• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lego - Modele kolejowe

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
witam a jakie klocki potrzeba kupic do poszczególnych lokomotyw
Najlepiej, to klocki LEGO:ROFL::ROFL::ROFL:

A tak na poważnie to nie da się tego "tak" określić. Ja budując model próbuję sobie wyobrazić z jakich klocków dany element miałby wyglądać i wg mnie będzie najlepiej wyglądał czy to będzie np. czoło, dach czy burty. I tu przydaje się znajomość dostępnych klocków (a troszkę tysięcy ich jest), ale to temat rzeka... Później okazuje się, że wymyślony klocek, który będzie potrzebny np. nie występuje w danym kolorze i wtedy, nic tylko zacytować klasyka z ul. Ćwiartki 3/4, czyli "dupa, dupa, dupa Panie":ROFL::ROFL::ROFL: No i zabawa zaczyna się od nowa... To tyle w takim dużym skrócie.

POZdrawiam;)

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
Makieta była imponująca. Tabor także - zarówno ten który jeździł jak i ten który stał. Szacun za pomysły - w tym lokomotywy z oznakami brudu i rdzy (oczywiście z klocków w odpowiednim kolorze).
Miło słyszeć, że się podobało, że ta "nasza inność", tzn budowanie modeli z klocków, daje tyle frajdy nie tylko dzieciakom:cool: Mimo, że czasem (zdaję sobie z tego doskonale sprawę) trzeba wznieść się, na wyżyny wyobraźni aby jakiś model rozpoznać;) Nooo "klockowa patyna" też mi się podoboo_O

POZdrawiam;)

Remaj12

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
T M M
Kolejna edycja imprezy Hobby już za nami.

Była to moja, pierwsza duża wystawa z Kolegami po "fachu" z stowarzyszenia zbudujmy.to i nie tylko. Swój skromy udział miałem w przygotowaniu najdłuższej jak do tej pory (bo aż około 39m długości), makiety kolejowej z klocków LEGO, w kraju. Po której jeździł głównie tabor spotykany na polskich szlakach ale i nie tylko. Makieta została zbudowana przez 6 osób. Fotek za dużo nie ma, bo nie uwierzycie ale nie było czasu ich zrobićo_O

To chyba na tyle:cool: zapraszam do galerii oraz obejrzenia filmików:

Zobacz załącznik 690184 Zobacz załącznik 690185 Zobacz załącznik 690186 Zobacz załącznik 690187 Zobacz załącznik 690188 Zobacz załącznik 690189

Były i takie atrakcjeo_O
Zobacz załącznik 690190 Zobacz załącznik 690191 Zobacz załącznik 690192

POZdrawiam;)
Nawet "Bohuny" doczekały się miniatury w LEGO :D ! Z chęcią obejrzałbym modele z bliska :) . Może w przyszłości sam bym się pokusił o zrobienie takich ;) ...

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
Fajne, ale może przydał by się spis numerów klocków potrzebnych do danego modelu, chyba że gdzies taką rozpiskę można wykopać z netu, bo takiego Kof`a chętnie bym sobie poskładał z młodym xDD
Odpowiem tak, czy to zrobienie instrukcji, czy podanie dokładnej specyfikacji do budowy konkretnego modelu zajmuje troszkę czasuo_O I szczerze mówiąc, po prostu szkoda mi na to czasu. Co do Kof'a, to trzeba dobrze w necie poszukać i instrukcja jego budowy sama się znajdzie:p Jest taka strona o nazwie "bricklink" gdzie znajdziemy skatalogowane wszystkie wypuszczone na rynek klocki przez grupę TLG (The Lego Group). Dodatkowo na stronie znajdziemy spis sklepów z całego świata, takie legowe allegro. Gdzie kupujemy na sztuki potrzebne elementy, czy nawet zestawy.

POZdrawiam;)

Greif1

Znany użytkownik
club 0
no z tego co wiem to istnieje możliwość zamówienia u LEGO swojego setu wraz z instrukcją, dlatego dopytuję o spis numeracji klocków ;)
nie mówię że bym zamawiał u LEGO ale właśnie dowolność nabycia + jakieś własne małe zapasy kuszą opcją złożenia sobie co nie co ,sęk że bez listy klocków troszkę trudniej... kleję plastiki a w klockach to tak z doskoku z młodym dłubiem, ale planuję nabyć kolej do City więc ;) Kof`a bym chętnie zbudował.
Poszukam na necie jak nie znajdę będę naciskał ;)
Pozdrawiam T

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum