• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kultowe Auta PRL-u - metin92

OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
ZIŁ MMZ 555 - 1:43 Avto Istoria
Model jest konwersją wywrotki marki ZIŁ, wyprodukowanej przez firmę Avto Istoria.
Elementy, które zostały przemalowane to wnętrze, przedni zderzak, koła, kiper, oraz tylne nadkola.

Obraz 027.jpg
Obraz 028.jpg
Obraz 022.jpg
Obraz 029.jpg
Obraz 025.jpg

 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#3
Ciekawy. Jedynie te żółte lusterka mi nie pasują. Tu przydałyby się zwykłe srebrne.
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ciekawy. Jedynie te żółte lusterka mi nie pasują. Tu przydałyby się zwykłe srebrne.
Myślałem nad tym żeby je przemalować, ale uznałem, że w takim przypadku żółty przód nie pasowałby zupełnie do niczego, dlatego lusterka również zostały żółte, tak aby był drugi element kolorystycznie pasujący do przedniej części modelu. Poza tym zwróć uwagę, że owe lusterka są w znacznie bledszym kolorze niż przód modelu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#5
Myślałem nad tym żeby je przemalować, ale uznałem, że w takim przypadku żółty przód nie pasowałby zupełnie do niczego, dlatego lusterka również zostały żółte, tak aby był drugi element kolorystycznie pasujący do przedniej części modelu. Poza tym zwróć uwagę, że owe lusterka są w znacznie bledszym kolorze niż przód modelu.
Rozumiem Cię dobrze. Każdy z nas ma swoją koncepcję co do przeróbek modelu i tak trzeba. Jak Tobie się podoba, to najważniejsze. Ja przemalowałbym je na srebrno. Ale przecież modele nie mogą być takie same, bo będą nudne. Tak trzymaj.(y)
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Robur LD 3001 - 1:43 KAP
Model jest konwersją ciężarówki Robur dostępnej w jednym z numerów KAP-u.
Elementy, które zostały przemalowane to wnętrze, dach, platforma, plandeka, tłumik, oraz koła.


Obraz 099.jpg
Obraz 102.jpg
Obraz 100.jpg
Obraz 101.jpg
Obraz 103.jpg
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#8
Świetny Ził .miałem kiedyś takiego w kolekcji wyprodukowanego przez dawne CCCP:) Roburek także mi się podoba (y)
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Star 20 - 1:43 KAP
Model jest konwersją ciężarówki Star dostępnej w jednym z wydań specjalnych KAP-u.
Elementy, które zostały przemalowane to wnętrze, platforma, oraz koła.


Obraz 083.jpg
Obraz 086.jpg
Obraz 084.jpg
Obraz 085.jpg
Obraz 087.jpg
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Star 20 - 1:43 KAP
Model jest konwersją ciężarówki Star dostępnej w jednym z wydań specjalnych KAP-u.
Elementy, które zostały przemalowane to wnętrze, platforma, tylne nadkola, oraz koła.


Obraz 011.jpg
Obraz 014.jpg
Obraz 012.jpg
Obraz 013.jpg
Obraz 015.jpg
Obraz 016.jpg
Obraz 017.jpg
Obraz 018.jpg
Obraz 019.jpg
Obraz 020.jpg
 
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
#11
Jelcz 315M + Autosan D83 - 1:43 Atlas
Ciężarówka Jelcz 315M jest konwersją modelu firmy Atlas, w którym zostały przemalowane koła.
Przyczepa Autosan D83 jest własnoręcznie wykonaną konwersją na bazie ciężarówki Jelcz 315M.


Obraz 026.jpg
Obraz 032.jpg
Obraz 028.jpg
Obraz 030.jpg
Obraz 033.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#13
Bardzo fajnie wygląda ten Jelcz, a przeróbka świetna. Gratuluję. Przydałoby się jeszcze założyć blachy na Jelcza, skoro są na przyczepie.:podstepny:
 
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
#14
Bardzo fajnie wygląda ten Jelcz, a przeróbka świetna. Gratuluję. Przydałoby się jeszcze założyć blachy na Jelcza, skoro są na przyczepie.:podstepny:
mafo,
Oczywiście planuję zrobić w Jelczu 315M tablice rejestracyjne, ale na tę chwilę brakło mi czasu żeby je wykonać, dlatego dodałem zdjęcia takiego jak jest, bo ich brak praktycznie nie ma wpływu na ogólną prezencję modelu :)
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Lublin 51 - 1:43 KAP
Model jest konwersją ciężarówki Lublin, dostępnej w jednym z numerów KAP-u.
Elementy, które zostały przemalowane to koła, oraz plandeka.


Obraz 038.jpg
Obraz 041.jpg
Obraz 039.jpg
Obraz 040.jpg
Obraz 042.jpg