• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Landcruiser RC

piotrkk

Użytkownik
Reakcje
211 0 0
#21
Noo, klosze wyglądają wspaniale :) :gwizd:
Będę musiał też coś takiego nabyć, bo żywica którą mam jest lekko zabarwiona
(a ta, którą zamówiłem, niby bezbarwną, przepadła w Inpostcie i muszę jeszcze raz coś kupować).
Jak szybko ten Bondic tężeje? Jak długo jest plastyczny itd?

Nie wiem czy dobrze widzę kolory, ale tę jasną 0805-tkę zostawiasz żółtą?
Nie wiem jak w tym modelu, natomiast staram się te żółte "soczewki" ledów pokryć białą farbą, aby ten żółty nie wychodził z klosza,
a w świeceniu to nie przeszkadza, bo i tak jest wystarczająco jasno.

Już nie mogę się doczekać finalnej prezentacji :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#22
Noo, klosze wyglądają wspaniale :) :gwizd:
Będę musiał też coś takiego nabyć, bo żywica którą mam jest lekko zabarwiona
(a ta, którą zamówiłem, niby bezbarwną, przepadła w Inpostcie i muszę jeszcze raz coś kupować).
Jak szybko ten Bondic tężeje? Jak długo jest plastyczny itd?

Nie wiem czy dobrze widzę kolory, ale tę jasną 0805-tkę zostawiasz żółtą?
Nie wiem jak w tym modelu, natomiast staram się te żółte "soczewki" ledów pokryć białą farbą, aby ten żółty nie wychodził z klosza,
a w świeceniu to nie przeszkadza, bo i tak jest wystarczająco jasno.

Już nie mogę się doczekać finalnej prezentacji :)
No zostawiam żółte bo nie przyszlo mi do glowy by zamalować :) nastepne juz podmaluję.
Bondic tez jest minimalnie zażółcony ale to może wynikać z mojej nadmiernej wrażliwości na kolory. Mam dziwną umiejętność dostrzegania różnic w kolorach i jak przeciętny kowalski widzi ok70-80 tyś odcieni palety kolorów, góra 300 tyś. to ja widzę kilka milionów. Strasznie to wkurza bo widzę że kazdy np samochód jest malowany co najmniej kilkoma kolorami... Żarówki i diody tez różnie świecą...
Ale do rzeczy. Bondic tężeje do pełnej twardości w 8 sekund naswietlania uv więc w słońcu nie da się pracować. Ale jest płynny cały czas. Plastyczny w tradycyjnym rozumieniu nie jest wcale. Czyli jest płynny, pstryk, twardy...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#23
Grześku ale masz przeboje z tym autkiem. Jednak szacun za postęp w budowie. Tak trzymaj.

Czekam jak poskkładasz wszystko w całość :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#24
Nie wiem czy dobrze widzę kolory, ale tę jasną 0805-tkę zostawiasz żółtą?
Nie wiem jak w tym modelu, natomiast staram się te żółte "soczewki" ledów pokryć białą farbą, aby ten żółty nie wychodził z klosza,
a w świeceniu to nie przeszkadza, bo i tak jest wystarczająco jasno.
teraz to zaczęły mnie te żółte ledy wkurzać ... chyba je odkleję i przemaluję :)

Już nie mogę się doczekać finalnej prezentacji :)
no to chyba pora zrobić jakąś dioramę bo przecież nie będę prezentował na stole...
[DOUBLEPOST=1514996164][/DOUBLEPOST]
Grześku ale masz przeboje z tym autkiem. Jednak szacun za postęp w budowie. Tak trzymaj.

Czekam jak poskkładasz wszystko w całość :)
No, przeboje to zawsze są, a w takim małym g..wienku o nie nie trudno. Gdyby nie przeszkody, model byłby dawno skończony. O ile udałoby mi się go upchać. :D TRochę się obawiam, że jak dojdą kable ledów, mimo, ze cienkie, to jednak trochę ich tam będzie, zrobi się kokon i będzie znów sprężynował. A nie mam miejsca na gumkę, czy nawet taśmę izolacyjną. Pół milimetra to sporo :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#25
Wiram. Dzis walczyłem z tylnym zderzakiem a w zasadzie z tylnymi lampami i stwierdziłem ze w obecnym kształcie to nie to. Kombinowałem z malowaniem ale wyszlo tylko gorzej. Postanowilem więc zmienić światła i wszystkie wrzuciłem na zderzak. Jest to uproszczenie, bo czesc swiateł powinna byc wyżej - na naroznikach. Ale trudno. Mam nadzieję że i tak bedzie dobrze.
Wszystko zalane polimerem. Poki co działa. :)
_20180104_033955.JPG
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#30
rrrrwa mać... jak zwykł mawiać feldmarszałek Duda...
byłem przy końcu, pozostało podpiąć wszystkie przewody diod do odbiornika i pomyśleć nad waloryzacją ale nie, nie mogło być normlanie. Ktoś mi źle życzy i tyle... Postanowiłem sobie sprawdzić czy diody działają i przez pomyłkę chwyciłem baterię do sprawdzania, ale nie tę co powinienem - bez rezystora - no i dwie diody padły - zaklejone, zalane, jedna pół biedy, boczny kierunkowskaz, ale druga kierunkowskaz obok lampy przedniej - 0402 - więcej takich nie mam. Mało tego, podczas wyciągania urwał się kabelek w zalanym polimerem reflektorze po drugiej stronie, nie wiem jakim cudem... a byłem nad wyraz delikatny, no więc wyszło, że muszę cały przód od nowa robić. Przy odrywaniu polimeru niestety grill się uszkodził nieco - jest poszarpany z lekka, ale to nie problem i tak planowałem model błotem obrzucić i bym ukrył ubytki, tylko że przy tych walkach z polimerem ułamał się bolec mocujący ów grill do podwozia jednocześnie trzymając cały przód karoserii na miejscu. No można się pochalstać. Nie wiem, czy to zmęczenie, czy już wqurw totalny, czy po prostu nie nadaję się do tej zabawy... takich przebojów to chyba z niczym jeszcze nie miałem. Ręce opadają i odechciewa się w to bawić. Odkładam to na bok, muszę odpocząć od tego tematu, a już miałem skończyć i wtedy zająć się chwilowo czymś innym. I tak muszę diody zamówić, bo te co mam pomarańczowe 0702 i 0703 są zwyczajnie za wielkie... kupię 0603 i będą musiały wystarczyć, bo 0402, które mam od Kotebi się skończyły... a sam nie mam zdrowia na lutowanie tych drobiazgów. Nawet pisać mi się odechciało. Dobranoc.
 

