspólny członków stowarzyszenia Zbudyjmy.To, w którym to miałem swój skromny udział. Zdjęcie jest zarazem linkiem do galerii Flickr, oby zadziałało:kawa:, zapraszam:



A tu (na kanale yt) kilka filmików:


POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.124 0 0
Dziś chciałbym pokazać efekt pracy ostatnich dni. Już od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie aby zmodernizować atrapy oraz całe wózki w moim modelu SU46. I nareszcie się udało:cool: Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, podczas ostatniej imprezy a było to Hobby, model radził sobie podczas jazdy bezawaryjnie. Jednak wygląd wózków nie był do końca satysfakcjonujący. Dziś po zmianach, wózki nareszcie mają imitacje sprężyn oraz stabilniejszy przegub. A podczas jazdy radzi sobie równie dobrze jak poprzednio na Hobbyo_O.
Tak to teraz wygląda:

1.jpg 2.jpg 3.jpg

POZdrawiam;)
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Kolega Dawid już widział, ale myślę, że warto pokazać ten model również innym kolegom - zapewne z chęcią zobaczą :) .

- źródło: www.flickr.com/photos/maciej_drwiega/50545177056/
- autor: Maciej Drwięga
- opis: "PKP SP32-205 (cover photo)

Those who follow my photostream carefully it could be obvious what was going to happen. The vacuum cleaner. The Ceausescu's revenge. FAUR LDE1300. PKP SP32. Different names, the same thing.

Having a long living ST43 in my fleet, which are doing a great job on the displays, it was obvious I need SP32 for the passenger trains, so typical for Subcarpathia rail lines at its times.

It was not the best locomotive a rail operator can imagine. Pretty modern for the moment of design (early 80’s) appeared to be troublesome. From initial order of 200 PKP purchased finally 152 of them, including two prototypes.
Starting from early 90s six of them has been equipped with new diesel engine, also manufactured by FAUR, but licensed by MTU.
On the beginning of 00’s a decision has been taken to modernize the locomotive. In total additional 9 has been modified getting numbers from 202 to 210.

And here it comes. SP32-205.

Why 205? I have met her several times in Sanok and Zagórz. It also has halogen lamps (not the typical for PKP huge buckets) which are much easier to do with LEGO. And also the livery is much cheaper! Early units should be more like dark green, not regular green, what would make it more difficult to shape and even more expensive to build.

The model keeps the scale of my other units being 8-something studs wide. It is powered by PF 6xAA battery box and two PF Train motors. Like my other PF-powered units currently still waiting for PFX Brick and proper speaker. Hopefully, these will arrive. Soon. There is a space for them inside.

The livery I tried to keep clean but weathered here and there. Old dark gray hand rails, roof (mixed with dark bluish gray). Runs smooth on any points/switches/curves.
It is intended to be paired with the Bhp/Bipa double-deckers or with 120A waggons I’m currently working on.

More photos to come.

Enjoy!"


50545177056_a808ddf66a_o.jpg


Więcej zdjęć w albumie autora: PKP SP32.
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.124 0 0
Dawno nic nie pokazywałem więc czas nieco to zmienić :)

Obecnie pracuję nad kawałkiem makiety o wymiarach około 80na180cm. To co pokazywałem do tej pory, no cóż już tego nie ma:ROFL: Obecny kawałek buduję w standardzie MILS, krótko mówiąc chodzi o to, iż poziom "zero" terenu jest podniesiony o 4 płytki, to tak w dużym skrócie:cool: Kawałek jest już ogarnięty w około 80% ale jeszcze nie na tyle aby cały pokazaćo_O
Na ile uda mi się odwzorować tę klimatyczną, kameralną, małą wiejską stację zobaczymy. Obiecać mogę, że na pewno się postaram;)

A tu takie foto poglądowe:
1.jpg

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.124 0 0
Postanowiłem i tu wrzucić.
Zarówno moja Żona jak i Kolega (którego serdecznie POZdrawiam), podpowiedzieli mi jak powinna wyglądać koleja scenka na mojej makiecie :cool:.
A, że mam refleks szachisty, to pokazuję dopiero dziś :podstepny:. Wyszło tak ;)

1.jpg

POZdrawiam;)
 

Podobne wątki