• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
25. 03. 2006 r. Stacja Andrzejów, która dziś jest przystankiem w granicach miasta i nosi nazwę Łódź Andrzejów.
EN57-904 jako pociąg do Łodzi Fabrycznej, z dziwnym "kleksem" na czole. W tle widać jeszcze fragment elewacji budynku stacyjnego, który kilkanaście miesięcy później został wyburzony, podobnie jak zniknęły drzewa w jego otoczeniu.
2006_0325_132836.JPG
 

Filip7370

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 3 0

Załączniki

Ostatnio edytowane:

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Była przed chwilą jednostka z "gołębim guano" na czole o numerze 904, to tym razem w miarę czysta jednostka z numerem 903.
Chociaż konfiguracja tego EZT, nie pozostawia złudzeń co do tego, iż jest to "składak".
18. 08. 2005 r. EN57-903, wraz z inną, niezidentyfikowaną jednostką z tyłu, oczekuje odjazdu z pociągiem do Kutna, przy peronie trzecim kaliskiego dworca w Łodzi.
2005_0818_170047 (2).jpg
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
Reakcje
84 0 0
Klasyka (prawie) pełną gębą.
Jednostki EN57-1316 i 1248 jako pociąg R85222, relacji Słupsk-Gdynia Główna, opuszcza stację początkową.
Trzy miesiące po wykonaniu tego zdjęcia, w nocy z 9 na 10 grudnia, kształty od strony Ustki/Gdyni przeszły do historii. Ich rolę przejęły widoczne semafory świetlne.
02.09.2020
EN57-1248,1316_02.09.2020_3.JPG
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
458 0 0
Była przed chwilą jednostka z "gołębim guano" na czole o numerze 904, to tym razem w miarę czysta jednostka z numerem 903.
Chociaż konfiguracja tego EZT, nie pozostawia złudzeń co do tego, iż jest to "składak".
18. 08. 2005 r. EN57-903, wraz z inną, niezidentyfikowaną jednostką z tyłu, oczekuje odjazdu z pociągiem do Kutna, przy peronie trzecim kaliskiego dworca w Łodzi.
Zobacz załącznik 783920
Jako składak powinien dostać numer z grupy 200
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
Jakie EN57 posiadają lub posiadały oznaczenie członu silnikowego "rs" np EN57-005rs?

Z takim oznaczeniem jeździła EN57-005 - na pudle było namalowane oznaczenie EN57-005rs. Jeździła z tym oznaczeniem do czasu wycofania jej z eksploatacji.
o_O
W pierwszej chwili, myślałem, że coś Ci się pomyliło...
Postanowiłem jednak, że zanim odpisze na Twój post to poszperam trochę w necie i...
Ja 3,14 r do lęę...:eek: Znalazłem...o_O
Według mnie, to albo jakiś żart, albo jakiś tuman do potęgi to nabazgrał na wagonie.
http://www.garnek.pl/janek23/19934507/en57-005
Zresztą, opis pod tym zdjęciem mówi chyba wszystko...

Podsumowując - oznaczenie "rs"o_O - jest nieprawidłowe!!!
Jednostka EN57, składa się z dwóch wagonów rozrządczych (ra i rb), oraz wagonu silnikowego (s).
EN71 dla zobrazowania zagadnienia, składa się z dwóch wagonów rozrządczych (ra i rb), oraz dwóch wagonów silnikowych (sa i sb).
Teraz powinno to wyjaśnić sprawę z błędnym oznakowaniem wagonu (s), jednostki EN57-005, przez jakiegoś...:cenzura:
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
jednostka z numerem 903.
Chociaż konfiguracja tego EZT, nie pozostawia złudzeń co do tego, iż jest to "składak". 18. 08. 2005 r. EN57-903, wraz z inną, niezidentyfikowaną jednostką z tyłu
Człony ra i rb nie pochodzą od EN57-903. Numery 601 ÷ 1113 miały boki ryflowane. Ten składak ma człony ra i rb z jakiegoś innego EZT. Zresztą na zdjęciach z późniejszego okresu, zamieszczonych w Ilostanie też widać, że tylko człon s miał ryfle, natomiast ra i rb nie miały.

Mam na dysku zdjęcia pozyskane niegdyś z otchłani internetu, autorstwa Pana Helmuta Philipp'a:
Jednostki we Wrocławiu:
Dla mnie, starego poznaniaka, to miodzio :) EN57-810 z przydziałem MD Poznań Franowo, tablicą kierunkową Poznań Gł., przyłapany w 1977 we Wrocławiu :) Szkoda, że nie widać, ile EZT było w tym składzie - ale sądząc z realiów tamtej epoki i długości trasy, mogły być 3. Wersja bez fabrycznego górnego reflektora, ze światłami końca pociągu nad oknami, ale już po naprawie z wymienionymi reflektorami głównymi, w których również są zintegrowane końcówki. Ciekawe, ilu ludzi podawałoby w wąptliwość taki model, gdyby go zbudować :D A przecież jeździły takie.

@Andrzej Harassek Podzielam pogląd, że Piko nam tego modelu nie zrobi (w najbliższych latach). Trzeba pokombinować. @SAXON0518 masz takie wydruki, jak na foto w poście #1.055?
 
Ostatnio edytowane:

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
Człony ra i rb nie pochodzą od EN57-903. Numery 601 ÷ 1113 miały boki ryflowane. Ten składak ma człony ra i rb z jakiegoś innego EZT. Zresztą na zdjęciach z późniejszego okresu, zamieszczonych w Ilostanie też widać, że tylko człon s miał ryfle, natomiast ra i rb nie miały.


Dla mnie, starego poznaniaka, to miodzio :) EN57-810 z przydziałem MD Poznań Franowo, tablicą kierunkową Poznań Gł., przyłapany w 1977 we Wrocławiu :) Szkoda, że nie widać, ile EZT było w tym składzie - ale sądząc z realiów tamtej epoki i długości trasy, mogły być 3. Wersja bez fabrycznego górnego reflektora, ze światłami końca pociągu nad oknami, ale już po naprawie z wymienionymi reflektorami głównymi, w których również są zintegrowane końcówki. Ciekawe, ilu ludzi podawałoby w wąptliwość taki model, gdyby go zbudować :D A przecież jeździły takie.

@Andrzej Harassek Podzielam pogląd, że Piko nam tego modelu nie zrobi (w najbliższych latach). Trzeba pokombinować. @SAXON0518 masz takie wydruki, jak na foto w poście #1.055?
tak mam , dołączam fotki
 

Załączniki

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
Ostatnio edytowane:
Reakcje
2 0 1
Czy na przełomie lat koniec 1994/początek 1995 pociąg pospieszny GIEWONT relacji Zakopane - Częstochowa - Zakopane był obsługiwany ezt ED72 a KASPROWY relacji Kraków - Zakopane - Kraków ezt EN71? Zauważyłem że latem 1994 właśnie w taki sposób były obsługiwane. Ktoś coś pamięta?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki