• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny L45H Bemo (informacja z AMC Wrocław)

Reakcje
4.111 416 99
Lxd2-280 Bemo. Opakowanie większe niż w przypadku pierwszych egzemplarzy. Wewnątrz zamiast styropianu (poprzednio) mamy piankę. Kilka fotek:

IMG_20171007_115352.jpg
IMG_20171007_120011.jpg


IMG_20171006_204636_1024x575.jpg

IMG_20171006_204448_1024x575.jpg

Jakość zdjęć komórkowa, ale coś tam widać. Rewizja jak na fotce oryginału którą wrzucałem wcześniej: 24.4.75 - epoka IVb.Modelu jeszcze nie uzbroiłem w elementy doklejane osobno. Wszystko w opakowaniu.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ciężko przewidzieć. Wydaje mi się, że wszystko zależy od popytu aktualnej oferty. Jak się okaże że rynek się nasyci to można mieć wątpliwości. Jak nie, to być może wydadzą kolejne numery.
W sumie już kilka edycji było.
Strzelam jednak, że popyt jeszcze jest. Może to zbyt uogólnione, ale opieram to stwierdzenie o fakt, że jedną która mi mniej pasowała niż ta (280) wystawiłem na alledrogo za cenę za jaką kupiłem i sprzedała się tego samego dnia co mnie wręcz zdziwiło, że tak szybko. To popyt chyba jakiś na to jeszcze jest... Za uzyskaną kasę kupiłem właśnie ten egzemplarz (280). Oczywiście życzę nam jak najwięcej modeli :) Ja już na ten przykład jestem na spełniony bo mam takie jakie chciałem - jedna z płaskimi drzwiami przedziału maszynowego, druga z wytłoczeniami na tych drzwiczkach.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
4.111 416 99
Witam,
ostatnio zainteresowałem się koleją wąskotorową w Polsce i byłbym zainteresowany tym modelem:
http://www.swiatmodeli.com/h0e-lxd2-243-1020-983-epiv-p-9629.html
Tylko nie wiem czy nie obudziłem się za późno i czy już nie jest wyprzedany.
Musisz być czujny. Dopiero ma wejść na półki ... i pewnie szybko wyjdzie...
Wyróżniał się będzie tym, że akurat ten numer miał ryfle na budce maszynisty, co ma być odtworzone w modelu. W tej wersji BEMO jeszcze nie wydało modelu w barwach PKP.

TEN egzemplarz ma być.

Ciekawe czy przydział w modelu będzie Nowy Dwór Gdański, czy może Mława.... ?

Pytam dlatego bo nabyłbym go kosztem kilku "rarytasów PKP" w skali H0 i nie wiem co robić..
Weź na raty (kredyt). Szkoda wyprzedawać 'fajne' z kolekcji.
 
Ostatnio edytowane:

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
Ciekawe czy przydział w modelu będzie Nowy Dwór Gdański, czy może Mława.... ?
Zgodnie z oryginałem nie będzie żadnego przydziału na lokomotywie, ale model będzie odzwierciadlał okres pracy na Żuławach.
Jeżeli miałby to być okres pobytu w Mławie, to model mógłby być bez silnika, bo oryginał nie przejechał tam ani jednego metra o własnych siłach :)
 

Lxd2-240

Aktywny użytkownik
Reakcje
210 18 4
Musisz być czujny. Dopiero ma wejść na półki ... i pewnie szybko wyjdzie...
Wyróżniał się będzie tym, że akurat ten numer miał ryfle na budce maszynisty, co ma być odtworzone w modelu. W tej wersji BEMO jeszcze nie wydało modelu w barwach PKP.

TEN egzemplarz ma być.

Ciekawe czy przydział w modelu będzie Nowy Dwór Gdański, czy może Mława.... ?


Weź na raty (kredyt). Szkoda wyprzedawać 'fajne' z kolekcji.
Kredytów się wystrzegam. Są ważniejsze rzeczy w zyciu. ;) Złożyłem zapytanie w Rybniku, zobaczymy jak sprawa wyglada.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
To raczej śmiało można kupować z założeniem, że model przedstawia egzemplarz z "Żuław".
Ja jestem ciekawy jednej rzeczy: na wszystkich znanych mi zdjęciach Lxd2-243 z czasów służby na Gdańskiej KD w schemacie malowania po naprawie rewizyjnej w Nowym Sączu (a taki właśnie schemat widzimy na zdjęciu przy zapowiedzi modelu) oryginał nie miał żadnych oznaczeń na bokach ostoi, ciekawe czy w modelu też tak będzie.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
Już w sprzedaży? Czy prototyp?

Odpowiadam sam sobie, bo właśnie zrobiłem przelew:
Już w sprzedaży :)
 
Ostatnio edytowane:

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
278 8 1
Witam kolegów.
Nie chwaląc się tylko że posiadam to chciałem pokazać nowy wypust BEMO o którym mowa powyżej: Lxd2-243. Myślę że zdjęcia pomogą niektórym przybliżyć lub oddalić decyzję o zakupie. Nie posiadam poprzednich modeli Lxd-2 od BEMO, ale porównując zdjęcia z poprzednimi wypustami - wydaje mi się że jakość wzrosła. Model bardzo ładny, rzeczywiście ryfle i wyraźne kształty żaluzji sprawiają bardzo dobre wrażenie (na mnie) - ale oceniajcie sami. Ciekawostką dla mnie jest fakt że BEMO naniosło oznaczenia typu i numeru serii w formie tampodruku, ale dołożyło bardzo ładne przestrzenne tabliczki - wyglądają jak fototrawione, nie wyjąłem ich jeszcze z woreczka, za chwilę sprawdzę co to za tworzywo. Czcionka na tabliczkach wydaje się lepiej zbliżona do oryginału niż te oznaczenia tampodruku. Dat rewizji nie ma - tak jak się spodziewałem, jest to wg publikowanych tu informacji zgodne z oryginałem
Zdjęcia robiłem z lampą i bez - różne oświetlenie daje różne efekty.
 

Załączniki

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
Potwierdzam, model bardzo ładny. Odbiór psuje nieco brak podwinięcia ramy przy stopniach i szerokie zamiast wąskich drzwi na czołach, ale z informacji które uzyskałem był to niezbędny kompromis.

Czekam na wersję w fabrycznym, wiśniowym malowaniu :)
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
278 8 1
Jest info na FB Lokomotyw Poznań że na koniec miesiąca ma być druga partia na którą można się zapisać - info z 14go listopada. Trzeba próbować.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 1
Wąskotorówka 15
Z
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 2

Podobne wątki