• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lampy peronowe Omkia

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#1
Zamawiam właśnie lampy peronowe omkia i moje pytanie jest: Jakie światło lepiej wygląda na peronie?
białe ciepłe czy białe zimne?
Pytanie może się wydawać śmieszne, ale dla kogoś kto NIGDY NIE WIDZIAŁ na żywo świecącej lampy oświetlającej peron, to odpowiedz nie jest oczywista. Peron będzie szary plastikowy Auhagena.
Ze zdjęć makiet wynika bardziej światło zimne, ale to WY macie doświadczenie. proszę o poradę
 

ziomus

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Ciepła barwa do opraw sodowych, zimna barwa do opraw rtęciowych lub jarzeniówek. Dzisiaj na większości peronów jest oświetlenie sodowe(barwa ciepła), pod zadaszeniami jarzeniowe. Coraz częściej są spotykane LEDy. Wszystko zależy od tego od tego który rok chcesz odwzorować, np dworzec zachodni na początku lat 90-tych był oświetlany światłem ,,białym - rtęciowym'' a teraz po wymianie opraw na latarniach są oświetlane światłem ciepłym wręcz pomarańczowym.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#3
Jakie światło lepiej wygląda na peronie?
Mnie bardziej podoba się barwa ciepła, ale tak jak kolega @ziomus napisał, wszystko zależy od nacisku odzwierciedlenia rzeczywistości.
Tutaj kolega @Arti55 wstawił zdjęcia swojej makiety na lampach OKIMA/OMAK z zimnym światłem (a przynajmniej tak wygląda na zdjęciach).

Barwa światła bardzo potrafi zmienić klimat makiety, więc warto to przemyśleć.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 10

Podobne wątki