• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Tak wkradł się błąd w moim wpisie, ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło, powinno być Namysłów nie Nałęczów, zupełnie nie wiem czemu pomyliłem te dwie stacje mając w ręku album ze zdjęciami i prawidłowym podpisem, wnioski, nie ma co publikować zdjęć bo większość z Was przyznaje oceny mechanicznie nie skupiając się na zawartości wpisu, czyż nie, ja jestem gapa ale Wy także.
Przepraszam za zamieszanie, więcej się nie powtórzy.
 
Reakcje
3.342 16 0
bo większość z Was przyznaje oceny mechanicznie nie skupiając się na zawartości wpisu, czyż nie
...a nie, :LOL: bo ja dokładnie czytam, co kto napisze (jeżeli zainteresuję się wpisem), jednak przyznam się, nie znam na pamięć wyglądu wszystkich stacji :), więc nie wiem (a właściwie nie wiedziałem, ale sprawdziłem, a ha), że w Namysłowie są takie zadaszenia peronów, a w Nałęczowie tylko wiaty nad ławeczkami (niestety nie byłem na obydwu stacjach)... a ocenę "doceniam" dałem za to, bo fotografia ma bardzo fajny klimat, zdjęcie zrobione niemal z krawędzi peronu, spod zadaszenia, które dominuje po prawej stronie i nadaje ten "klimacik".

Po za tym, ten człowiek w czerwonej kurtce, z wyciągniętą ręką wskazującą na EN57 tak mi się wyobraził, że mówi "ooo, tu cuś jedzie", na co ten drugi, stojący za nim, odpowiedział "to jest pociąg, pociąg na miarę naszych możliwości" więc skojarzenie te ("Miś"), wprowadziło mnie w dobry humor - więc jak mam nie docenić tego. Zauważ też, że człowiek stojący po prawej, na tym samym peronie co Ty, jakoś podejrzanie Cię obserwuje (SOK w cywilu ?, a może Miłośnik Kolei, starej daty, zastanawiający się "k... jak można fotografować "Kibel") ;).

Zauważ też, że Nałęczów i Namysłów to wbrew pozorom bardzo podobne stacje, obie zelektryfikowane, na obu można było w 2003 r. spotkać EN57, na obu, jeden peron jest wyspowy, a drugi, obok dworca, rozdzielony jest od wyspowego dwoma torami, na obu od peronu wyspowego w przeciwnym kierunku do dworca, jest kilka dalszych torów... a te zadaszenie, oj tam, oj tam, można przecież pomylić z wiatą ;) Tak więc proszę Cię "rozgrzesz" Nas z tego niedopatrzenia, i dalej publikuj swoje zdjęcia :) bo klimat początku XXI w. jest bliski mojemu sercu (z różnych powodów :LOL:).
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.726 102 1
bo większość z Was przyznaje oceny mechanicznie nie skupiając się na zawartości wpisu, czyż nie, ja jestem gapa ale Wy także.
Kurcze, widzę, że wszyscy dający "doceniam" zaczynają się usprawiedliwiać...:( To i ja coś napiszę. Tylko co:niepewny: To może tak: Nałęczów, Namysłów - nie byłem, nie widziałem, nie znam. A zdjęcie po prostu mi się podoba:)
 
Reakcje
3.342 16 0
Kurcze, widzę, że wszyscy dający "doceniam" zaczynają się usprawiedliwiać..
Skoro zostaliśmy wywołani do tablicy :)
Po za tym, bardziej chodzi, nie o usprawiedliwienie samego siebie (bo i przecież nie ma czego usprawiedliwiać), tylko o to, żeby Paweł "na serio" nie pomyślał o zaprzestaniu publikacji swoich zdjęć, skoro "naszły go" ;) takie myśli:
wnioski, nie ma co publikować zdjęć bo większość z Was przyznaje oceny mechanicznie
... i choć wiem, że to forma żartu ze strony Pawła, to myślę, że niekiedy warto napisać, uzasadnić, dlaczego doceniamy czyjś wpis, i że nie jest to "czynnością mechaniczną", tylko przemyślaną decyzją (przynajmniej tak to wygląda z mojej strony).
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
A ja myślę, że Paweł chce nas przestrzec przed pewną niebezpieczną plagą.

Natomiast wpisując się w trend samokrytyki, spieszę donieść, że skany zdjęć (powiększeń na papierze 9x13), które zapodałem kilka postów wyżej, są niskiej jakości. W celu poprawy, poszukuję dobrego serwisu skanującego negatywy, bo może jeszcze co nieco z nich wycisnę.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.509 33 3
Takie zdjęcie...
Zrobione aparatem cyfrowym, takim, na który mnie wówczas było stać. Naciskało się spust migawki - i już było gotowe zdjęcie, hmm cóż, w przypadku tego sprzętu z dość dużym opóźnieniem. Podwarszawskie Mysiadło, odcinek W-wa Jeziorki - Nowa Iwiczna, 2004 rok, pociąg jedzie w kierunku Piaseczna.

en57wawpia.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.412 71 3
Takie zdjęcie...
Zrobione aparatem cyfrowym, takim, na który mnie wówczas było stać. Naciskało się spust migawki - i już było gotowe zdjęcie, hmm cóż, w przypadku tego sprzętu z dość dużym opóźnieniem. Podwarszawskie Mysiadło, odcinek W-wa Jeziorki - Nowa Iwiczna, 2004 rok, pociąg jedzie w kierunku Piaseczna.

Zobacz załącznik 894203
I wtedy jeszcze była tam blokada pólsamoczynna z posterunkami odstępowymi, a nie jak teraz SBLka 4-stawna...

Pozdrawiam,...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki