• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

kupię diody SMD białe ciepłobiałe z przylutowanymi kabelkami

OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#42
Chciałbym zakomunikować, iż zakończyłem interes z kolegą KKL, który uznać mogę za jak najbardziej udany.
Kontakt mailowy bardzo szybki, obszerny i rzeczowy. Wszystko bez sporów, w pełnym zrozumieniu rzeczy. Jasno ukazane kolejne etapy interesu. Wykonanie bardzo dobre i szybkie. Wszystko bez najmniejszych problemów. Polecam KKL w interesach innym, bo to przykładny kontrahent.
Za to KKL może śmiało zarzucić mnie opóźnione nie raz odpowiedzi na wiadomości, gdyż nie raz musiał długo na nie czekać, a jednocześnie i z robotą.

Same reflektory KKL tutaj ukazał, więc wszyscy widzą o co chodzi i jak to wygląda. I pomimo podania wymiarów, nie uzmysławia to do końca ich maleńkości. A są naprawdę maciupeńkie. Ale dobrze wykonane i ładne.

Dziękuję KKL.
 

KKL

Użytkownik
Reakcje
74 0 0
#43
:D Dzięki CoCu za te słowa i za uznanie. Mi również miło jest z Tobą współpracować. Konkretny i rzeczowy kontak, jasne założenia i oczekiwania to jest to! Co do poślizgów czasowych, to mogę powiedzieć, że nie było najgorzej. W tej branży, tj. w naszym hobby, to jakby czas płynie trochę innaczej. Jeżeli dobrze pamiętam, to któryś z kolegów z naszego forum napisał kiedyś coś w tym stylu, że w tym hobby niektórzy ludzie przez dwa lata decydują się zanim w coś zainwestują. :D Wobec tego te małe poślizgi to pikusiowaty pikuś. ;)

Co do samych reflektorków, to nieskromnie dodam, że też mi się one podobają. Tak się złożyło, że niechcący zmobilizowałeś mnie do wykonania całkiem nowej i całkiem fajnej rzeczy. Sporo się przy tym nauczyłem. Może to się jeszcze przyda komuś w przyszłości.

Tak więc cieszę się z tego wszystkiego.

Z ciekawością będę też czekał na moment, w którym pochwalisz się swoją lokomtywą wąskotorową z wbudowanymi reflektorkami (moimi oczywiście).

PS.
Gdzieś w początkowych postach tego wątku obiecałem martiemu, że wrzucę tu jeszcze warsztat. Myślałem wtedy o jakimś foto-story. Jednakże te maleństwa są tak małe, że robiąc coś przy nich wszystko zasłania się palcami, więc z foto podczas obróbki wyszły nici. No i przy robocie brakuje jeszcze co najmniej trzeciej ręki, która by robiła w tym czasie zdjęcia. Postaram się może coś jeszcze tu napisać, ale muszę mieć trochę czasu i wenę, co by tego za bardzo nie zagmatwać. ;)
 
Reakcje
0 0 0
#44
Czy wie ktoś gdzie można kupić w jednym sklepie :
1. kilka sztuk białych zimnych diod SMD 0402
2.takie cieniutkie izolowane przewody do tych diod?
robię oświetlenie w samochodach H0
 

KKL

Użytkownik
Reakcje
74 0 0
#45
Wpisz w google: "ledbaron ebay".

LedBaron to sprawdzony niemiecki sprzedawca, który na eBay-u od lat sprzedaje przygotowywane przez siebie LEDy z przylutowanymi drucikami. Sam kiedyś od niego kupowałem dla siebie i dla kolegów z forum.

Link do jego sklepu na eBay-u: http://stores.ebay.pl/ledbaron

Przykładowo między innymi ma coś takiego:

10x SMD LED 0401 PUR WEISS Cu-Draht 0,1mm 35cm XL wit copper wire long version

lub

30x SMD LED 0402 EXTRAFLACH 0,2mm PUR WEISS Cu-Draht pure white +copper wire wit

I dla zachęty obrazek z ww. aukcji:



Swoja drogą to lutowanie tych najmniejszych LEDów wymaga odpowiednich narzędzi, "trochę" praktyki i pewnej ręki. Myślę, że lepiej kupić te pchełki z już przylutowanymi drucikami. ;)
 

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#48
Karol jak ta pęseta wygląda ? czy możesz podać jakiś lin do takiej pęsety? Czasami też mam problemy z lutowaniem tych małych dupreli:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 25
Elektryka 18
Elektryka 5
Elektryka 43
Elektryka 34

Podobne wątki