• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Allegro i inne Lampy uliczne, latarnie parkowe, ludziki stojące, siedzące, ławki, samochody

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#66
Tak, nawet mam je u siebie na makiecie. Jedni kupują Porsche bo Audi to badziew i wstyd, inni kupują Audi bo Opel to wstyd, ilu ludzi tyle gustów.
Nie chwal się tym, że masz je na makiecie, bo ortodoksi cię zjedzą. :ROFL: Ale masz rację ile ludzi tyle gustów. Szkoda tylko, że bezguścia i niedoinformowani w zakresie epok są w przewadze. ;)
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#70
Boże jedyny! :eek: Naprawdę ktoś kupuje ten badziew lampowy rodem z Chin na swoje makiety?
O! Widzę że odezwał się bajecznie bogaty kolega na forum. Moje gratulacje.:D
Mnie niestety nie stać na lampy polskich producentów w cenie zaczynających się od 27 zł./sztukę:(
Kupiłem u kolegi "mudola" już kilkadziesiąt sztuk. Lampy po zamontowaniu na makiecie świecą się i tworzą klimat miasta nocą. Nie widzę znaczącej różnicy pomiędzy nimi, a tymi drogimi. Proszę nie obrażać osób które te lampy kupiły i są z nich zadowolone. W końcu makieta, to jednak nie najważniejszy w moim domowym budżecie wydatek.:p
 

BorDex

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#71
O! Widzę że odezwał się bajecznie bogaty kolega na forum. Moje gratulacje.:D
Mnie niestety nie stać na lampy polskich producentów w cenie zaczynających się od 27 zł./sztukę:(
Kupiłem u kolegi "mudola" już kilkadziesiąt sztuk. Lampy po zamontowaniu na makiecie świecą się i tworzą klimat miasta nocą. Nie widzę znaczącej różnicy pomiędzy nimi, a tymi drogimi. Proszę nie obrażać osób które te lampy kupiły i są z nich zadowolone. W końcu makieta, to jednak nie najważniejszy w moim domowym budżecie wydatek.:p
Wszystko może tworzyć klimat na makiecie, nawet goła żarówka ;) Ale chyba nie o to chodzi? Skoro nie widzisz różnicy w lampach, masz problem. Grzegorz nikogo nie chciał obrazić, tylko okazał swoje zdziwienie, że jeszcze ludzie kupują, pomimo trendu w odchodzeniu od chińszczyzny. Nie trzeba być zaraz bogatym, żeby inwestować w dobre lampy. Lepiej kupować mniej i powoli niż udawać zadowolenie z chłamu zalewającego nasz rynek. Ale nie przejmuj się Ja też zmądrzałem po czasie. Wyprułem gówno, które po kilku tygodniach zaczęło się nagminnie psuć i zainwestowałem pomalutku, powolutku w lepsze. Była nauczka i teraz, żeby mi oferowali nawet za 1 złoty, więcej gówna nie kupię. Ponadto znudziło mnie, wysłuchiwanie komentarzy od bardziej zaawansowanych modelarzy, że " na porządną makietę nie kupuje się szajsu, który nie ma nic wspólnego z polskimi klimatami."
 

Sobol

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#72
Proponuję zakończyć dywagacje na temat lepszości lamp. ;) Temat śliski i może budzić niepożądane emocje. Nie zakłócajmy tutaj koledze Jego wątku ze sprzedażą. Każdy bierze sam odpowiedzialność za to co kupuje i sprzedaje. :)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#74
pomimo trendu w odchodzeniu od chińszczyzny.
Kto wyznacza ten trend? :D
Wyprułem gówno, które po kilku tygodniach zaczęło się nagminnie psuć i zainwestowałem pomalutku, powolutku w lepsze. Była nauczka i teraz, żeby mi oferowali nawet za 1 złoty, więcej gówna nie kupię.
Może po prostu źle co podłączałeś? Na mojej makiecie mam je od paru lat, nie pamiętam, aby coś się zepsuło. Pewnie, nie świeci to u mnie non stop 24h, ale na mój użytek nie widzę sensu płacić 30zł za jedną lampę.

Ponadto znudziło mnie, wysłuchiwanie komentarzy od bardziej zaawansowanych modelarzy, że " na porządną makietę nie kupuje się szajsu, który nie ma nic wspólnego z polskimi klimatami."
Tutaj masz rację, jak ktoś robi "polską makietę" i trzyma się na 100% tego klimatu to te lampy nie przydadzą mu się, natomiast spore grono robi makiety dla siebie i jeżeli komuś nie przeszkadza "brak 100% autentyczności" to taki lampy są bardzo dobrym zamiennikiem.

Proponuję zakończyć dywagacje na temat lepszości lamp. ;) Temat śliski i może budzić niepożądane emocje. Nie zakłócajmy tutaj koledze Jego wątku ze sprzedażą. Każdy bierze sam odpowiedzialność za to co kupuje i sprzedaje.:)
Dokładnie. Tak samo jak z torami PIKO A-gleis, lokomotywa SU-16 czy wstawianie zwykłych fikcyjnych samochodów na makietę. Jednemu wystarczy a @Mafo nie ;)
Te lampy NIE SĄ konkurencją dla Omkii czy Kluby, one są tańszą opcją na posiadanie oświetlenia na swojej makiecie
 
Ostatnio edytowane: