• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny L45H Bemo (informacja z AMC Wrocław)

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Sprawdziłem właśnie swój model, faktycznie - na modelu nie ma zamontowanych owiewek. Ale są za to w woreczku z częściami do zamontowania. Są razem z poręczami do czołownic.
 
Reakcje
2.474 79 2
Michale, Koledzy dzięki za te informacje. Może nie odbiegnę zbyt daleko od wątku Lxd2-299 jeśli zapytam, czy podczas planowego ruchu pociągów osobowych na kolejce piotrkowskiej eksploatowano również wagony typu 3Aw? Czy był to wyłącznie epizod z lat po zamknięciu ruchu osobowego jak i towarowego. Sam, z roku 1985 zapamiętałem wyłącznie wagony 1Aw. Dzięki za informację.
Były Michale eksploatowane :)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Panowie mam pytanie bo jeśli chodzi o wąski tor to cienki jestem.(n) Dotarł do mnie pierwszy model Lxd2 i pojawił się mały problem. Chodzi mi dokładnie o Lxd2-251, w którym mam trochę części do montażu. Przewody, szybki i poręcze wiem gdzie zamontować, ale w woreczku mam jeszcze czarną chyba antenę i dwa jakby "grzybki". Wyższy i niższy, coś jakby jakaś gwizdawka. Kompletnie nie wiem gdzie i czy to montować w tym egzemplarzu?
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
W sklepie modelarskim Świat Modeli na dworcu w Rybniku widziałem przed dwoma tygodniami Lxd2, w polskim malowaniu. Nie zapamiętałem ceny, ale to było BEMO.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
I właśnie z tego powodu robię sobie moje modeliki sam. Choć nie odwzorowują rzeczywistości w stopniu takim, jak modele uznanych firm czy biegłych w różnych technologiach Kolegów modelarzy i są bardziej wyrobami modelo-podobnymi, to mam klimacik i atmosferę tych miejsc i sytuacji, a świadomość istnienia lub nie pod pudłem wagonu odwzorowanych przewodów hamulcowych lub sęków w deskach burt nie jest mi do niczego nie potrzebna. Odczuwam frajdę, gdy zrobię jakiś detal, który jeszcze bardziej przybliża mój wagonik czy tez lokomotywkę do pierwowzoru, dla tego rozumiem w pełni również modelarzy-szczególarzy. Wyznaję jednak zasadę, że "każdemu według jego potrzeb". Ważne, żeby mieć z tej roboty radochę. Jeden za wyczyn życia uważa wejścia na Czantorię, a inny na Rysy.
Podejrzewam, że i na mnie przyjdzie moment, że szarpnę się na "Rumuna", ale myślę, że będzie to coś od braci Węgrów, co w miarę swoich umiejętności spolszczę i "ześlązaczę". Na razie, chodzi mi po głowie przeróbka BR 56 w H0 z trzyosiowym tendrem na Px 49 Sava. Fajna maszyna. W tym przypadku, z racji wymiarów podwozia BR 56 i tendra, lok nie będzie w żaden sposób modelem Savy, a jedynie będzie go przypominał. Piszę "go" bo Sava to imię prawosławnego serbskiego świętego i rzeki, wpadającej w Belgradzie do Dunaju. Te parowozy były produkowane dla śp. Jugosławii i nazwa ich z tą Sawą od Warsa ma tyle wspólnego, co moje modeliki z rzeczywistością.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Ale BEMO robi je w wielkości H0e, a mnie interesuje 0e. Jest jeszcze Hanke Modellbau. A jeśli i to źródło zawiedzie, to nie będzie Rumuna i też sie świat nie zawali.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Odebrałem już swoją Lxd2-299. W moim odbiorze model wykonany starannie, bez żadnych niedoróbek. Przy zasilaniu analogowym jeździ bardzo płynnie i cicho. Faktycznie owiewki nie są zamontowane fabrycznie do kabiny ale to drobiazg. Tu ukłon w stronę zaprzyjaźnionego sklepu w Poznaniu - jak zawsze terminowo i porządnie, a także dla Mateusza za sprzęgi orczykowe, które bardzo urealniają tę ładną lokomotywę. Do składu towarowego relacji Piotrków Tryb. - Sulejów brakuje mi jeszcze dwóch dwuosiowych normalnotorowych wapniarek budowy polskiej albo zbliżonych. Przy okazji piotrkowskiego składu transporterowego zapytuję o modele fabryczne (ROCO/PIKO/FLEISCHMANN?) takich wapniarek.
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.474 79 2
Michale w tych barwach 299 w Piotrkowie nie jeździła , była czerwona tak że skład o którym piszesz nie będzie realny jeśli do tego dążysz. Lokomotywę z PT zabrano w 1993roku do Mławy i tam bodajże została przemalowana na zielono.
 
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Tego nie wiedziałem - dzięki za informację. Przypuszczałem, że w takich barwach pracowała jeszcze przy pociągach planowych. Zielona była również Lxd2-308 (pytanie, czy w takich barwach pracowała planowo?). Trzydzieści dwa lata temu podczas mojego spotkania z kolejką piotrkowską pociąg prowadziła czerwona lokomotywa.
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.474 79 2
Tak 308 pracowała planowo. Ogólnie rumunów przez PT jednak trochę się przewinęło :) o ile się nie mylę to 7 sztuk. Wspomniana 299 jest prawdopodobnie uwidoczniona na zdjęciu z transporterami w książce Krzyśka Hermana Kolej Wąskotorowa Piotrków -Sulejów strona 47.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
Michale w tych barwach 299 w Piotrkowie nie jeździła , była czerwona tak że skład o którym piszesz nie będzie realny jeśli do tego dążysz. Lokomotywę z PT zabrano w 1993roku do Mławy i tam bodajże została przemalowana na zielono.
Skąd takie informacje?
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.474 79 2
Od osoby która czynnie pracowała na kolejce prawie do jej likwidacji co więcej prowadziła rumuny i serwisowała je tak że wiadomość 100% pewna :) Przydział i num lokomotywy się zgadza jak najbardziej tyle że w tych kolorach w PT już nie jeździła.
 
Ostatnio edytowane:

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
Chyba wiem o kim myślisz. Ja jednak radziłbym tu daleko idącą ostrożność i nie przyjmował tej relacji za 100% pewną. Na relacje tzw. starych kolejarzy warto brać poprawkę. Zwłaszcza w tym przypadku. Mi z kolei w Piotrkowie mówiono, że 299 została tak pomalowana podczas naprawy głównej w Dębicy . Tylko gdzie tam miano by niby ją naprawiać, jak nie było żadnego ZNTK. Lxd2-308 i 299 są pomalowane niemal identycznie, bardzo wątpliwe, aby jedna była malowana w Piotrkowie, a druga w Mławie.
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.474 79 2
H.Ś. w skrócie. Tu akurat nie ma pomyłki ;).Odbiegająca kolorem była tylko 308. Reszta rumunów różniła się tylko pasami i numerami. Z tego co ja wiem 299 po wysłaniu z PT miała trafić do naprawy głównej a chyba skończyło się na malowaniu tylko i została dawcą części.Ale to nie potwierdzone info. Co do malowania 308 najprawdopodobniej odbyło się to w Nowym Sączu ale na pewno nie w PT!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 1
Wąskotorówka 15
Z
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 2

Podobne wątki