piotrkk

Użytkownik
Reakcje
211 0 0
#31
O kurczę o_O
Do takich postów powinna powinna być, do ich oceniania, ikonka klepania po plecach.
Trzymam kciuki.
Ale im dłużej czytam twoje boje z tym modelem, tym bardziej odchodzi mi ochota walczyć
z tymi maleństwami co już jakiś czas temu wyjąłem z gabloty zachęcony twoim Landcruiser-em.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#33
Spokojnie, u mnie tez leżą takie modele które maja urwane kabelki ;) diody 402 żółte widziałem na Allegro ostatnio a jak nie to w tme są na bank :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#34
O kurczę o_O
Do takich postów powinna powinna być, do ich oceniania, ikonka klepania po plecach.
Trzymam kciuki.
Ale im dłużej czytam twoje boje z tym modelem, tym bardziej odchodzi mi ochota walczyć
z tymi maleństwami co już jakiś czas temu wyjąłem z gabloty zachęcony twoim Landcruiser-em.
Piotrze, to nie kwesta rozmiaru choć niektóre kobiety twierdzą inaczej. Moim zdaniem to kwesta techniki i wprawy :) to nie przez rozmiar spaliłem diody, tylko przez roztargnienie, zalanie włącznika, zerwanie kabla silnika z kolei to przez nad wyraz częste sprawdzanie, czy całość wejście do obudowy - gdybym zalał klejem / polimerem kable, też szkody by nie by nie było. Piotrze, rób swoje maluchy, z twoją precyzją to naprawdę nie będzie problemem. Ja już decyzję podjąłem, że robię też najmniejszą kajzerkę, tę krótką, tylko muszę kupić albo odlać samemu gumowe koła terenowe, bo te oryginalne są za małe i samochód wygląda komicznie. Jest wersja offroadowa, fabrycznie pobrudzona, ale nie ma jej w sprzedaży...
Tak na marginesie - słyszeliście aby ktoś próbował robić koła z czarnego silikonu?
[DOUBLEPOST=1515161138][/DOUBLEPOST]
Spokojnie panowie :) Byla pelnia Ksiezyca (Wilka). Odstawic na poleczke. Za jakis czas przyjdzie nowa energia i wszystko sie uda ;)
Ano jest to jakieś wytłumaczenie... Tylko coś czesto to pełnie u mnie są...
[DOUBLEPOST=1515161361,1515160965][/DOUBLEPOST]
Spokojnie, u mnie tez leżą takie modele które maja urwane kabelki ;) diody 402 żółte widziałem na Allegro ostatnio a jak nie to w tme są na bank :)
No już zamówione. Po weekendzie pewnie będą.
Tak na marginesie - zamowiłem też plytki raster 1,27 0,7mm grubości. Piszcie na pw ile chcecie odkupić. Docelowo pewnie z 7 bedzie na sprzedaż po 48+kw.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#35
Witajcie,
pora odgrzać wątek. Pozazdrościłem Maćkowi @Mafo i wziąłem się do roboty... Mój Landcruiserek jest trochę pechowy, ale jako że się nigdy nie poddaję - postanowiłem walczyć dalej. Ku przypomnieniu - ostatni problem jaki wynikł, to bateria - 110 mAh wciśnięta z wielkim trudem, wklejona z wielkim poświęceniem, oblutowana w pocie czoła... wzięła była i padła... człowieka może zalać krew. Nie zalała. Po półrocznej przerwie powziąłem decyzję o wymianie baterii, tym razem bez cyrków - 50mAh - maleństwo, dzięki temu moja Toyota stała się jakby obszerniejsza... po wymianie i podładowaniu bateryjki silnik i serwo działają. A że wiele nie pojeździ bez ładowania - cóż. Przełączę się na Unimoga albo... tadaaaaa... przyszedł - piękny, w sam raz do przeróbki... Dzięki @pj-pauli - ty był strzał w dychę... No ale to na inny czas i inny wątek...

Druga kwestia to spalone diody kierunkowskazów - je też wymieniłem. Świecą jak należy, pora na światła na dachu jak u powyższego camela... zestawy do uterenowienia modeli, w tym bagażniki - mam - znów dzięki @pj-pauli.


Zapraszam do ponownego śledzenia wątku.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#39
No jak czekacie... To macie... Obrazek pt. "na trzeźwo nie ogarniesz..."
Czyli plątanina kabli grubości dwóch włosów i nie wiadomo, który od czego i czy to jest "+" czy też "-" ... Muszę zacząć malować kable...
To w kieliszku z kolei nazywa się "nostalgia za urlopem"... Chianti, San Gimigiano, Toskania, Włochy... Ostatnie czerwone a przywiozłem sporo...
PSX_20180917_012102.jpg