• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Latarnie, wykolejnice, słupki pędniowe ... i inne przydatne detale

Papierz

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Pewien czas temu zadałem na forum Club0 pytanie o wskazanie osoby, która mogłaby wykonać dla mnie drobne elementy takie, jak np. latarnie, wykolejnice i inne, bo ja nie mam doświadczenia w tym zakresie i nie jestem w stanie ogarnąć tego tematu.
Nikt mi nie odpisał, niestety, choć są tu osoby, które mają wypasione makiety.
Trudno.
Po długim czasie i przypadkiem znalazłem osobę, która wykonuje takie elementy.
Robi to albo z surowych zestawów, albo w opcji - od zera.
Właśnie otrzymałem, na razie tylko zdjęcia, pierwszego kompletu elementów złożonych i wykończonych przez tą osobę.
Po obejrzeniu samych zdjęć już jestem zadowolony.
W związku z powyższym, gdyby ktoś podobnie jak ja, miał również zapotrzebowanie na tego typu detale (złożone, pomalowane, również oświetlone lub spatynowane), to mogę podać kontakt do ich wykonawcy.
 

Załączniki

Reakcje
1.469 12 6
#2
Kolego Papierz. Zadałeś pytanie i nie dostałeś odpowiedzi. Jesteś tym brakiem odzewu na Twoje zapytanie zawiedziony. Mamy więc dwie wersje; pierwsza- potencjalni wykonawcy Twojego zamówienia którzy wykonują takie elementy nie byli zainteresowani aby takowe rzeczy wykonać dla Ciebie i się do Ciebie nie odezwali, wersja druga- że takie osoby z takimi umiejętnościami nie czytają wątku o skali 0. A proszę odpowiedz mi na pytanie, czy Ty zrobiłeś wszystko aby do takich osób dotrzeć?, czytasz to forum i wiesz co potrafią wykonać koledzy Popowe, Spur1, Meggido, i inni, czy zapytałeś ich, czy by mogli wykonać dla Ciebie te elementy lub aby Ci pomogli znależ taką osobę. Więc jeżeli znalazłeś już taką osobę, to nie rób z tego tajemnicy, tylko podaj do tej osoby namiary, aby i inni koledzy mogli skorzystać z jego usług. A co do wypasionych makiet, podaj którzy to Koledzy ze skali 0 posiadają takowe, ja wiem tylko o jednej kolegi Konrada.
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#3
Wywołany do tablicy przyznaję się do złożenia tych detali ;) Te produkty to wyrób firmy Wenz-modellbau. Gdyby ktoś potrzebował pomocy w złożeniu takich czy innych detali, służę pomocą. Dodam jeszcze że na zlecenie u kolegi Grzesia(Ostbahn) powstaną blaszki na latarnie końca toru oraz W4 i bedą już na stałe dostępne w jego asortymencie. Jak dojdą i złożę to postaram się wstawić fotki ;)
 
OP
OP
Papierz

Papierz

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#4
Janie, nie wiem dlaczego zwiesz mnie "Kolego Papierz", bo zdecydowanie lepiej jest "Pawle". :) Tak, zadałem długi czas temu pytanie na forum 0, czy ktoś zna osobę, która mogłaby wykonać takie detale i nie dostałem żadnej odpowiedzi i faktycznie tym faktem byłem zawiedziony, ale teraz to nie ma już żadnego znaczenia. Sam znalazłem Piotra i jest git. Przed nami kolejne wyzwania m. in. waloryzacja taboru, pokrycie makiety zielenią i inne konieczne prace, o których wykonanie zapewne poproszę Piotra. Natomiast już dziś i szczerze mogę polecić Wam Piotra, który pomoże Wam zrobić na makiecie to, czego sami nie jesteście w stanie wykonać. Kontaktujcie się więc z nim bezpośrednio, bo sam się już ujawnił, i dobrze, bo ja wcześniej nie czułem się osobą uprawnioną do takiego działania.
 
Reakcje
1.469 12 6
#5
Kolego Pawle. A skąd miałem wiedzieć jak masz na imię, skoro nie podałeś tego w tej winietce pod zdjęciem, tam jest napisane Papierz, więc ja tak piszę. Może zamiast tego nicka wstaw swoje imię i nazwisko, tak jak my mamy z kolegą Piotrem. Napisz coś więcej na temat waloryzacji taboru, czy chodzi o pobrudzenie, czy też o nałożenie kalkomanii z polskimi oznaczeniami.
 
OP
OP
Papierz

Papierz

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#6
Na forum Club0 miałem podane imię i nazwisko, a po przeniesieniu go tutaj, coś się widzę pozmieniało.
Waloryzacja będzie polegała na pobrudzeniu taboru. Ja nie zmieniam zarządu z DB na PKP. Do waloryzacji mam trzy lokomotywy i 15 wagonów.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.296 3 0
#13
Jak znajdę odpowiedni materiał na wnętrze i odpowiedniej średnicy slupek, to mogę spróbować.
Jakby Kolega podał wymiary takiej latarni - będzie szybciej.