• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lampy tylne w tendrzakach

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#1
Witam,
przeglądając zdjęcia parowozów bez tendra, nasunęło mi się takie pytanie.
Czemu w tendrzakach lampy tylne są na różnych wysokościach (np. w Tkt48, TKt3 czy Oko1)?
1280px-TKt_3-16_Chabowka_15.05.06_(3).jpg 37762 (1).jpg tkt48-99.jpg
Zastanawiam się, czy tym modelu Fleischmanna mogę małe reflektory zamienić na te PKP po 1968, ale zamontować je w tym samym miejscu co oryginalne?
Fleischamm_984077_14.jpg
Zdjęcia poglądowe znalezione w sieci, mam nadzieje że nikomu to nie przeszkadza.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#2
Witam,
przeglądając zdjęcia parowozów bez tendra, nasunęło mi się takie pytanie.
Czemu w tendrzakach lampy tylne są na różnych wysokościach (np. w Tkt48, TKt3 czy Oko1)?
Wydaje mi się , że takie usytuowanie lamp (TKt3,Oko1) było podyktowane chyba ze względu na drzwiczki tylnych schowków.
Jeżeli chodzi o TKt48 takie mocowanie lamp zostało już zaprojektowane w dokumentacji do produkcji (chyba(n)).
O ile dwa wcześniej wymienione parowozy były przejęte przez PKP, i zostały wymienione lampy z małych na duże różnie też bywało z tym ,ponieważ robiono to w różnych warsztatach,a konkretnych wytycznych chyba nie było, więc stąd różne wysokości montowania tychże.
Zastanawiam się, czy tym modelu Fleischmanna mogę małe reflektory zamienić na te PKP po 1968, ale zamontować je w tym samym miejscu co oryginalne?
Jeżeli kolega chce zrobić sobie konwersję na parowóz typowo polski- to zazwyczaj jest taka zasada,że odwzorowuje się konkretny parowóz (numer).
Może warto poszukać zdjęć takie właśnie numeru i zobaczyć jak w oryginale były zamocowane tylne lampy.
Ja osobiście na żadnym zdjęciu nie widziałem lamp nowego typu montowanych tak nisko (tak jak to jest na modelu Oko1-15), wszystkie były zawieszone wyżej na tylnej ścianie skrzyni węglowej.
Pozdrawiam
Zbigniew
 
OP
OP
adi

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#3
Fotografii Oko1 jest bardzo mało. Co jakiś czas nowe zdjęcie zostaje wyłowione z sieci i dzięki temu możemy je oglądać. I z tą konwersacją jest problem by odwzorować konkretny, jeden z numerów (1-29).
Dzięki Zbyszku za odpowiedz.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#4
Kolego adi to może zrobić model z numerem 3 , który stoi w warszawskim muzeum:).
Masz go na miejscu i możesz sobie zrobić dokładną dokumentację zdjęciową;)
Pozdrawiam serdecznie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3

Podobne wątki