• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lego - Modele kolejowe

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Lepszym określeniem wg mnie byłoby: " ... lokomotywa w skali 1:220 na torach LEGO a konkternie tzw trzeciej szynie z systemu 12v". Ale to dosłownie szczegół:cool:

POZdrawiam;)
Ja bardziej znam się na 1:220 niż na LEGO stąd nieścisłości ;) Swoja drogą trzeba ostrożenie korzystać z napięcia by jej nie usmażyć (limit 10V).

Pozdrowienia prawie z POZnania (bo w sumie z Przeźmierowa) choć teraz to z IC Kopernik - gdzieś między Iławą a Warszawą...

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
Oto efekt ostatniego modelowania.
Wszystko jest na "dobrej drodze", a może lepiej powiedzieć na "dobrych torach", ku powstaniu legowej wersji parowozu Px48 :cool: Jest to pierwszy mój model, który jak do tej pory nie ma wybranego (przezemnie) swojego odpowiednika w oryginale, jednak myślę, że to nadrobię później... Oczywiście jest to wersja nadal w budowie :p

20180214_2014041.jpg

POZdrawiam;)

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
Tak to wygląda/wyglądało na ostatniej mojej wystawie:p Co prawda na "planie" nadal pusto, choć w porównaniu do Hobby 2017 jest już jakiś postęp. Zainteresowanych zapraszam do:

POZdrawiam;)

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
No to panowie jako że jestem z Zielonej Góry i cały czas mam sentyment do Lubuskich Kolei regionalnych, nadszedł czas żeby wykonać ten skład :) Brakuje jeszcze jednej dwójki i jedynki, czekam na klocki... Jak dojdą, montuję napęd i wio Lyntog :)

IMG_0001.JPG IMG_0002.JPG IMG_0003.JPG
LKR-Stary-Widzym.jpg

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
Widziałem na własne oczy EN57, SM42 i SM03 + wagony autorstwa Pyrus86. Robi wrażenie. Jeszcze raz dziękuje
za miłą rozmowę
Bardzo mi miło i dziękuję ;)

Dla mnie jest to bardzo dziwne w pozytywnym znaczeniu, wciąz podziwiam jak kombinujecie zeby zrobić taki wagon z klocków, ile trzeba miec tych klockow ;)
No trochę trzeba mieć :p
Wpis połączony automatycznie:

Moja relacja z ostatniej imprezy: III Festiwal kolej w miniaturze, Sosnowiec 2018.

2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
A więc tak:
- raczej nie kupuję klocków na wagę (bo można się nieźle naciąć) a tylko na sztuki, a konkretnie tylko to czego w danym momencie potrzebuję,
- może kiedyś podejmę wyzwanie i spróbuję coś zrobić z przytoczonych przykładów przez Kolegę, jednak na ten moment w 2018 roku priorytetem dla mnie są/będą parowozy :p

POZdrawiam;)

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
W tym wpisie nie będzie nic o LEGO (chyba):p
Podczas podróży na tegoroczną imprezę w Wolsztynie, miałem mały przystanek w Śmiglu :cool:, nie ukrywam, iż mam już kilka pomysłów na kolejne modele a może rozbudowę całej mojej legowej makiety...

IMG_5934.JPG Przy/pod tym zdjęciem mógłbym użyć słów: "Veni, Vidi, Vici'" :cool:

IMG_5937.JPG IMG_5942 2.jpg IMG_5943.JPG IMG_5947.JPG IMG_5949.JPG IMG_5952.JPG IMG_5956.JPG IMG_5961.JPG IMG_5970.JPG IMG_5990.JPG IMG_5993.JPG
Zdjęcia wykonał: Marcin "Kapsel" Kapica.

POZdrawiam;)

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
Parowozy to nie moja bajka, ale wyszedł Ci świetnie.
Dzięki ;), zwłaszcza że jeszcze nie jest gotów.

Ten wpis będzie zaś tradycyjnie o LEGO :p.
Na tegorocznej imprezie w Wolsztynie, dla mnie bardzo ważną imprezą towarzyszącą była wystawa Lugpol'u. Ponieważ mogłem osobiście poznać kilku Kolegów z forum (LUGpol), zobaczyć na żywo ich MOCe, to w dodatku miałem również możliwość pokazać swój model EN57 na makiecie kolejowej, wśród licznych modeli autorstwa Macieja Drwięgi.
Tak to wyglądało:

Przy tym foto, można by użyć określenia: "Kibel wśród Rumunów":p
4.jpg
1.JPG 2.JPG 3.JPG 5.jpg 6.jpg
Oraz niektóre pozostałe prace:

7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG
Foto: Marcin "Kapsel" Kapica

POZdrawiam;)

OP
OP
Pyrus86

Pyrus86

Aktywny użytkownik
SMK Katowice
Tak jak wspominałem przy publikacji fotek ze Śmigla, o pomysłach na kolejne modele, tak dziś chciałbym przedstawić swój kolejny model, MOCo_O Jest to sześcioosiowy wagon wąskotorowy - rolbok. Może nie będę tu na forum tłumaczył do czego służy, jak działa itd, itp:p Oczywiście moja wersja jest dość uproszczona oraz odbiegająca przede wszystkim kolorami, od tych spotkanych w Śmiglu:cool:
Na razie mam wagony:) a za chwilę będzie też parowóz, ale z tym muszę jeszcze poczekać... Jak widać na fotkach udało się tak "ogarnąć" temat rozstawu szyn, że spokojnie można na wagonach postawić normalnotorowy tabor legowy:p

Zapraszam do galerii:

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg
Foto: Marcin "Kapsel" Kapica

POZdrawiam;)

Ostatnio edytowane: