• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

legendarny parowóz Pm36-1 - relacja

piotr66

Znany użytkownik
Planuję ten model jako elementy otuliny parowozu i tendra montowane na seryjnym układzie jezdnym Br 01
Projekt aktualnie powstaje, otuliny będą wykonane prawdopodobnie w technice odlewu z tzw. białego metalu. Do konwersji czyli montażu na napędzie będą jeszcze silniki do wymiany, gdyż oryginalne nie mieszczą się w otulinie i inne pomniejsze części. Model planowany jest na początek 2020 roku i będzie dostępny głównie jako zestaw do montażu własnego, ewent. gotowe modele na zamówienie.

Załączniki

Pawelec PKP

Aktywny użytkownik
Szykuje się Perełka Modelarska :cool: Będzie to dla wielu pierwszy parowóz POLSKIEJ konstrukcji :love:
Konstrukcja Iście Legendarna :eek: Ciekawie będzie wyglądać mając na haku PKP Intercity - Wiem nie ta epoka ale barwy podobne...
Czekamy na zdjęcia pierwszych odlewów ...

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Jesteśmy na etapie kończenia bryły parowozu. Wysyłam go do wydruku aby w realu ocenić jak to wygląda i po tym dokonać ostatnich poprawek. Po tym zaczniemy projektowanie powierzchni, czyli nity, podziały blach i wszystko inne.

Załączniki

• 280,7 KB Wyświetleń: 194
  • 178,8 KB Wyświetleń: 202
  • 164,9 KB Wyświetleń: 175
włąśnie leczę się nalewką sliwko=wą ale mam jedno pytanie lub dwa:
1. co to za złoo ten biały metal/stop - jeśli to ZnAl to zło bo ma paskudną korozję*)
2. mosiądz 3d printing better
*) link: https://en.wikipedia.org/wiki/Zinc_pest
ps. kiedyś w TT była zagadka z pękającymi pastikowymi obudowami rosyjkskiego producenta; wszyscy mowili ze to odrzuty z produkcji a to wuina pęczniejącego balastu ze znalu...

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
To nie jest znal, wykonawca nie ujawnia dokładnego składu stopu, co jest dosyć oczywiste, ale zrobił już tysiące odlewów i nie ma problemów z korozją. A co masz na myśli z mosiądz 3d printing better ?