• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Lego - modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Nareszcie, pierwsze z listy "marzenia do zrealizowania", spełnione, set 7740, system 12v. Jak dla mnie ikona serii Trains.
Set 7740.jpg

A tak przy okazji, jak widać tych marzeń mam jeszcze kilka do spełnienia...:cool: Jest to kolekcja Kolegi (oprócz 7740 w ostatnim rzędzie).
20200503_111044 2.jpg

POZdrawiam;)
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.374 28 2
Jest piękny, ale... Lego odpływa ze swoimi cenami! Chcą 450zł za tego krokodyla z 1271 klockami, który nie jeździ. Za kolejne 400zł ruszy... razem 950zł! Biorąc pod uwagę ceny zestawów z torami i 3 pojazdami, to jakiś żart.
Syn uzbierał na większą wersję (są dwie) Titanica z Cobi z 2840 klocków, który jest naprawdę imponujacy i w cenie 520zł.
Jakość klocków ciągle jest istotna i Lego trzyma swój bardzo wysoki poziom. Jednak modele militarnej serii Cobi sprawiają, że ta firma bardzo fajnie się rozwija i może kiedyś realnie zagrozi Lego wypuszczając jednocześnie kolekcje kolejową.
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Jakiś czas temu, pojawiła się opcja zrobienia wystawy, kameralnej wystawy rzecz jasna, w lokalnym Domu Kultury (Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe). I tak oto na czas wakacji (na pewno do 14.08.2020 r.) zdecydowałem się wystawić swoje modele. Makieta (nadal) skromna ale i tak jak przypomnę sobie od czego zaczynałem, to chyba nie jest już aż tak źle :cool:.

EDIT - Dużym plusem tej wystawy jest fakt, że wreszcie mam to wszystko w całości poskładane. Bo w domu "ni ma kaj". Wreszcie można się pobawić i testować:ROFL: O dziwo zadziałało bez problemu jednak kilka pomysłów na małe modyfikacje też już mam...

Tak się to przedstawia:

20200630 (1).jpg 20200630 (2).jpg 20200630 (3).jpg 20200630 (4).jpg


POZdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Ostatnio dotarła o mnie mała paczuszka (około 15kg) z nowymi klockami, tak to wyglądałoo_O Samego bricka 2na4 w kolorze tan (piaskowy) było tylko 3.5k szt:eek:
1a.jpg 2a.jpg

I dziś już siedzę nad nowym projektem, nareszcie:cool:
3a.jpg

POZdrawiam;)
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
Jakiś czas temu, pojawiła się opcja zrobienia wystawy, kameralnej wystawy rzecz jasna, w lokalnym Domu Kultury (Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe). I tak oto na czas wakacji (na pewno do 14.08.2020 r.) zdecydowałem się wystawić swoje modele. Makieta (nadal) skromna ale i tak jak przypomnę sobie od czego zaczynałem, to chyba nie jest już aż tak źle :cool:.

EDIT - Dużym plusem tej wystawy jest fakt, że wreszcie mam to wszystko w całości poskładane. Bo w domu "ni ma kaj". Wreszcie można się pobawić i testować:ROFL: O dziwo zadziałało bez problemu jednak kilka pomysłów na małe modyfikacje też już mam...

Tak się to przedstawia:

Zobacz załącznik 741590 Zobacz załącznik 741591 Zobacz załącznik 741592 Zobacz załącznik 741593


POZdrawiam;)
Czy mogę zapytać o którym Ujeździe mowa?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Jakiś czas temu, pojawiła się opcja zrobienia wystawy, kameralnej wystawy rzecz jasna, w lokalnym Domu Kultury (Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe). I tak oto na czas wakacji (na pewno do 14.08.2020 r.) zdecydowałem się wystawić swoje modele. Makieta (nadal) skromna ale i tak jak przypomnę sobie od czego zaczynałem, to chyba nie jest już aż tak źle :cool:.

EDIT - Dużym plusem tej wystawy jest fakt, że wreszcie mam to wszystko w całości poskładane. Bo w domu "ni ma kaj". Wreszcie można się pobawić i testować:ROFL: O dziwo zadziałało bez problemu jednak kilka pomysłów na małe modyfikacje też już mam...

Tak się to przedstawia:

Zobacz załącznik 741590 Zobacz załącznik 741591 Zobacz załącznik 741592 Zobacz załącznik 741593


POZdrawiam;)
Widziałem Dawid relację w Kurierze Opolskim - GRATULUJĘ !!!!!
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Myślę, że to można już pokazać (tzn postęp w pracach/budowie). Tak +/- będzie wyglądał budynek dworca Zimna Wódka, tradycyjnie z klocków LEGO. Godzina 15:59
stacja.jpg

Godzina 16:00, a ekipa mówi: "Fajrant"
ekipa.jpg

A idź Pan w hhh z Nimi:ROFL:

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Na dzień dzisiejszy, efekt pracy wygląda następująco:

A.jpg B.jpg C.jpg

Tradycyjnie (już) brakło klocków do wykończenia dachu ale myślę, że do tygodnia temat powinien być zamknięty:cool:
Dziś dach jest nieco "łaciaty", jednak przy jego przebudowie postaram się jeszcze nad nim popracować (mam na myśli kolorystykę). Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że sama środkowa część waży nieco ponad 3kg:eek:

Uprzedzając ewentualne pytania dodam, iż model nie jest ostateczną wersją. Gdyż cały dach będzie przebudowany ponieważ muszą tam być zbudowane okna, po 5 na każdą stronę oraz kilka innych detali. Jednak to dopiero nastąpi:gwizd:

POZdrawiam;)
 
OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Znany użytkownik
SMK Katowice
Reakcje
1.115 0 0
Kameralna wystawa już zakończona, tak to wyglądało. Podczas trwania wystawy wprowadzałem kilka modernizacji oraz testowałem pewne rozwiązania, których finalny efekt przedstawię w przyszłości:cool:
Wiem, wiem trochę abstrakcja jednak to właśnie jest najfajniejsze w tej pasji...
Zdjęcia wykonał Kolega Adam Kupniewski ;) Dzięki!
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

Oczywiście muszę się pochwalić, iż set 10277 jest już też u mnie. Moja ocena tego zestawu, po prostu rewelacja. Zarówno jako model lub jako baza części do własnych projektów.
5.jpg 6.jpg



POZdrawiam;)
 

Podobne wątki