• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

LED - regulacja jasnosci, potencjometr precyzyjny

OP
OP
C

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#21
Oczywiscie, ze chinczyk chinczykowi nierowny ale ja to zrobilem z premedytacja. Kupuje ze sklepow, ktore sa juz pare lat na Ali i maja dziesiat pozytywnych opinii.
A ile moge zaoszczedzic.... wbrew pozorom to nie sa smieszne sumy... za 100 tych diod zaplacilem niecale 3zl + darmowa wysylka do domu.

W TME sztuka takiej diody kosztuje 30gr. + kurier ok 20zl.
50zl vs 3zl - umowmy sie, promu kosmicznego nie buduje. Nawet jak jedna, dwie sie przepala to bedzie to w lokomotywowni wygladalo naturalnie :)
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#22
TW "Bolek" jesteś? "Wiem ale nie powiem bo nie chcem ale muszem"?
Mam lepsze i bardziej płatne zajęcia niż pisanie o tym o czym już wielokrotnie napisano. Kto ciekaw niech czyta Elektronikę dla Wszystkich, tam jest dużo informacji przekazywanej w przystępny sposób.

50zl vs 3zl - umowmy sie, promu kosmicznego nie buduje. Nawet jak jedna, dwie sie przepala to bedzie to w lokomotywowni wygladalo naturalni
Moja zasadnicza działalność jest inna i robienie pseudo oszczędności jest nieopłacalne. Wysłanie serwisanta do spalonej LED to koszt kilka stówek. Rachunek jest prosty.
W przypadku kolejnictwa to hobby ale spójrz na to tak. Za zamontowanie oświetlenia w loku kasujesz 200zł, roboty kilka godzin. Montujesz kiepskie LED, spaliła się, klient odsyła. Policz czas pracy, koszty przesyłek, bo zaoszczędziłeś 10zł na LED. Realnie jakie poniosłeś straty na "oszczędności"?
Takie działania to nie tylko straty ale i pazerność. Pazerność i "dojenie" hobbystów jest żenujące. Złącze PuX20 - prawie 10zł, to samo w TME poniżej 2zł. Takich przykładów jest dużo. Na dekoderach też "doją" i to niebywale. Dlatego mam zamiar robić swoje. Niestety, skala produkcji nieduża, na inwestycję tez za dużo nie mam, muszę zmieścić się w 20-30k zł. Z tego powodu cena nie bedzie bardzo niska, ale 50% ceny ZIMO czy ESU w przypadku dźwięku powinno dać się utrzymać.
 
Ostatnio edytowane:

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#23
TW "Bolek" jesteś? "Wiem ale nie powiem bo nie chcem ale muszem"?
Mam lepsze i bardziej płatne zajęcia niż pisanie o tym o czym już wielokrotnie napisano. Kto ciekaw niech czyta Elektronikę dla Wszystkich, tam jest dużo informacji przekazywanej w przystępny sposób.
Jako rasowy frajer nalegam abyś jednak nas oświecił. Może jednak to co wiem jest nic nie warte i czegoś użytecznego się dowiem. Krzyczeć za darmo masz czas, zarządzać cudzymi portfelami też. Po czym poznać skopaną konstrukcję?
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#29
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 8
Elektryka 5
Elektryka 51
Elektryka 18
Elektryka 9

Podobne wątki