• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Kolor lakieru do ST-44

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#1
Hmm, no to temat woda, bo to jaka farba zależy od umiejetnosci malowania.

Można pomalować mocno rozrzedzoną farbą Revell lub Humbrol, tylko, że te farby są podatne na ścieranie, co za tym idzie szkoda pracy jeśli model ma być użytkowany, a nie będzie stać w gablocie.

Co bardziej majętni i bardziej profesjonalni modelarze stosują farby Weinerta, ale tu pole do popisu zostawiam WM-Modelowi, on w tej kwestii wie więcej i jego należy pytać.

Można też stosować farby akrylowe w sprayu np. Motip, tyle że polecam kolory matowe lub półmatowe, broń Panie Boże połysk, bo model będzie wyglądał jak ten z dołączonego zdjęcia, wykonana konwersja na bazie Gutzolda przez jakiegoś profesjonalistę :roll:
Oczywiście malować należy na położony wcześniej podkład, najczęściej biały lub bezbarwny.
Koszt zamówionego koloru matowego lub półmatowego, to około 47-50 zł za 400 ml w sprayu.
Żeby nie było problemów z zamawianiem i doborem kolorów dołaczam link do palety kolorów RAL, ale należy pamiętać, że nasycenie kolorów zależy od monitora i na każdym mogą być jakieś tam różnice.

http://www.zaopatrzenie.net.pl/paleta_ral.php

Pozdrawiam - Maciek
 

Załączniki

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#3
No to ja juz pomijam fakt, że kolor zielony za jasny, ale połysk tego modelu mnie powalił.
Jak dobrze się przyglądniesz, to zauważysz wychodzący z lewej lampy wkład oświetlenia, taka maniana, za 250 zł, bo tyle kosztowała konwersja u osoby, która to robiła.
Ja na malowanie gagarków mam przygotowane RAL 6001 i 6002, przy czym ten drugi spokojnie starczy na SM42, natomiast 6001 oprócz gagarków nadaje sie na niektóre parowozy.

Pozdrawiam - Maciek
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 21
Tabor 2
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 10

Podobne wątki