• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny L45H Bemo (informacja z AMC Wrocław)

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
Niestety nie załapałem się na ten model, ale raczej wcześniej czy później zrobią kolejne numery z tymi ryflami a przynajmniej mam taką nadzieję.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
Też słyszałem, że wyprzedały się w PL i DE.
Postawiłem swoją na tory: W analogu, przy pomocy FZ1 rusza płynnie, "liczy podkłady", prędkość maksymalna wydaje się całkiem poprawna. Napęd pracuje cicho.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
Świetnie służy również do zasilania całego oświetlenia, rozjazdów i semaforów na naszej makiecie. Tak wiem, nie ten rozmiar, ale jak przeczytałem o FZ1 to nie mogłem się powstrzymać. Mój ezgemplarz dostałem na imieniny w 1968 roku i jest w ciągłym użyciu:)
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Nie posiadam poprzednich modeli Lxd-2 od BEMO, ale porównując zdjęcia z poprzednimi wypustami - wydaje mi się że jakość wzrosła.
Eeee tam, wzrosła.... wydaje ci się bo cieszysz się z zakupu :) ...
Odbiór psuje nieco brak podwinięcia ramy przy stopniach i szerokie zamiast wąskich drzwi na czołach, ale z informacji które uzyskałem był to niezbędny kompromis.
Szczerze... gdybyś tego nie napisał to chyba bym nawet nie zauważył - ale rzeczywiście - na modelu są szersze niż na oryginale w tym wydaniu.
 
Ostatnio edytowane:

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
Odbiór psuje nieco (...) szerokie zamiast wąskich drzwi na czołach, ale z informacji które uzyskałem był to niezbędny kompromis.
Czekam na wersję w fabrycznym, wiśniowym malowaniu :)
Koszt nowej formy na wersję z wąskimi drzwiami był na tyle ogromny, że inwestor zdecydował się na taki kompromis. Chyba słusznie, skoro cały nakład i tak rozszedł się praktycznie natychmiast.
 
Reakcje
2.464 79 2
Pocieszne jest to ze zwieksza się grono osób zbierających wąskie tory. Miejmy nadzieję że Bemo zwiększy nakład bo ten ostatni wypust trzeba przyznać że jest bardzo skromny jesli chodzi o ilość. Niemniej jest jeszcze kwestia tu poruszana a mianowicie wagony. W zasadzie coś tam jest ale stworzyć z tego realny skład jest raczej nie możliwy. Dobrze ze kolega z forum wzmocnił składy wagonami 1Aw bo inaczej była by po prostu posucha.
 
Reakcje
2.464 79 2
Andrzeju niestety twoja wykładnia ma nijak do tego co napisałem. Napisałem to ironicznie ponieważ uważam iz wieksza grupa osób które nabyła model kupiła je w celach gablotowych tudzież niektórzy w celach handlowych. Moglem napisać zadowalające jednak pocieszne bardziej tu pasuje.
 

Karas

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
Witam kolegów.
Nie chwaląc się tylko że posiadam to chciałem pokazać nowy wypust BEMO o którym mowa powyżej: Lxd2-243. Myślę że zdjęcia pomogą niektórym przybliżyć lub oddalić decyzję o zakupie. Nie posiadam poprzednich modeli Lxd-2 od BEMO, ale porównując zdjęcia z poprzednimi wypustami - wydaje mi się że jakość wzrosła. Model bardzo ładny, rzeczywiście ryfle i wyraźne kształty żaluzji sprawiają bardzo dobre wrażenie (na mnie) - ale oceniajcie sami. Ciekawostką dla mnie jest fakt że BEMO naniosło oznaczenia typu i numeru serii w formie tampodruku, ale dołożyło bardzo ładne przestrzenne tabliczki - wyglądają jak fototrawione, nie wyjąłem ich jeszcze z woreczka, za chwilę sprawdzę co to za tworzywo. Czcionka na tabliczkach wydaje się lepiej zbliżona do oryginału niż te oznaczenia tampodruku. Dat rewizji nie ma - tak jak się spodziewałem, jest to wg publikowanych tu informacji zgodne z oryginałem
Zdjęcia robiłem z lampą i bez - różne oświetlenie daje różne efekty.
Witajcie
Mam pytanie. Mój model dotarł bez uchwytów manewrowego tych małych przy stopniach (tak jak na zdjęciach). Nie ma ich też w woreczkach z częściami - czy to celowe czy mam pecha? Są za to 2 anteny radiotelefonu. Pozdrawiam Wszystkich miłośników wąskiego toru :)
 
S

Sebastian

Gość
Witajcie
Mam pytanie. Mój model dotarł bez uchwytów manewrowego tych małych przy stopniach (tak jak na zdjęciach). Nie ma ich też w woreczkach z częściami - czy to celowe czy mam pecha? Są za to 2 anteny radiotelefonu. Pozdrawiam Wszystkich miłośników wąskiego toru :)
Nikt nie dostał tych małych uchwytów, bo ich w przypadku tej lokomotywy i innych z ryflowaną budą nie powinno być.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Pozwoliłem sobie zestawić pod kątem porównania zdjęcia modeli trzech moich ulubionych lokomotyw Lxd2 (BEMO)- 243, 280, 324.
Co tu dużo pisać, najnowsza 243 podoba mi się najbardziej. Przepiękna...

3xLxd2_Easy-Resize.com.jpg


Wspomnianą Lxd2-243 miałem okazję zobaczyć po raz ostatni w sierpniu 2016 w Mławie:
Mława_VIII.16 059_Easy-Resize.com.jpg
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.102 153 19
Tomku, nieszane mam uczucia po Twoim poście.
Zgadzam się , ze najnowsza jest jednak zupełnie inna z tymi ryflami, mocno na plus.
Ale ostatnie zdjęcie, wielka szkoda.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 1
Wąskotorówka 15
Z
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 2

Podobne wątki