• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Land Rover DEFENDER D110 ;) na mój sposób ;)

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.482 33 0
#1
Cześć wszystkim. Jakoś tak się stało że przypadkiem w moje ręce ostatnio trafił model CARARAMY - Defender D110 :) Z racji tej że to jeden z moich ulubionych autek 4x4 stwierdziłem że nie będzie stał bezczynnie na półce. Zrobiłem sobie małą przerwę w budowie MANa (małe zmęczenie materiału) i zdecydowałem że go przerobię na autko RC. Cała akcja zabrała mi 9 dni. Model działa. Do jego budowy wykorzystałem elementy autka RASTAR (przedni układ skrętny) w skali 1:43 oraz resztą tą co w Jelczu (odbiornik, bateria, regulator silnika, diody SMD, kulki szkalne i kabelki). Niestety mechanika nie działa idealnie i czysto. Będę pracował nad jej poprawą ;) Czekam na dostawę innego silnika :)
Elementy Rastar to te białe plastiki. Widok od podwozia.
04.jpg

Widok od góry.
05.jpg

Jak juz plastiki się skleiły zabrałem się za montaż serwa HK-5320
06.jpg
07.jpg

Serwo działa więc jedziemy z silnikiem, ślimakiem i przekładnią....
08.jpg
09.jpg

Po spasowaniu u przetestowaniu wszystkiego zabrałem się za odbudowywanie wnętrza, oraz zrobienie uchwyty do silnika. To ten biały plastik za przednim fotelem z dziurką.
10.jpg

Uchwyty do silnika gotowe.Wszytsko opiera się na śrubach 1,6 mm.
11.jpg

Włącznik świateł pozycyjnych i zasilania odbiornika.
12.jpg

Pod maskę powędrowała płytka regulacyjna do silnika.
13.jpg
Coraz więcej kabelków, a miejsca nie przybywa ;)
14.jpg

Tylne światła były tylko odlane w metalowej budzie. Spiłowałem je troszkę i rozwierciłem. W dziury wkleiłem szklane kulki. Za nimi dałem diody SMD.
15.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.482 33 0
#2
Wszystkie przewody od diód prowadzone są w peszlach ;) To te białe izolacje po obu stronach samochodu (L) zdjęte z druta 0,5 mm

16.jpg

Testy świetlne wyszły perfekcyjnie.
17.jpg
18.jpg

Autko po złożeniu prezentuje się tak
19.jpg

Na giełdzie udało sie dokupić porcję ludzików w skali 1:43 (i kolejnego defendera)
20.jpg

Więc ich wsadziłem do środka. Pod ta zieloną derką kryje sie bateryjka ;)
21.jpg
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#3
Rób,rób trzymam kciuki to też jedno z moich ulubionych 4x4.A i jak masz pomaluj szklane kulki lakierem spirytusowym
w odpowiednim kolorze ,na pewno będzie to lepiej wyglądać.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.482 33 0
#6
No do dobrej roboty to mi jeszcze brakuje ale się staram jak należy. Mam nadzieję że kolejne model będzie dużo lepszy pod względem wykonania i możliwości ruchowych ;) Teraz wracam do MANa w 1:24 :)