• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Laik prosi o pomoc.

Piotr Pilarski

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na co dzień nie interesuję się modelarstwem kolejowym, jednakże jakiś czas temu, podczas sprzątania piwnicy znalazłem swoją starą kolejkę. Uprzejmie proszę o pomoc w ustaleniu dotyczących jej szczegółów, takich jak producent, czy model katalogowy.

Za czas jakiś postaram się wrzucić na forum zdjęcia owego taboru.

Do tej pory, poprzez wyszukiwarkę internetową, zdołałem odnaleźć kilka cennych informacji, których prawdziwości nie gwarantuję:

Zdaje się, że producentem kolejki jest firma TILLIG, zawiera ona:

- dwa wagony osobowe, trzyosiowe, zielone, z czarnym dachem i oznaczeniem DR
- wagon osobowy, identyczny jak powyższe, jednakże posiadający swego rodzaju 'budkę' na jednym ze swoich końców
- wagon towarowy, dwuosiowy, brązowy z szarym dachem, także z 'budką'
- lokomotywę czarną z czerwonym 'podwoziem' z czterema osiami 'głównymi' i dwiema z mniejszymi 'kółkami', które mają jak się zdaje za zadanie nadawanie jej kierunku podczas jazdy. Uwaga na lokomotywie widnieje oznaczenie 86 460 - o ile to w ogóle istotne.

Z góry serdecznie dziękuję za każdy rodzaj pomocy. Z niecierpliwością oczekuję ewentualnych odpowiedzi.

EDIT:
Zapomniałem dodać, że skala kolejki to chyba TT.

Piotr.
 

Witek M.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2

Pharlap

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Witam serdecznie .
Na wstepie chciałem przeprosic jesli pisze nie w temacie ale ten wydał mi sie najodpowiedniejszy jak rowniez przeprosic za watek ktory był byc moze setki razy poruszany na tym Forum ale tam gdzie szukałem nie znalazłem odpowiedzi na moje BANALNE pytania a z braku czasu nie moge przejrzec wszystkich tematow.

Sprawa jest prosta : Gwiazdka = prezent .
Poniewaz mam ( nie wiem skad nawet ale jest nieuzywany) parowozik PIKO DB 98 003 postanowilismy z Zona dokupic jakies tory i zasilacz i wymarzony Mikołaj dla naszej 4letniej pociechy i z czasem jakos to rozbudowac.
Tematu bym nie podejmował gdyby nie nasz skromny budzet (kazdy grosz sie liczy przed koncem roku) a to kosztowna impreza .
I pytania :
1) czy zaproponowany nam przez sprzedawce zasilacz f-my mehano (ok70pln) i tory , proste kołko z typowych zestawow startowych (ok 50pln) posmiga troche i czy bedzie mozna cos dokupic w przyszłosci . Innymi słowy czy PIKO jest kompatybilne z Mehano i Rocco (mowili nam o przeksciowkach ale nie ufam sklepikarzom ;-) )

2) Czy lepiej dolozyc te pare złotych i kupic zasilacz i tory PIKO za ktore zapłace ok 170pln (zdaje sobie sprawe ze zestaw startowy z tym parowozem co mam kosztuje niewiele drozej bo ok 220pln ale jak pisałem "kazdy grosz..." ) majac na uwadze jakas rozbudowe.

3) Czy majac tylko taki parowozik na poczatek nie "olac" tematu , dozbierac troche grosza i kupic cos na dzien dziecka a na teraz wymyslic cos innego ? / ta ostatnia wersja troche extremalna bo moj synek juz pisał do Mikołaja o kolejke /

Liczac na Wasza pomoc i wyrozumiałosc chciałem jeszcze dodac ze zakupu musze dokonac najpozniej w piatek
Pozdrawiam Pharlap_niezdecydowany_ojciec
 

Pharlap

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
dzieki Szelmek , fajna propozycja (tanio i dosłownie pod nosem mam ich sklep ;-) ) ale to jast własnie moje pytanie : czy to Mehano mozna jakos rozbudowac pozniej czy to taka jednorazowka troche ? ;-)
 

Pharlap

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
I zycie stało sie prostsze ;-)
grunt to zapytac fachowcow ;-)
dzieki serdeczne , mam nadzieje ze maja ten zestawik na sklepie .
pozdrawiam ucieszony_Pharlap ;-)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#6
szelmek napisał(a):
Ta lokomotywka jest jedną z ulubionych moich dzieciaków.
Ta lokomotywka, to czołg normalnie, miałem ją trzydzieści lat temu i była niezniszczalna, a jakie wzniesienia bezawaryjnie pokonywała :!: . Jeżeli wykonanie obecne jest takie same to zdecydowanie polecam.
 

Pharlap

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
szelmek napisał(a):
Co do lokomotyw i wagonów to na tych torach pojedzie wszytko Piko, Roco, Lima i co sobie zamarzysz.
a jesli chodzi o łaczenie samych lokomotyw i wagonow to jak sprawa wyglada jesli bylibyscie jeszcze tak uprzejmi '-) tzn jesli mam lokomotywe np mehano a wagon piko lub odwrotnie to tez nie ma problemu ?
jeszcze raz wybaczcie ze pytam o banały ale dla mnie to totalnie czarna magia a nie sposob sie wszystkiego na szybko w necie doszukac .
 

kondek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
z łączeniem też nie ma problemów, a z tego co wiem to można bardzo niewielkim kosztem również wymieniać sprzęgi, najważniejsze by kupować wagoniki w jednej skali ;)