• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kupno czy budowa dioramy

Reakcje
17 0 0
#1
Witam . Mam pewnien dylemat mam do przeznaczenia 1 000 zł na budowę / kupno diormay . Jako że nie nigdy nie zajmowałem się budową makiet itp boje się że zrobię bubla i pieniądze będą zmarnowane .Co byście doradzili kupno czy budowę?
Wiem że niektórzy robią dioramy na zamówienie i mam pytanie za 1 000 zł na co mógłbym liczyć ? Jaka wielkość itp
 
Ostatnio edytowane:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#2
2 sugestie.
1. Budowa samodzielna przyniesie Ci satysfakcje której kupno nie da. ( sam za określoną kwotę zbudujesz o wiele więcej niż otrzymasz na dioramie pod zamówienie)
2. Jak już musisz zamawiać to nie mów z góry ile masz kasy i co za to dostaniesz. Mów co chcesz i ile możesz zapłacić.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#5
Wiem że niektórzy robią dioramy na zamówienie i mam pytanie za 1 000 zł na co mógłbym liczyć ?
Na niewiele. Góra coś o rozmiarach np. 40 x 80 cm , na której jest głównie (oprócz toru) roślinność niska i średnia. Wszelkie dodatki to dodatkowa praca i koszty (np, oświetlone słupy). Może jeszcze jakieś kilka drzewek by ktoś dał w tych ramach cenowych (do 1000zł). Cena takich roślinnych materiałów może nie jest jakaś strasznie kosmiczna ale nakład pracy i wygląd (dobór materiałów - roślinności, kolorystyki, jej umiejscowienie) się liczy głównie. Zresztą nawet gdybyś chciał jakąś chałupę czy most - to ceny są różne, nawet od 50 - do 2000/3000 zł. Tak tak... takie są rozpiętości cenowe modeli. Podobnie jak SM42 PIKO za 450zł i SM42 Tololoko za 3000zł czy semafory KLUBA w cenie np 150zł za sztukę i semafory HULACKI 20zł sztukę.... Są tanie firmy robiące modele wielkoseryjnie (Auchagen np.) ale i niższej jakości, bez wnętrz, oświetlenia - jak i droższe, małonakładowe, ręcznie robione, wycmokane z wnętrzami, filigranowymi szczegółami (np. budowle Stangel, czy mosty Irnari)... tak więc wszystko zależy od tego co ma być na tej dioramie, i jaka jakość wykonania. Mistrzowie w tej dziedzinie zwykle liczą sobie więcej ale wówczas można liczyć na bardzo realistyczny wygląd.

Zrobisz jak uważasz, ale może warto jednak pomyśleć, że:
2 sugestie.
1. Budowa samodzielna przyniesie Ci satysfakcje której kupno nie da. ( sam za określoną kwotę zbudujesz o wiele więcej niż otrzymasz na dioramie pod zamówienie)
 
Ostatnio edytowane:

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#6
Za góra 200 stówki, jak masz łeb na karku, jaja w spodniach i potrafisz czytać ze zrozumieniem, a podstawy wyniesione z zajęć ZPT gdzieś tam jeszcze z tyłu głowy Ci się kołaczą, zrobisz swoją pierwszą małą dioramę. Zajmie Ci to sporo (powiedzmy 2 mc) czasu ale pobawisz się, może znajdziesz swoją nowa pasję. Jak się nie uda zostanie Ci 800 na porządną choć nie dużą dioramę od np Daniela. Tak czy siak będziesz miał swoje i trochę więcej wiedzy w głowie.
 
Ostatnio edytowane:

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#10
Nie tak dawno na Allegro wystawiona byla stacja Natalkow. Tylko pusty portfel uniemożliwił mi jej kupienie. Cena wywoławcza wynosiła 700. Była piękna.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#14

Podobne wątki